Pierścień na penisa: jak ich prawidłowo używać

Spośród wszystkich dostępnych zabawek erotycznych pierścień na penisa jest jednym z najbardziej polecanych. Pokażemy Ci, jak go wykorzystać, aby Twoje intymne spotkania trwały dłużej.
Pierścień na penisa: jak ich prawidłowo używać
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 05 kwietnia, 2023

Coraz więcej par jest zachęcanych do eksperymentowania w sferze seksualnej w celu poszukiwania przyjemności oraz przeżywania zabawy i satysfakcjonujących przeżyć. Dla niektórych zabawki erotyczne są elementem napędzającym namiętność w łóżku. Natomiast dla innych jest to sposób na jej utrzymanie. Dla bardziej odważnych stanowią dodatkowe wyzwanie. Pierścień na penisa to jedna z erotycznych zabawek, która przynosi dużo niespodzianek.

Czy wiesz, co to jest pierścień na penisa?

Jest to zabawka erotyczna, która pozwala zwiększyć przepływ krwi w męskim członku. Właściwie zatrzymuje przepływ krwi do penisa, aby zapewnić dłuższą erekcję i dłuższy stosunek. Nie odcina jednak krążenia od prącia, a jedynie spowalnia przepływ.

Dlatego ta zabawka stała się jedną z najpopularniejszych wśród użytkowników, zwłaszcza tych, którzy chcą, aby noc trwała dłużej.

Anillo para el pene

Jak założyć pierścień na penisa?

Zakładanie pierścienia na penisa może wymagać wyjaśnień, szczególnie dla tych, którzy nie mają doświadczenia w korzystaniu z zabawek erotycznych. Na szczęście procedura jest bardzo prosta, choć ważne jest, aby nakładać go na penisa w stanie półwyprostowanym lub półtwardym.

Wystarczy tylko przytrzymać prącie jedną ręką i wsunąć pierścień do jego podstawy, przed lub za jądrami. Użytkownik musi się upewnić, że czuje się z zabawką komfortowo i że go nie uciska ani nie ściska nadmiernie. Chodzi op to, aby potem nie przerywać aktu seksualnego.

Wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z pierścienia

Chociaż pierścień jest bardzo łatwy w obsłudze, warto poznać kilka sztuczek, zwłaszcza gdy jest używany po raz pierwszy. Jeśli wykonasz poniższe kroki, oboje będziecie mogli cieszyć się niesamowitymi wrażeniami.

1. Czas użytkowania

Wskazane jest, aby nie przekraczać 30 minut ciągłego użytkowania. Pamiętaj, że spowalniasz krążenie krwi, nawet jeśli nie jest ono całkowicie odcięte.

2. Zawsze na wierzchu prezerwatywy

Jeśli używasz prezerwatywy, załóż ją w pierwszej kolejności, a pierścień na penisa na wierzch. Możesz pomyśleć, że jest to oczywiste, ale ten krok wzbudza wątpliwości.

3. Jeden lub dwa, w zależności od tego, co Ci odpowiada

Ci, którzy zdecydują się na użycie tylko jednego, mogą umieścić pierścień u podstawy penisa, przed lub za moszną. Kiedy zechcesz poeksperymentować z dwoma, załóż po jednym z każdej strony.

Ważne jest, aby czuć się komfortowo i przeżyć tę przygodę w naturalny sposób. Jest to doświadczenie, które spodoba się obojgu partnerom, więc zrelaksuj się.

4. Lepiej z lubrykantem

Aby uniknąć obrażeń lub dyskomfortu, zaleca się używać pierścienia wraz lubrykantem na bazie wody. Można go smarować dwukrotnie: podczas wkładania i zdejmowania.

5. Zdejmij we właściwym czasie

Są dwa czynniki, które wyznaczają moment zdjęcia pierścienia z penisa. Po pierwsze czas, przez jaki jest używany, i nie należy go przekraczać. Drugi czynnik wiąże się bezpośrednio z wytryskiem, zawsze zaleca się zdjęcie pierścienia przed osiągnięciem kulminacji.

Jak wybrać idealny pierścień na penisa?

Anillo rojo para el pene

Na rynku znajdziesz szeroką gamę pierścieni na penisa, więc możesz mieć wątpliwości, który z nich wybrać. Najlepiej kupić taki o odpowiednim rozmiarze, który nie będzie uciskał, gdyż może spowodować uraz. Dlatego trzeba wiedzieć, jakie są rzeczywiste wymiary penisa w stanie erekcji.

