Zaskórniki? Są na nie naturalne sposoby - poznaj najskuteczniejsze z nich!

18 Lipiec, 2020
 

Irytujące zaskórniki (wągry), które wyskakują na twarzy są problemem, który dotyczy nie tylko nastolatków. Mogą pojawić się w każdym wieku, ponieważ jest to po prostu nagromadzenie się tłuszczu i martwych komórek, które zamykają się w porach, pod powierzchnią skóry.

Ze względu na zanieczyszczenia środowiska, zatkane pory mogą gromadzić toksyny i nabierać ciemnego koloru. Jest to bezpośrednia przyczyna, dla której powstają zaskórniki. Mimo tego, istnieje kilka bardzo prostych sposób, które może wykorzystać każdy.

Pokonaj zaskórniki domowymi sposobami

Regularnie przemywaj twarz

To chyba najprostszy i najbardziej skuteczny sposób, aby zapobiec powstawaniu zaskórników twarzy. Twarz przemywaj codziennie, używając do tego ciepłej wody i dobrej jakości mydła antybakteryjnego.

Dbanie o cerę

Pamiętaj, że szczególnie łatwo zatkać  pory po ćwiczeniach fizycznych, gdy się pocisz. Dlatego zawsze należy po nich wziąć ciepły prysznic – dzięki temu Twoja skóra jest wolna od wszelkich bakterii, które mogą powodować pojawienie się wągrów.

Zmywaj makijaż, by usunąć zaskórniki

Każdy makijaż,  kremy, kremy ochronne przez słońcem, samoopalacze i inne, będą powodować zatykanie się porów, a więc i pojawianie się zaskórników. Z tego powodu istotne jest ,aby zawsze przed pójściem spać oczyścić dokładnie twarz, używając do tego mleczka do demakijażu.

 

W następnej kolejności  – jak już wiesz – należy przemyć twarz tonikiem. Możesz też użyć specjalnego żelu do mycia twarzy. Nakładaj go delikatnie i kolistymi ruchami czystą chusteczką lub wacikiem.

Przeczytaj również: Sekrety makijażu, które pomogą Ci pięknie wyglądać

Kremy ochronne

Twoja skóra jest nieustannie narażona na zanieczyszczenia środowiska, dlatego też to dobry pomysł, aby stosować kremy, które mogą skutecznie chronić Twoją twarz przed chociaż częścią z tych czynników, z którymi nieuchronnie mamy styczność w powietrzu.

Twarz i zaskórniki

Dobrym kremem ochronnym może być np. krem na bazie naturalnego drzewa sandałowego, gdyż ma doskonałe właściwości nawilżające, jak również jest bakteriobójcze, co będzie niezwykle pomocne w walce z zanieczyszczaniami powietrza, które przedostają się na skórę.

Stosuj maseczki na twarz

Istnieją maseczki, które są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o głębokie oczyszczenie skóry, co niezwykle korzystnie wpłynie na zdrowie Twojej cery – zapobiegają wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniom  formować się od środka i pojawiać na powierzchni cery.

Możesz stosować maseczki dwa lub trzy razy w tygodniu i mogą być to bardzo proste przepisy, takie jak na przykład maseczka na bazie miodu, którą wystarczy nałożyć na twarz i pozwolić jej oddziaływać na skórę przez dwadzieścia minut, następnie spłukując ciepłą wodą.

 

Inną, często polecaną maseczką, która zapobiega powstawaniu zaskórników jest maseczka z jogurtu ze startą skórka pomarańczy. Tę z kolei, możesz stosować na twarz przez dziesięć minut, a potem spłukać dużą ilością zimnej wody.

Zobacz także: Nawilżające maseczki dla cery suchej

Przygotuj naturalny peeling na bazie owsianki, by usunąć zaskórniki

Aby przygotować naturalny peeling, potrzebujesz owies i wodę różana i delikatnie wmasuj mieszankę w skórę twarzy. Odczekaj pięć minut.

Sposoby na zaskórniki

Najpierw spłucz ją ciepłą wodą, a następnie zimną. W ten sposób również możesz łatwo usunąć zaskórniki. Jeśli chcesz poznać inne przepisy na naturalny peeling, zapraszamy do artykułu podanego poniżej.