Zaskórniki? Są na nie sposoby

· Maj 19, 2015

Irytujące zaskórniki (wągry), które wyskakują na twarzy są problemem, który dotyczy nie tylko nastolatków. Mogą pojawić się w każdym wieku, ponieważ jest to po prostu nagromadzenie się tłuszczu i martwych komórek, które zamykają się w porach, pod powierzchnią skóry. Ze względu na zanieczyszczenia środowiska, zatkane pory mogą gromadzić toksyny i nabierać ciemnego koloru – jest to bezpośrednia przyczyna, przez którą powstają zaskórniki. Mimo tego, istnieje kilka bardzo prostych sposób, które może wykorzystać każdy.

Pokonaj zaskórniki domowymi sposobami

  1. Przemywaj twarz

2#"zaskórniki.jpg

To chyba najprostszy i najbardziej skuteczny sposób, aby zapobiec powstawaniu zaskórników na twarzyTwarz przemywaj codziennie, używając do tego ciepłej wody i dobrej jakości mydła antybakteryjnego. Pamiętaj, że szczególnie łatwo zatkać  pory po ćwiczeniach fizycznych, gdy się pocisz. Dlatego zawsze należy po nich wziąć ciepły prysznic – dzięki temu Twoja skóra jest wolna od wszelkich bakterii, które mogą powodować pojawienie się wągrów.

Zmywaj makijaż

Każdy makijaż,  kremy, kremy ochronne przez słońcem, samoopalacze i inne, będą powodować zatykanie się porów, a więc i pojawianie się zaskórników. Z tego powodu istotne jest ,aby zawsze przed pójściem spać oczyścić dokładnie twarz, używając do tego mleczka do demakijażu. W następnej kolejności  – jak już wiesz – należy przemyć twarz tonikiem. Możesz też użyć specjalnego żelu do mycia twarzy. Nakładaj go delikatnie i kolistymi ruchami czystą chusteczką lub wacikiem.

Kremy ochronne

2#:zaskórniki.jpg

Twoja skóra jest nieustannie narażona na zanieczyszczenia środowiska, dlatego też to dobry pomysł, aby stosować kremy, które mogą skutecznie chronić Twoją twarz przed chociaż częścią z tych czynników, z którymi nieuchronnie mamy styczność w powietrzu. Dobrym kremem ochronnym może być np. krem na bazie naturalnego drzewa sandałowego, gdyż ma doskonałe właściwości nawilżające, jak również jest bakteriobójcze, co będzie niezwykle pomocne w walce z zanieczyszczaniami powietrza, które przedostają się na skórę.

Stosuj maseczki na twarz

Istnieją maseczki, które są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o głębokie oczyszczenie skóry, co niezwykle korzystnie wpłynie na zdrowie Twojej cery – zapobiegają wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniom  formować się od środka i pojawiać na powierzchni cery. Możesz stosować maseczki dwa lub trzy razy w tygodniu i mogą być to bardzo proste przepisy, takie jak na przykład maseczka na bazie miodu, którą wystarczy nałożyć na twarz i pozwolić jej oddziaływać na skórę przez dwadzieścia minut, następnie spłukując ciepłą wodą.

Inną, często polecaną maseczką, która zapobiega powstawaniu zaskórników jest maseczka z jogurtu ze startą skórka pomarańczy. Tę z kolei, możesz stosować na twarz przez dziesięć minut, a potem spłukać dużą ilością zimnej wody.

Przygotuj naturalny peeling na bazie owsianki

3#:zaskórniki.jpg

Aby przygotować naturalny peeling, potrzebujesz owies i wodę różana i delikatnie wmasuj mieszankę w skórę twarzy. Odczekaj pięć minut. Najpierw spłucz ją ciepłą wodą, a następnie zimną. W ten sposób również możesz łatwo usunąć zaskórniki. Jeśli chcesz poznać inne przepisy na naturalny peeling, zapraszamy tutaj.