Oznaki miłości – 6 dowodów zakochania

28 maja, 2019
Czy wiesz, że kiedy naprawdę się zakochujemy stajemy się bardziej hojni i mili? Stajemy się lepszymi osobami – nie tylko po to, bo zadowolić ukochaną osobę ale też po to, by poczuć wewnętrzne szczęście.

Ile razy naprawdę się zakochałaś? Niektórzy twierdzą, że przeżyli miłość kilkanaście razy. Ale większość myli głębokie uczucie z powierzchowną fascynacją. Właśnie dlatego warto umieć rozpoznawać oznaki miłości.

Kiedy mówimy o miłości czy zakochaniu mamy na myśli uczucie, które napełnia Cię zainteresowaniem drugą osobą i zaangażowaniem w relację z nią. To coś znacznie więcej niż jedynie pociąg seksualny i atrakcyjność fizyczna. A więc, jakie tak naprawdę są oznaki miłości?

Czy znasz dowody zakochania? Czy wiesz jak rozpoznać, że naprawdę się w kimś zakochałaś i jak odróżnić prawdziwe uczucie od zauroczenia? Jeśli nie – czytaj dalej!

Oznaki miłości: zwróć uwagę na te 6 aspektów

Przyjrzyjmy się teraz sygnałom, które jasno sugerują, że naprawdę się zakochałaś.

1. Interesujesz się dobrobytem ukochanej osoby i dzielisz jej pasje

Pierwsze oznaki miłości mają często związek z tym, że duża część Twojej uwagi skupia się na tej osobie. Będziesz chciała wiedzieć, co Twój wybranej robi, co lubi, jak się ma i tak dalej.

Dzieje się tak, ponieważ zakochanie wywołuje zainteresowanie które sięga daleko ponad sferę fizyczną. Będziesz chciała wiedzieć, jak najwięcej o ukochanej osobie. Ponadto będziesz chciała pomóc jej w spełnieniu marzeń i osiągnięciu celów.

Oznaki miłości często wiążą się z pozytywnymi zmianami w życiu.

Ważne jest również to, że rozmowy które będziecie prowadzili na wczesnym etapie zakochania pozwolą Wam się poznać. Oboje będziecie chcieli podzielić się zainteresowaniami, marzeniami, obawami.

Daj sobie okazję na przeżycie tego etapu zakochania. Takie rozmowy i dzielenie zainteresowań pogłębiają i wzmacniają relację.

2. Zależy Ci na tym by Twoje otoczenie zaakceptowało partnera

Oznaki miłości mają niekiedy związek z innymi osobami. Po pierwsze, na pewno rozmawiasz o ukochanym ze wszystkimi. To normalne. Przecież znajomi i rodzina mają duży wpływ na to, co uważamy za odpowiednie i pożądane.

Jeśli jesteś przy tym osobą, która zazwyczaj zachowuje dla siebie tego typu osobiste aspekty życia, Twoi bliscy na pewno będą zaskoczeni. Nie martw się jednak. Rozmawianie o ukochanej osobie to zdrowa oznaka w związku.

Zwracaj uwagę na opinie osób które cenisz, kochasz i szanujesz. Inni mają zazwyczaj bardziej obiektywne spojrzenie i taki zewnętrzny punkt widzenia pomoże Ci zrozumieć, co jest dla Ciebie najlepsze.

Natomiast warto zawsze sprawdzać to, czy tego typu opinie są szczere. Zdarza się, że osoby z zewnątrz próbują nam zaszkodzić i kierują się na przykład zazdrością.

Dowiedz się więcej: Trwała miłość – jak odnaleźć ją w związku?

3. Przestajesz niezobowiązująco flirtować z innymi

Jak tylko naprawdę się zakochasz, tracisz zainteresowanie innymi osobami. Nawet jeśli jesteś osobą, która nigdy wcześniej nie była w stałym związku, teraz odkryjesz, że Twoja uwaga skupia się całkowicie na ukochanym.

Możesz nawet zauważyć, że porównujesz do partnera inne osoby. Oczywiście ukochany wypada zwycięsko w każdym takim zestawieniu.

Jeśli Twój związek z tą osobą zaczął się, jako niezobowiązująca relacja i nie jesteś pewna, czy partner czuje do Ciebie to, co Ty do niego, porozmawiaj z nim. Koniecznie wyjaśnij co czujesz. To ważne, by w związku wszystko było jasne.

4. Oznaki miłości to także robienie dalekosiężnych planów

To naturalne i nieuniknione, że będziesz tworzyła dalekosiężne plany z udziałem ukochanej osoby. Mogą to być plany związane z prostymi sprawami, na przykład wspólny wyjazd nad morze, czy wspólny trening codziennie rano. Ale mogą to także być plany poważne, życiowe, takie jak ślub, zamieszkanie razem czy posiadanie dziecka.

Wspólne plany cementują związek.

Niekiedy myślenie o wspólnej przyszłości z kimś budzi nasz niepokój, jednakże kiedy czujemy się z daną osobą całkowicie pewnie i bezpiecznie, okazuje się to naturalne. A więc pozwól sprawom rozwijać się w swoim tempie. Wszystko się z czasem ułoży. Pamiętaj jednak o ustaleniu realistycznych granic. To pomoże Ci zachować poczucie bezpieczeństwa oraz pewność siebie.

Jeżeli czujesz się pewnie i wiesz, że możesz wybierać, zrób to, co podpowiadają Ci uczucia. Tak długo jak dobrze się bawisz i czujesz się w związku stabilnie, warto robić plany.

Przeczytaj koniecznie: Szczęśliwe małżeństwo – jak je utrzymać

5. Starasz się być najlepszą wersją siebie

Kolejnym ważnym dowodem zakochania jest zwracanie większej uwagi na to, jak sami się zachowujemy i co robimy.

Nie oznacza to oczywiście, że wcześniej byliśmy złymi osobami. Chodzi jedynie o to, że kiedy się zakochujemy chcemy być jak najlepszą wersją siebie. Korzystamy z tego, co w naszych charakterach najlepsze.

To dla Ciebie bardzo dobra ścieżka. Będziesz czuła, że teraz jest dobry czas na wprowadzenie tych zmian, które odsuwałaś od dłuższego czasu. Jednakże warto pamiętać o stabilizacji i zachowaniu kontaktu z rzeczywistością. Nie zmieniaj się całkowicie i wbrew sobie dla innej osoby.

Pamiętaj również o tym, że nie wszystko można zmienić. Będziesz więc musiała przygotować się na to, że konieczne będzie zaakceptowanie pewnych wad i w sobie, i w partnerze.

6. Stajesz się bardziej hojna i uprzejma

Kolejna wskazówka leży w Twoim podejściu do innych. Kiedy się zakochujemy, stajemy się bardziej hojni i po prostu milsi. Mamy też często tendencję to zajmowania się innymi. Będziesz dbała przede wszystkim o dobre samopoczucie ukochanej osoby, ale zobaczysz też, że łatwiej będzie Ci znosić towarzystwo osób, które na co dzień sprawiają Ci problemy.

Możliwe też, że będziesz chciała wspierać zainteresowania i cele osoby, którą pokochałaś. Nie jest tak dlatego, że oczekujesz uznania. Celem jest tu prawdziwa, płynąca z serca potrzeba zadbania o ukochanego.

A więc czy wiesz już czy jesteś naprawdę zakochana? Widzisz u siebie oznaki miłości? Które z nich było Ci najłatwiej zaobserwować?