Jędrne piersi dzięki 6 ważnym technikom

Jeśli chcesz mieć ładne, jędrne piersi, musisz stosować odpowiednią dietę i ćwiczenia. Pamiętaj również, żeby się nie garbić.
Jędrne piersi dzięki 6 ważnym technikom

Ostatnia aktualizacja: 25 lipca, 2022

Każda kobieta chce mieć ładne, jędrne piersi. Są one jednym z najważniejszych atrybutów w wyglądzie większości pań. Dlatego też niemal każda z nas chce, aby jej piersi pozostały w dobrej formie na długie lata.

Warto zatem jak najwcześniej zacząć stosować metody, które pomagają zachować ładny kształt biustu. Dowiedz się, co robić, żeby mieć atrakcyjnie wyglądające, jędrne piersi.

1. Zimny prysznic

Zimny prysznic to jeden z najlepszych sposobów na poprawienie krążenia krwi i ujędrnienie skóry na całym ciele, w tym również na biuście.

Jeśli wolisz unikać tej praktyki zimą, możesz wypróbować masaż kostkami lodu. Ma on takie samo działanie, jak zimny prysznic, gdyż obkurcza naczynia krwionośne i przyspiesza krążenie.

Zimny prysznic na jędrne piersi

2. Prawidłowa postawa a jędrne piersi

Aby zachować jędrne piersi, musisz koniecznie zadbać o odpowiednią postawę. Pamiętaj o tym przez cały dzień. Kiedy się garbisz, nie tylko wydaje się, że twoje piersi są mniejsze, ale również rozleniwiasz mięśnie je podtrzymujące.

Staraj się mieć zawsze proste plecy i nieco ściągać łopatki. Taka postawa pomaga wzmocnić mięśnie w górnej partii pleców i klatki piersiowej, dzięki czemu będziesz mieć jędrne piersi.

3. Dobrze dopasowany biustonosz

Kobiety dość często wybierają biustonosze, które nie są odpowiednio dopasowane do rozmiaru i kształtu ich biustu. Jest to jednak warunek konieczny, jeśli chcesz mieć jędrne piersi.

Prawidłowo dobrany biustonosz powinien podtrzymywać piersi, ale jednocześnie nie może ich zbytnio ściskać.

Pamiętaj, że biustonosze, które podnoszą piersi i je uwydatniają, mogą być szkodliwe dla twojego biustu, jeśli są zbyt ciasne i jeśli nosisz je regularnie.

Dopasowany biustonosz na jędrne piersi

Tego typu bielizna ogranicza krążenie krwi w skórze więc staraj się ją zakładać tylko kiedy bardzo zależy ci na uwypukleniu swoich atrybutów.

4. Trening – na co zwrócić uwagę

Istnieje szereg ćwiczeń, które pomogą ci zachować ładny, kształtny biust. Musisz jednak pamiętać o tym, żeby odpowiednio je wykonywać, aby nie przyniosły przeciwnych do oczekiwanych rezultatów.

Pamiętaj, że gwałtowne ruchy mogą naruszyć delikatną tkankę w piersiach. Wykonuj ćwiczenia wzmacniające klatkę piersiową powoli i dokładnie.

Koniecznie zakładaj odpowiedni biustonosz, kiedy idziesz biegać. Twoje piersi muszą być wówczas dodatkowo podtrzymywane. Ważne jest również zachowanie odpowiedniej postawy podczas ćwiczeń, tak samo jak w czasie chodzenia, stania czy siedzenia.

5. Opalaj się z umiarem

Słońce może mieć zbawienny wpływ na skórę i zdecydowanie poprawia jej wygląd, ale ważne jest, by korzystać z niego z umiarem.

Nadmierna ekspozycja skóry na słońce może prowadzić do jej wysuszenia i utraty jędrności. Zawsze zatem stosuj krem z filtrem kiedy idziesz na plażę i smaruj nim swoje piersi kiedy opalasz się topless.

Opalanie się na jędrne piersi

6. Ćwiczenia na jędrne piersi

Warto regularnie wykonywać ćwiczenia, które pomogą odzyskać jędrność piersi i utrzymać je w dobrej kondycji.

Poniżej przedstawiamy dwie propozycje ćwiczeń, które mają bardzo korzystny wpływ na mięśnie klatki piersiowej i pleców pomagają ujędrnić biust.

Chakrasana

Chakrasana to ćwiczenie zaczerpnięte z jogi. Jest podobne do mostka i pomaga ono rozciągnąć mięśnie klatki piersiowej, kręgosłupa i karku. Jednocześnie jest to świetny sposób na złagodzenie bólu głowy.

Jak to zrobić?

  • Połóż się na plecach i rozstaw stopy na podłodze na szerokości ramion.
  • Zrób wdech i unieś wysoko biodra, wspierając się na stopach i dłoniach z palcami skierowanymi w stronę stóp.
  • Zatrzymaj się w pozycji mostka i postaraj się jak najmocniej rozciągnąć klatkę piersiową, kark, brzuch i nogi.
  • Spróbuj wytrzymać w tej pozycji około 30 sekund, a następnie opuść biodra powoli na podłogę.

Ustrasana

Ustrasana do kolejne ćwiczenie znane osobom uprawiającym jogę. Jest czasem nazywane pozycją wielbłąda. Podobnie, jak poprzednie ćwiczenie, pomaga ono rozciągnąć wszystkie mięśnie tułowia i wzmocnić klatkę piersiową.

Jak to zrobić?

  • Uklęknij na macie i złącz stopy.
  • Wygnij plecy do tyłu, dosięgnij dłońmi stóp i odchyl głowę. Wykonuj to ćwiczenie powoli, żeby uniknąć kontuzji.
  • Rozciągnij mięśnie pleców, klatki piersiowej i brzucha.
  • Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.