Jaką dietę i trening stosuje Rosalia, by pozostać w formie

Rosalía publikuje na swoich portalach społecznościowych sporty, które zwykle uprawia. W jaki sposób pomagają jej w rutynowym treningu, by zachować szczupłą sylwetkę?
Jaką dietę i trening stosuje Rosalia, by pozostać w formie
Leonardo Biolatto

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Leonardo Biolatto.

Ostatnia aktualizacja: 06 maja, 2023

Stała się znana na całym świecie po swoim drugim albumie El mal querer. Bez wątpienia osiągnęła światową sławę i zeszłego lata znalazła się na szczycie list przebojów dzięki piosenkom ze swojego albumu Motomami. Aby wytrzymać wymagające trasy koncertowe i koncerty, Rosalia stosuje trening, który pomaga jej tryskać energią na scenie i poza nią. W tym artykule przyjrzymy się bliżej diecie i planowi treningowemu Rosalii.

Nikt nie może zaprzeczyć, że Rosalia jest dziś jedną z czołowych artystek.Urodziła się w Hiszpanii i dziś ma 30 lat. Występuje na festiwalach na całym świecie i stale nagrywa we współpracy z innymi znanymi piosenkarzami.

Jak Rosalia zachowuje rutynę treningową pośród tego całego zgiełku? Możemy dowiedzieć się czegoś z postów na jej oficjalnym Instagramie (@rosalia.vt ), ale także na innym mniej oficjalnym, który opowiada o jej codziennym życiu (@holamotomami).

Jaki sport uprawia Rosalia w swoim programie treningowym

Rosalia dołączyła do grona celebrytów uprawiających najmodniejszy sport: boks. Ale nie tylko. Wokalistka uprawia również spinning i lubi wyzwania na świeżym powietrzu w ramach bardziej ekstremalnych dyscyplin, takich jak snowboard. Przyjrzyjmy się bliżej.

Boks

Wspomnienie o boksie wydaje się nieuniknione, gdy analizujemy treningi celebrytów. Rosalia nie jest tu wyjątkiem. W ciągu zaledwie kilku lat ta forma treningu rozpowszechniła się i opanowała siłownie, gdzie weszła do ogólnej oferty.

Plany treningowe, które obejmują boks, zazwyczaj nie zakładają jednak konfrontacji z drugą osobą. Uprawia się boks bezkontaktowy, wykorzystujący ruchy i intensywność tej dyscypliny, w formie cardio i tonowania mięśni.

Boks stanowi bardzo ciekawe połączenie ćwiczeń aerobowych i beztlenowych. Podczas ćwiczeń pracy nóg, skakania na skakance i wymachów w powietrze spala się bardzo dużo kalorii. Natomiast przerost mięśni następuje przy wymierzaniu ciosów w worek.

Coraz częściej bada się korzyści zdrowotne boksu. Niezależnie od upodobań celebrytów czy motywów estetycznych, naukowcy znajdują bardzo przydatne zastosowania dla tej dyscypliny. Studia przypadków pacjentów z chorobą Parkinsona wydają się wskazywać, że boks poprawia szybkość pracy umysłowej. Z drugiej strony postrzega się włączenie niektórych zasad sportów walki do wychowania fizycznego dzieci jako pozytywny czynnik wzrostu i rozwoju.

Entrenamiento de boxeo en la rutynina de Rosalía.
Trenując boks bez kontaktu, zyskujesz wszystkie korzyści płynące z tej dyscypliny bez ryzyka urazów.

Z pewnością spodoba Ci się również ten artykuł: Odkryj, jak ważne jest przestrzeganie dnia wolnego od rutynowych ćwiczeń

Spinning

Zdjęcia w mediach społecznościowych pokazują, że Rosalia wykonuje również trening nóg. W obrazach promocyjnych wydanych na potrzeby kampanii reklamowych zauważalne jest również tonowanie.

Spinning to kolejny klasyk celebrytów. I nie bez powodu. W tej samej sesji nie tylko spalasz dużo kalorii, ale twoje kończyny dolne stają się bardzo dobrze umięśnione.

Nie ma jednego sposobu na spinning. W rzeczywistości do wyboru są aż cztery następujące warianty:

 1. Spinning górski: może się wydawać bez sensu, gdy jeździsz na rowerze stacjonarnym w domu, ale przejdźmy do wyjaśnienia. Nazwa wzięła się stąd, że ten rodzaj spinningu jest najczęściej stosowany przez kolarzy lubiących górzysty teren. Do treningu w domu kupują rowery stacjonarne, które mają możliwość regulacji nachylenia. To tak, jakbyś pedałował pod górę, ale w pomieszczeniu.
 2. HIIT: trening interwałowy o wysokiej intensywności można wykonywać również na rowerze stacjonarnym. W tym celu przez kilkadziesiąt sekund pedałujesz na prawie 95% maksymalnych możliwości organizmu, a potem zwalniasz.
 3. Trening wysokiej wydolności tlenowej: połączenie dwóch poprzednich typów. Gradient i intensywność w stylu HIIT mają na celu doprowadzenie organizmu do stanu prawie beztlenowego. Nie trzeba dodawać, że potrzebny jest trener, który poprowadzi tę aktywność, aby nie przekroczyć zdrowej granicy.
 4. Regeneracja: najbardziej zrelaksowana forma spinningu. Pedałujesz na 50-60% swoich maksymalnych możliwości przez kilka minut.

