Pieszczoty sutków - wypróbuj je koniecznie!

Kiedy mówimy o stymulacji brodawek najważniejsza jest dobra komunikacja między partnerami i wzajemna zgoda na dane pieszczoty.
Pieszczoty sutków - wypróbuj je koniecznie!

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Właściwe pieszczoty sutków mogą prowadzić do niezwykle przyjemnych doznań. Ta ultra wrażliwa strefa jaką jest brodawka sutkowa koncentruje wiele zakończeń nerwowych, których stymulacja powoduje podniecenie i ułatwia orgazm.

Chociaż poziom podniecenia może być różny w zależności od wieku, hormonów lub rozmiaru i kształtu piersi, prawie nieuniknione jest wywoływanie wielu przyjemnych odczuć po odpowiednim traktowaniu brodawek piersi.

Błędem, który wiele osób popełnia, jest to, że ignorując ich wrażliwość, zapewniają zbyt intensywne pieszczoty sutków, takie jak np.podgryzanie lub inne działania, które są dość bolesne. Odczuwana przyjemność ze stymulacji brodawek jest różna w zależności od preferencji danej osoby. Ogólnie zalecane jest delikatne, powolne ich dotykanie sutków i pieszczoty za pomocą różnych technik.

Czy wiesz, jak prawidłowo stymulować sutki partnerki? Rozumiemy, że w tym zakresie może powstać wiele wątpliwości, poniżej chcemy podzielić się kilkoma podstawowymi wskazówkami.

Delikatne pieszczoty sutków

Aby nie wywoływać bolesnych i traumatycznych doznań podczas kontaktu z sutkami naszej partnerki, idealnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od delikatnych pieszczot, bez ściskania czy gryzienia.

Lekki dotyk lub ruch palcami, językiem lub delikatnym przedmiotem wyzwala przyjemne wrażenia, które stopniowo podnoszą emocje na inny poziom.

Pocałunki i ruchy językiem

Język jest głównym bohaterem gry wstępnej do aktu seksualnego. Jego faktura i energia pozwala uwolnić silne doznania, które zwiększają stopień przyjemności.

Używając go w obszarze tak wrażliwym, jak sutki, zwiększasz podniecenie i dzięki temu, strefy intymne są lepiej nawilżone.

 • Najlepsze są pieszczoty sutków w postaci delikatnych ruchów okrężnych lub ruchy w górę i w dół.
 • Ważną rzeczą jest unikanie ssania lub lizania w przesadny sposób, ponieważ zamiast przyjemności – można zapewnić partnerce dyskomfort lub ból.

Różne prędkości

Rozpoczynając pieszczoty sutków, dobrze jest wykonywać delikatne ruchy, niezależnie jaka to będzie stymulacja i niezależnie od zastosowanego elementu.

Pieszczoty szyi

Wraz ze wzrostem temperatury można testować różne prędkości, zarówno w ruchu palców jak i języka. Szybkie i szalone ruchy mogą wywołać bardzo duże podniecenie, gdy była już wcześniejsza stymulacja.

Masaże

Istnieje kilka sposobów masażu piersi i sutków przed i podczas seksu. Wszystko zależy od chwili lub od preferencji pary.

Prawie zawsze partnerzy wybierają delikatne pieszczoty ze względu na wrażliwość tkanek. Jednakże, gdy wzrasta podniecenie, dotyk może być trochę silniejszy, ale nie bolesny.

 • Na początek można masować sutek czubkami palców.
 • Następnie, poprzez ruchy okrężne, partner może obejmować cały kontur piersi.
 • Stosowanie lubrykantów, kremów lub olejków pomaga poprawić jakość doznań.

Lekkie szczypanie

Na tym etapie wszystko zależy od gustów. Ważne jest, aby “eksperymentować” i, przede wszystkim mieć dobrą komunikację z parą, aby doświadczenie było przyjemne i nie było bolesne.

Pieszczoty ciała

Szczypanie lub lekkie skręcenie brodawki sutkowej może przynosić wiele przyjemności, gdy stopień podniecenia jest już znaczny.

 • Jeśli twoja partnerka partnerka się zgadza, możesz spróbować lekkiego szczypania palcami lub lekkiego kąsania.
 • Intensywność możesz wzmocnić, jeśli partnerka o to prosi lub gdy po próbie widzisz że czuje się komfortowo i podniecenie rośnie.

Masaż genitaliami

Masaż brodawek genitaliami to już bardziej śmiała wersja pieszczot tej części ciała partnerki. Jednakże wiele par korzysta z tego sposobu i uznaje go za skuteczny i wyzwalający duże podniecenie. Kontakt końcówki penisa z sutkiem wywołuje drżenie u obydwu partnerów w nieopisany sposób. Wiele osób doświadcza orgazmu po takiej stymulacji.

Temperatura

Warto wypróbować również stosowanie różnych temperatur. To użyteczne narzędzie by wyjść z seksualnej rutyny.

Wiele osób przyznaje się do stosowania różnych temperatur w łóżku i potwierdza, że prowadzą one do szybkiego szczytowania.

 • Prostym sposobem jest ostrożne przesuwanie małej kostki lodu. Można to zrobić palcami lub, jeszcze lepiej, ustami.
 • Możesz również użyć gorących olejków lub dowolnego elementu o innej temperaturze niż zwykle.
 •  Zachowaj ostrożność, szczególnie w przypadku gorących płynów i przedmiotów, by nie uszkodzić skóry partnerki.

Czy odważysz się spróbować? Jeśli nadal nie znasz tych sztuczek, wykorzystaj możliwości, jakie dają sutki. Następnym razem nie wahaj się wziąć powyższych sztuczek pod uwagę, gdy będziesz miał intymne spotkanie ze swoją partnerką.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Müldner-Nieckowski, Ł., S ń, J. A., Kl, K., & Dembińska, E. (2012). Seksualność studentów medycyny – przekonania i postawy Medical students’ sexuality – beliefs and attitudes. Psychiatria Polska.
 • Haczyński, J., Lew-Starowicz, Z., Krajka, K., Darewicz, B., Ciesielska, B., Robacha, A., … medyczny Eli Lilly Polska Warszawie Streszczenie, D. (2004). Zbigniew Lew-Starowicz i wsp., Zdrowie seksualne — trudny problem dla lekarzy Zdrowie seksualne — trudny problem dla lekarzy Sexual health — a real challenge for doctors. Seksuologia Polska.
 • Łukasiewicz, M., & Lew-Starowicz, Z. (2008). Orgazm a menopauza w żciu kobiety. Przeglad Menopauzalny.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.