Jeśli nie znasz dokładnego rozmiaru, warto wybrać model wykonany z bardziej elastycznych materiałów. Mogą być zrobione z silikonu, gumy lub żelu, które łatwo się dopasowują. W takich przypadkach możesz ich używać tak długo, aż silikon zacznie się rozpadać.

Istnieją także pierścienie, które jednocześnie działają jak wibrator. Pełnią tę samą funkcję u mężczyzn, ale zapewniają dodatkową korzyść kobietom, ponieważ stymulują łechtaczkę. Możesz nawet znaleźć zabawki z zapasową baterią, aby móc ich ponownie użyć przy innej okazji.

Fałszywe przekonania na temat pierścieni na penisa

Jak w prawie wszystkich kwestiach związanych z seksualnością, istnieją mity na temat używania pierścieni na penisa.

  • Pierścień na penisa to zabawka dla osób starszych. To nieprawda. Te zabawki mogą być używane przez mężczyzn w każdym wieku.
  • Pierścienie zwiększają rozmiar penisa. To kolejne błędne przekonanie. To, co naprawdę się dzieje, to jedynie fakt, że wraz ze spadkiem krążenia penis nabiera grubszego wyglądu.

Dodatkowe uwagi dotyczące korzystania z tych pierścieni

Mężczyźni, którzy mają problemy z krążeniem lub sercem, powinni powstrzymać się od eksperymentowania z tymi zabawkami erotycznymi. W tej sytuacji nie zaleca się narażania organizmu na działanie czynnika zewnętrznego modyfikującego jego funkcjonowanie. W każdym razie najlepiej skonsultować się z lekarzem w sprawie ich stosowania.

Z drugiej strony pierścienia na penisa nie należy stosować podczas przyjmowania tabletek na utrzymanie erekcji. Połączenie obu elementów może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, generując długotrwałą i bolesną erekcję.

Ponadto osoby, które mają zbyt dużo włosów łonowych, powinny ogolić okolicę przed założeniem zabawki. Jeśli lubisz te akcesoria w zbliżeniach ze swoim partnerem, możecie urozmaicić spotkania, zmieniając kolory lub wzory.

Bezpieczna i satysfakcjonująca zabawka erotyczna

Jak widać, pierścień na penisa jest bezpieczną zabawką, łatwą w użyciu i przy prawidłowym użytkowaniu gwarantuje satysfakcję seksualną Tobie i Twojej partnerce. Postępując zgodnie ze wskazówkami wymienionymi w tym artykule, nie będziesz miał się czym martwić, więc śmiało wypróbuj tę nową zabawkę erotyczną.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Felitti, Karina. (2016). Juegos y juguetes para la liberación sexual femenina. Apuntes de investigación del CECYP, (28) Recuperado en 22 de enero de 2019, de http://www.scielo.org.ar/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1851-98142016000200009&lng=es&tlng=es.
  • González Malagón, Jesús Ezequiel. (2011). Estrangulación de la raíz del pene. Presentación de caso. Revista de Ciencias Médicas de Pinar del Río15(1), 198-205. Recuperado en 22 de enero de 2019, de http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1561-31942011000100017&lng=es&tlng=es.
  • Kilmann, P. R., & Auerbach, R. Treatments of premature ejaculation and psychogenic impotence: A critical review of the literature. Archives of Sexual Behavior. 1979; 8(1): 81-100.
  • Rodríguez Gómez, I., Álvarez Castelo, L., Rodríguez-Rivera García, J., Chantada Abal, V., López García, D., & González Martín, M.. (2007). Atrapamiento peneano por anillos metálicos. Archivos Españoles de Urología (Ed. impresa)60(9), 1144-1145. Recuperado en 22 de enero de 2019, de http://scielo.isciii.es/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0004-06142007000900020&lng=es&tlng=es.
  • Shridharani, A. N., & Brant, W. O. The treatment of erectile dysfunction in patients with neurogenic disease. Translational andrology and urology. 2016; 5(1): 88.
  • Stein MJ, Lin H, Wang R. New advances in erectile technology. Therapeutic Advances in Urology. 2014.
  • Forrester, Mathias. (2022). Penis Ring Injuries Treated at Emergency Departments. Journal of Sex & Marital Therapy. Disponible en: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33734034/

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.