Rozmaryn i pokrzywa na piękne włosy

Jak w naturalny sposób wzmocnić włosy? Istnieją różne domowe metody. Rozmaryn i pokrzywa to wzmacniają i nabłyszczają włosy.
Rozmaryn i pokrzywa na piękne włosy

Ostatnia aktualizacja: 27 maja, 2022

Zadbana czupryna to synonim piękna i zdrowia. Niezależnie od tego, jakie fryzury są akurat w modzie, zdrowe, mocne włosy zawsze przykuwają uwagę. W jaki sposób więc dbać o włosy? Dowiedz się, jak działają na nie rozmaryn i pokrzywa.

Wypadanie włosów obniża samoocenę. Ich osłabienie i kiepski wygląd również negatywnie na nas wpływają. Do takiej sytuacji może prowadzić brak równowagi emocjonalnej, a stres może powodować nawet zwiększone wypadanie włosów.

Stan włosów jest zatem wskaźnikiem stanu zdrowia organizmu. Odbija się w nim bowiem jakość diety i poziom nawodnienia. Po włosach poznać można czy dana osoba odpowiednio o siebie dba.

Osłabienie cebulek włosów

Złe nawyki pielęgnacyjne mogą niszczyć włosy i prowadzić do ich wypadania.

Nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy, a tym agresywne szczotkowanie, suszenie zbyt gorącym powietrzem czy nadmierna ekspozycja na działanie niektórych kosmetyków zagrażają włosom.

Zaburzenia hormonalne także mogą osłabiać kosmyki. Wówczas należy udać się do specjalisty po odpowiednią kurację.

Rozmaryn i pokrzywa na piękne włosy

Naturalnych sposobów na zachowanie zdrowia i piękna jest wiele. Wzmacnianie włosów domowymi metodami pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Rozmaryn to roślina lecznicza o działaniu tonizującym i przyspieszającym krążenie. Skutecznie reguluje wydzielanie sebumCo więcej, nawilża i wzmacnia cebulki włosów.

Pokrzywa z kolei zapobiega łysieniu i wypadaniu włosów. Regeneruje i pobudza wzrost włosów w konkretnych strefach. ma także właściwości antyseptyczne, przeciwbólowe i regulujące.

Doskonałe połączenie

Rozmaryn i pokrzywa regulują wydzielanie sebum i wzmacniają włosy.

Połączenie obu tych roślin skutecznie regeneruje i nawilża włosy. W przypadku łysienia zaleca się jednak wizytę u specjalisty.

Do domowych sposobów bazujących na rozmarynie i pokrzywie należy maska do włosów. Do jej przygotowania potrzebna jest gałązka rozmarynu i kilka liści pokrzywy, woda oraz alkohol.

Najpierw należy umieścić liście rozmarynu w szklanym naczyniu z alkoholem i odstawić w ciemne miejsce na 40 dni. Po tym czasie zaparza się pokrzywę. W tym celu należy ją posiekać i gotować przez 10 minut.

Następnie oba składniki miesza się w proporcji 1:1. Powstałą maskę należy nakładać bezpośrednio na skórę głowy i delikatnie masować opuszkami palców, aż do wchłonięcia. Dobrze jest pozostawić ją na włosach na całą noc.

Rozmaryn i pokrzywa – alternatywna mikstura

Inna mikstura na bazie rozmarynu i pokrzywy to maska z miodem. Do jej przygotowania potrzebne są posiekane liście obu roślin, dwie szklanki wody, cynamon i miód. Wystarczy po 50 gram każdego ze składników.

Wodę należy zagotować i wrzucić do niej rozmaryn oraz cynamon, a po 10 minutach dodać pokrzywę. Odstawić do ostudzenia i dodać miód. Na koniec umieścić w szklanym naczyniu i wstawić do lodówki.

Ten naturalny lotion nakłada się bezpośrednio na skórę głowy i wmasowuje opuszkami palców.

Włosy potem warto przykryć plastikową torbą lub czepkiem i pozostawić na nich miksturę przez 30 minut. Następnie spłukać obficie wodą. Mikstury tej nie należy przechowywać dłużej niż 10 dni.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.