Zalety rowerka stacjonarnego? Liczne i świetne dla zdrowia. Według przeglądu z 2019 r. programy spinningowe pomagają obniżyć ciśnienie krwi, poprawić stężenie cholesterolu we krwi, schudnąć i zwiększyć wydolność oddechową.

Snowboard

Miłośnicy sportów zimowych znają go doskonale: ślizganie się po śniegu z deską i zjeżdżanie z dużą prędkością czy wykonywanie piruetów budzi wyjątkowe doznania.

Ciekawostką jest fakt, że badanie przeprowadzone wśród osób uprawiających sporty zimowe wykazało, że snowboardziści w większym stopniu niż tradycyjni narciarze poszukują przygód i ryzyka. Czy może tak być w przypadku Rosalii, która włączyła tę dyscyplinę do swojego planu treningowego?

Nie wiemy, co wokalistka czuje na desce, ale można powiedzieć, że wysiłek fizyczny jest wymagający. Połączenie równowagi i siły sprawia, że praktyka stanowi wyzwanie.

Szacuje się, że na każde 1000 dni treningu można doznać kontuzji około dwa razy. Mózg musi zachowywać uważność prawie cały czas podczas jazdy na snowboardzie. Szanse na kontuzje są wysokie i rosną, gdy brakuje koncentracji.

Dieta i suplementy, które Rosalia spożywa, aby uzupełnić swoją rutynę

Dieta Rozalii
Odżywki białkowe mogą zwiększać osiągnięcia na siłowni, choć zawsze powinny być stosowane zgodnie z profesjonalnymi wskazaniami.

Niektóre zdjęcia na Instagramie pokazują, że Rosalia je dużo słodyczy i deserów. Jednak nie daj się zwieść, bo to tylko kilka publikacji.

Program treningowy Rosalii i innych celebrytów nie byłby kompletny bez szczegółowych wskazówek żywieniowych. W tym miejscu należy również wspomnieć o suplementach.

Piosenkarka zwykle spożywa białko serwatkowe. Obecnie suplement ten uznawany jest za jeden z najbardziej kompletnych i najbardziej polecanych dla sportowców. Pochodzi z serwatki i ma skład bogaty w aminokwasy, które są niezbędne do wzrostu mięśni.

Według badań naukowych z 2020 roku odpowiednia suplementacja tym białkiem daje:

 • Wzrost wielkości trenowanych mięśni.
 • Zwiększoną wytrzymałość i siłę włókien mięśniowych.

Oczywiście planując trening i dietę Rosalia korzysta z pomocy profesjonalistów. Jeśli chcesz przyjmować suplementy lub włączyć ćwiczenia, aby wzmocnić ciało lub schudnąć, najlepiej robić to przy wsparciu trenerów, dietetyków i lekarzy.

Główne zdjęcie dzięki uprzejmości REUTERS.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Chavarrias, M., Carlos-Vivas, J., Collado-Mateo, D., & Pérez-Gómez, J. (2019). Health benefits of indoor cycling: A systematic review. Medicina55(8), 452. https://www.mdpi.com/1648-9144/55/8/452
 • Dickson, T. J., & Terwiel, F. A. (2021). Injury trends in alpine skiing and a snowboarding over the decade 2008–09 to 2017–18. Journal of science and medicine in sport24(10), 1055-1060. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1440244020308434
 • Kopp, M., Wolf, M., Ruedl, G., & Burtscher, M. (2016). Differences in sensation seeking between alpine skiers, snowboarders and ski tourers. Journal of sports science & medicine15(1), 11. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4763828/
 • Santurio, J. I. M. (2017). Las artes marciales y deportes de combate en educación física. Una mirada hacia el kickboxing educativo. EmásF: revista digital de educación física, (48), 108-119. https://dialnet.unirioja.es/servlet/articulo?codigo=6121669
 • Sobral, C., Gomes, D., Silva, M., Martins, P., & Baltazar, A. (2020). Whey protein supplementation in muscle hypertrophy. European Journal of Public Health30. https://search.ebscohost.com/login.aspx?direct=true&profile=ehost&scope=site&authtype=crawler&jrnl=11011262&AN=144302441&h=Lk2aq0%2FDzDdXeCF3HvZpx%2BYd7KqsO74cgG8DBsjA4nEYGKQXTFCbb1XeOlNJPRaXHItXBfk7eS7UAtA3oi94JA%3D%3D&crl=c
 • Suarez, I., González, F., Monroy-Gómez, J., & Bonilla-Vargas, K. J. (2021). Efectos de un programa de entrenamiento de boxeo en las funciones ejecutivas de una persona con enfermedad de Parkinson prematura. Salud (i) Ciencia24(5), 259-266. http://www.scielo.org.ar/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1667-89902021000100259

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.