Skórka ananasowa – trać z nią wagę każdego dnia

10 lutego, 2019
Prawdą jest, że możemy przybrać na wadze, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Stres wywołany pracą, siedzący tryb życia i złe nawyki żywieniowe są głównymi przyczynami otyłości. 

Czy istnieje jednak naturalna metoda, której stosowanie nie wymaga dużego wysiłku, a która może pomóc nam schudnąć? Coś takiego istnieje i spora ilość tego cudownego środka wylądowała w naszych koszach na śmieci. Jest to skórka ananasowa, część owocu, której zwykle nie używamy i która ma wyjątkowe i bardzo zdrowe właściwości.

Skórka ananasowa może być rozwiązaniem, który wielu ludziom pomoże w utracie wagi, a ponadto jest to dość prosta i bardzo zdrowa metoda.

Jeśli mówimy ogólnie o ananasie, powinniśmy wspomnieć o jego właściwościach oczyszczających i moczopędnych. Ponadto ananasy mają niską wartość kaloryczną: spożywanie 100 gramów świeżego ananasa zapewni dużo błonnika i tylko około 70 kalorii.

Tak więc, znając wszystkie zalety ananasa, łatwo wyobrazić sobie wpływ, jaki będzie on miał na organizm, jeśli wprowadzimy ten owoc do naszej diety. Dzięki ananasowi można nawet schudnąć szybko i naturalnie w ciągu kilku tygodni.

Skórka ananasowa – jakie zalety daje jej spożycie?

Jeśli marnujesz skórkę ananasa, wyrzucając ją do śmieci, powinieneś wiedzieć, że pozbywasz się jednego z najpotężniejszych naturalnych środków oczyszczających i moczopędnych.

Jego potencjał oczyszczający chroni organizm przed zanieczyszczeniami i substancjami, które mogą być toksyczne lub szkodliwe.

Skórka ananasowa w wodzie

Ponadto, ponieważ jest silnym środkiem moczopędnym, może wyeliminować zanieczyszczenia lub substancje toksyczne poprzez mocz, lub kał. Specjaliści zalecają nawet stosowanie ananasa w celu pozbycia się kamieni nerkowych.

Łącząc te dwie właściwości skórki ananasowej, owoc ten pomaga skutecznie i zdrowo usuwać tłuszcze.

Skórka ananasowa – pozostałe zalety

Ponadto lekarze zalecają również ananasa pacjentom z zastoinową chorobą serca, nadciśnieniem, marskością wątroby. Co więcej, jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się obrzęków i wyeliminować płyny z płuc lub innych części ciała.

Skórka ananasowa pomoże Ci w walce z cholesterolem

Ogólnie rzecz biorąc, jedzenie skórki ananasowej pomaga spalać tkankę tłuszczową. Jednak może również regulować poziom cholesterolu LDL, zwanego także „złym cholesterolem”.

Pokrojony w kostkę ananas leżący na talerzyku

Ważne jest utrzymanie niskiego poziomu cholesterolu LDL. Pomaga to utrzymać idealną cyrkulację krwi, a jednocześnie pomaga uniknąć ataków serca i innych chorób sercowo-naczyniowych.

Zobacz takżeZły cholesterol – zastosuj skuteczną dietę, aby go zmniejszyć

Skórka ananasowa – jak przygotować z niej napar, który pomoże Ci w utracie wagi każdego dnia

Konsumpcja owoców pomaga nam naturalnie schudnąć. Jednak można uzyskać jeszcze lepszy efekt dzięki skórce ananasa. Tylko w jakiej formie ją jeść?

Najlepszym sposobem na skorzystanie z tego z właściwości skórki z ananasa jest przygotowanie naparów. Pomagają one utrzymać nawodnienie organizmu, a także dostarczają Twojemu organizmowi wszystkich korzyści z roślin lub owoców, które wykorzystałeś do ich przyrządzenia.

Aby poprawnie przygotować napar ananasowy, należy wykorzystać poniższy przepis:

Składniki

  • Skórka ze średniej wielkości ananasa (możesz oderwać liście). Postaraj się wybrać ananas pochodzący z ekologicznej plantacji.
  • 1 litr wody.

Przygotowanie

  • Powinieneś namoczyć skórkę w wodzie, a następnie postawić ją w garnku na kuchence i zagotować.
  • Następnie możesz dodać cynamon i inne przyprawy, żeby napar lepiej smakował.
  • Możesz wypić szklankę tego naparu rano na pusty żołądek, aby codziennie oczyszczać ciało. Ponadto, dzięki temu twoje narządy będą działały sprawniej.

Przeczytaj równieżNapary niezastąpione na 13 codziennych dolegliwości

Problemy z piciem naparu ze skórki ananasowej

Jak wszyscy powinni wiedzieć, stosowanie jakichkolwiek środków domowej produkcji lub leków w nadmiarze może powodować problemy zdrowotne.

Uśmiechnięta kobieta trzymająca w dłoniach kubek

W przypadku naparu ze skórki ananasowej, nadmierne spożycie może powodować takie problemy, jak:

Dlatego zaleca się stosowanie tego naparu tylko w razie potrzeby. Ważne jest, aby pamiętać, że utrata wagi w niekontrolowany sposób może również powodować poważne problemy zdrowotne.

Zachowaj równowagę między stosowaniem skórki ananasowej i nawykami żywieniowymi. Tylko dzięki temu będziesz w stanie naturalnie stracić na wadze, a także zachować zdrowie i energię.

  • Palacios, D. (2000). PIÑA. CONFERENCIA DE LAS NACIONES UNIDAS SOBRE COMERCIO Y DESARROLLO.

  • Ming, R., VanBuren, R., Wai, C. M., Tang, H., Schatz, M. C., Bowers, J. E., … Yu, Q. (2015). The pineapple genome and the evolution of CAM photosynthesis. Nature Genetics. https://doi.org/10.1038/ng.3435

  • Bartholomew, D. P. (2018). Ananas comosus. In Handbook of Flowering: Volume I. https://doi.org/10.1201/9781351072533