Życie seksualne: ciesz się nim w pełni

· Marzec 13, 2017
Być może czujemy zbyt wielkie zakłopotanie, aby porozmawiać z naszym partnerem lub partnerką na ten nieco krępujący temat. Niemniej jednak powinniśmy być w stanie wyrazić opinię na temat tego, co nam się podoba, a co nie celem czerpania pełni satysfakcji z naszego życia seksualnego.

Czy pamiętasz jeszcze, jak wyglądało Twoje życie seksualne na samym początku? Wszystkie swoje pierwsze doświadczenia z nim związane? Dla Ciebie, jak i dla każdego z nas, seksualność na początku była czymś, co sobie próbowaliśmy wyobrazić i o czym snuliśmy nieustannie fantazje. Tak, to bez wątpienia było czymś naprawdę przyjemnym.

Jednak kiedy zaczęliśmy już tworzyć mniej lub bardziej głębokie relacje z innymi osobami, to często nagle zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że pełne i satysfakcjonujące życie seksualne wcale nie jest tak proste jak się na początku mogło wydawać.

Czasami wynika to z tego, że nie znamy tak naprawdę naszego własnego ciała. Czasami nawet się go wstydzimy. A jeszcze czasami po prostu nie udało nam się jeszcze odkryć, co tak naprawdę nam się podoba i czego pragniemy.

Jeśli uważasz, że Twoje życie seksualne jest dalekie od ideału i chciałabyś czego się dowiedzieć lub poszerzyć nieco swoje horyzonty, zapraszamy do lektury naszego dzisiejszego artykułu. Postaramy się zawrzeć w nim kilka wartościowych porad pozwalających nieco rozbudzić ten cenny aspekt Twojego życia.

Udane życie seksualne wymaga poznania swojego ciała

Dla wielu osób znajomość swojego własnego ciała jest naprawdę ważna. Na świecie istnieje wielu ludzi, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy nie odkrywają siebie samych. Nie chcą patrzeć, dotykać lub badać choćby swoich genitaliów.

Może to wynikać z wielu różnych przyczyn – religijnych, kulturowych, a także nawet z uwagi na wychowanie, czy też wrodzone poczucie wstydu.

Wydaje także się, że w dzisiejszym świecie wbrew potocznemu mniemaniu istnieje wiele skromności. Występuje ona nie tylko u osób starszych, ale także i u młodych ludzi. Czasami taka skromność wpływa na to, co ludzie nawet myślą na temat masturbacji, nie mówiąc już o jakiejkolwiek aktywności w tej kwestii.

Seks

Ale tak naprawdę jest ona zdrową praktyką, która pozwala ludziom na poszukiwanie własnej przyjemności i poznawania swoich pragnień oraz sposobów czerpania satysfakcji.

Jeśli tego nie zrobimy i nie przezwyciężymy tego wewnętrznego oporu, to będzie nam o wiele trudniej czerpać satysfakcję i cieszyć się z przebywania sam na sam z inną osobą.

Pora więc zacząć odkrywać siebie i swoje pragnienia, jeśli tego jeszcze nie zrobiłaś. Nie wstydź się i nie próbuj nawet myśleć, że robisz coś złego.

Komunikacja pomiędzy partnerami

Czy on lub ona zadaje Ci ból? Czy chcesz być dotykana i pieszczona w inny sposób? Pora zatem wrócić do tematu wstydu, ale tym razem nie odnosimy się do naszych ciał, ale do sposobu, w jaki komunikujemy się z naszym partnerem.

Musisz poinformować swojego partnera o tym, czego chcesz i czego oczekujesz. W przeciwnym razie nie będzie on w stanie się tego domyśleć, czego efektem będzie po prostu niezadowalające i mało satysfakcjonujące życie seksualne.

Możesz być szczęśliwa i cieszyć się z niego. Wystarczy tylko chcieć. Czy chciałabyś spróbować czegoś nowego i innego? Jak od teraz chcesz być pieszczona i dotykana?

Komunikacja między partnerami jest niezbędna, a tym bardziej, jeśli chodzi o życie seksualne. Z tego też powodu ważne jest także to, aby dobrze znać swoje ciało. Jeśli nie wiesz, co Ci się podoba i co sprawia Ci satysfakcję, nie będziesz po prostu w stanie o to poprosić.

Nigdy nie traktuj siebie samej jako obiektu seksualnego

W przeszłości, a jeszcze dzisiaj także w niektórych kręgach lub kulturach popularne jest przekonanie, że życiowym przeznaczeniem kobiety jest rodzenie dzieci. Na szczęście taki światopogląd zostaje gwałtownie zepchnięty na margines.

