Kostki lodu - niezawodna pielęgnacja skóry!

Kostki lodu działają naprawdę skutecznie. Należy jednak pamiętać, żeby nie nakładać ich bezpośrednio na skórę, ponieważ możesz sobie zaszkodzić. Po każdym zabiegu stosuj krem nawilżający.
Kostki lodu - niezawodna pielęgnacja skóry!

Ostatnia aktualizacja: 01 maja, 2019

Żeby cieszyć się nieskazitelną, młodą i odżywioną cerą, nie musisz wydawać kroci na drogie zabiegi kosmetyczne. Matka Natura oferuje Ci szereg sposobów, które nie powodują żadnych skutków ubocznych. Jednym z nich są właśnie kostki lodu, dzięki którym ujędrnisz skórę i usuniesz wszelkie niedoskonałości.

Krioterapia, czyli leczenie zimnem, jest bardzo rozpowszechniona zwłaszcza w krajach azjatyckich, gdzie młody wygląd ma szczególne znaczenie.

Ostatnimi laty technika ta, ze względu na niski koszt i świetne rezultaty, jest używana również w innych częściach świata. Chcesz wiedzieć, jakie zastosowanie mają kostki lodu? Przeczytaj dzisiejszy artykuł.

Kostki lodu, a młoda i nieskazitelna cera

krioterapia

Kostki lodu położone na skórze, to zabieg, który warto powtarzać na co dzień. Trwa jedynie kilka minut i jest praktycznie darmowy.

Lód świetnie spisuje się przy zwalczaniu obrzęków, zamykaniu otwartych porów i tonifikowaniu konkretnych partii twarzy. 

Ale to nie wszystko. Terapia ta przynosi również wiele innych korzyści:

Wygładza skórę

Kostki lodu redukują rozszerzone pory, eliminują wągry i zaskórniki, które pojawiają się za sprawą zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. W rezultacie będziesz cieszyć się świeżą, czystą i gładką skórą.

Działa jak tonik

Kostki lodu

Tonik jest produktem kosmetycznym, który jest powszechnie obecny w domu każdej z nas. Odświeża skórę i przygotowuje ją do nałożenia makijażu.

Poprawia krążenie krwi

Zimno w kontakcie ze skórą usprawnia krążenie krwi, a tym samym zmniejsza obrzęk i stany zapalne, które mogą wpływać na pojawianie się problemów estetycznych, takich jak cellulit czy żylaki.

Młoda i gładka twarz

Kostki lodu regulują poziom sebum w skórze, zmniejszają obrzęk i gwarantują gładką, młodzieńczą cerę. Ich właściwości pomagają zredukować worki pod oczami i opuchliznę, które sprawiają, że wyglądamy na przemęczone i dużo starsze niż w rzeczywistości.

Eliminuje wszelkie niedoskonałości

Oczyszczanie twarzy

Lód pomaga zmniejszyć stany zapalne i podrażnienia będące wynikiem obecności pryszczy i wyprysków. Świetnie spisuje się również w zwalczaniu plam i przebarwień, które pojawiają się pod wpływem promieni słonecznych i zanieczyszczeń.

Jak poprawnie przeprowadzić zabieg?

Istnieje kilka różnych sposobów: możesz użyć woreczków z żelem (niektóre są zaprojektowane z myślą o oczach) lub przygotować własny okład, wykorzystując kostki lodu i kawałek tkaniny. Zanim zaczniesz, koniecznie wyczyść twarz, usuwając zanieczyszczenia i resztki makijażu.

Kiedy zauważysz, że lód zaczyna się topić i tkanina jest już wilgotna, wykorzystaj ją do delikatnego masażu skóry. Jeżeli chodzi o okłady, wystarczy kilka minut; do momentu aż poczujesz, że drętwieje Ci skóra.

Warto skupić się na podbródku, okolicach szczęki, czole, nosie i policzkach. Możesz wymasować je okrężnymi ruchami. Na koniec wystarczy nałożyć krem nawilżający i gotowe!

Rezultaty są natychmiastowe!

Każda z Pań, która wypróbowała kostki lodu zapewnia, że efekty są widoczne już od pierwszej aplikacji! To dlatego, że zimno ujędrnia i dogłębnie czyści w sposób natychmiastowy.

Ale uwaga! Pod żadnym pozorem nie nakładaj lodu na zbyt długi czas. Nadmiar zimna może powodować podrażnienia skóry!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.