Ponadto nie powinnaś myśleć, że Twoim obowiązkiem jest zaoferowanie swojego ciała partnera za każdym razem, kiedy chce on uprawiać seks. Nawet wtedy, gdy jesteś zmęczona lub po prostu nie masz do tego w nastroju.

Para

Masz również swoje własne potrzeby i uczucia, a także pełne prawo powiedzieć „nie”. Jeśli nie masz ochoty na uprawianie seksu, to druga strona musi uszanować Twoje zdanie.

Wszelkie próby robienia tego “na siłę” lub z przymusu będą przekładać się po prostu na to, że Twoje życie seksualne stanie się niezbyt satysfakcjonujące, a Ty będziesz odczuwać brak przyjemności z seksu.

Nigdy więc nie powinnaś nawet dopuszczać do siebie myśli, że jesteś obiektem seksualnym lub że masz wobec kogoś jakąś “powinność”. Masz pełne prawo powiedzieć „nie” i korzystać z niego kiedy tylko uznasz to za stosowne.

Wykorzystaj na swoją korzyść wszystkie swoje zmysły

Klasyczna pozycja na misjonarza? Nudne, wypełnione rutyną życie seksualne? W celu utrzymania zdrowego i satysfakcjonującego pożycia partnerskiego trzeba niekiedy wypróbować kilka nowych rzeczy. Dodaj trochę pikanterii do swojej alkowy i spróbuj urozmaicić swoje życie seksualne.

Nowa, fikuśna bielizna, czekolada, różne smaki i zapachy… Możesz nawet pokusić się o wypróbowanie nowych pozycji z Kamasutry. Dla wielu osób jest to świetna zabawa, sposób na spędzanie czasu i nawet sposób na utrzymanie formy.

Zmysły

Słyszałaś kiedyś o seksie tantrycznym? Jest to również sposób na eksperymenty w dziedzinie seksu, dzięki którym Twoje życie seksualne może wejść na zupełnie nowe poziomy.

A czy rozważałaś kiedyś wprowadzenie do użycia różnego rodzaju zabawek i innych akcesoriów, które pomogą Ci doświadczyć zupełnie nowych doznań i odkryć całkowicie nowy świat przyjemności płynących z seksu?

Jesteście parą, co oznacza, że sami razem kształtujecie wspólnie swoje życie seksualne. A w świecie seksu także można zrobić nowe rzeczy i odkrywać nieznane. Dlaczego więc nie zrobić tego razem?

Zapomnij o swoich kompleksach, jeśli je masz

Wstyd to nie jedyna poważna przeszkoda utrudniająca życie seksualne i blokująca mnóstwo dostępnych w zasięgu ręki przyjemności. Ogromne kompleksy to kolejny istotny, jeśli nawet nie najistotniejszy problem.

Twój partner zna doskonale Twoje ciało, ale mimo tego Twoje życie seksualne nigdy nie będzie dawać Ci wystarczająco dużo satysfakcji, jeśli światła w Twojej sypialni zawsze będą całkowicie wyłączone.

Przeczytaj także: Jak ciało kobiety zmienia się z każdą dekadą

Być może nie eksperymentujesz z różnymi nowymi pozycjami, ponieważ nie chcesz nawet przypadkiem odsłonić niektórych fragmentów swojego ciała, które według Ciebie są nieatrakcyjne.

Jeśli nie lubisz niektórych części swojego ciała, to istnieją dwa rozwiązania, które możesz wykorzystać, aby zmienić istniejący stan rzeczy i poprawić nieco swoje życie seksualne.

Pierwszym z nich jest po prostu akceptacja siebie taką, jaką jesteś. Drugie natomiast polega na tym, żeby zrobić coś tak, aby zmienić swoje ciało usuwając źródło kompleksów.

Pożycie partnerskie

Ale najpierw zastanów się nad tym, dlaczego masz takie kompleksy, skoro Twój partner uwielbia Cię taką, jaką jesteś? Jedyną osobą, której się nie podobasz pod względem wyglądu zewnętrznego jesteś właśnie Ty.

Czy kiedykolwiek popełniłaś błędy komplikujące Twoje życie seksualne, takie jak te, które wymieniliśmy powyżej? Pamiętaj, że aby mieć pełne i szczęśliwe życie seksualne, konieczne będzie posiadanie do tego przede wszystkim otwartego umysłu.

Zatem otwórz swój umysł, pozwól sobie odkrywać nowe gry i zabawy w sypialni, ciesz się urokami seksu bez kompleksów i rozmawiaj bez poczucia wstydu ze swoim partnerem.

Czy jesteś gotowa, aby rozpocząć zupełnie nowe życie seksualne już teraz i wzbogacić je o przyjemność, nowinki i satysfakcję?