Nuda w związku – jak sobie z nią poradzić?

19 maja, 2019
Czasami możesz czuć się znudzona swoim partnerem przez to, że spędzacie razem tak dużo czasu. Dlatego też powinnaś odzyskać swoją przestrzeń osobistą lub wspólnie rozpocząć nowe hobby, ponieważ może to być sposób na odzyskanie iskry.

Czy dotknął Cię problem, jakim jest nuda w związku? Jeśli tak, nie martw się. Porozmawiajmy o tej sytuacji. Być może czas, który spędzacie razem, nie jest już taki sam. Nie śmiejecie się ze swoich żartów, nie potraficie ustalić, jaki film wspólnie obejrzeć, nie lubisz jego znajomych, a on nie lubi Twoich.

Co więcej, możesz mieć wrażenie, że Twój związek stał się ogólnie monotonny.

Przypomina Ci to coś? Jeśli tak, to nadszedł czas, aby zaakceptować fakt, że coś jest nie tak w Twoim związku i że potrzebna będzie pewna zmiana sytuacji.

To prawda, ciężko jest się przyznać, że coś jest nie w porządku w Twojej relacji. Jest to jednak niezbędne, aby znaleźć rozwiązanie, które sprawdzi się dla Was obu.

Wielu z nas wie, że rutyna jest wrogiem kochanków. W miarę upływu czasu normalne jest uczucie „utraty iskry”. Możesz czuć się znudzona swoim partnerem i poczuć, że magia zniknęła.

Cóż, znudzenie nie zawsze oznacza, że to koniec Waszej wzajemnej miłości (są konkretne sygnały takiej sytuacji). Chociaż zerwanie jest pierwszym rozwiązaniem, które przychodzi na myśl, nikt nie lubi porażek. Czasami pomocne jest danie sobie drugiej szansy i próba odzyskania tego, co wydaje się stracone.

Nuda w związku – czego możesz spróbować

1. Przyznanie się do znudzenia partnerem jest problemem

Przed poszukiwaniem ostatecznych rozwiązań w takiej sytuacji ważne jest, aby przyznać się samej sobie, że przechodzisz przez kryzys emocjonalny i czujesz się niezadowolona i nieszczęśliwa.

Jeśli jesteś znudzona swoim związkiem, pomyśl o źródle tego problemu i oceń go, próbując zaakceptować własne słabości, zanim zrzucisz całą winę na partnera.

nuda w związku

Pamiętaj, że związek to dwoje ludzi. Nie można zawsze zgadzać się na wszystko (prawdą jest, że bardzo często prawdopodobnie nie zgadzasz się nawet sama ze sobą).

Przeczytaj również: Nieudany związek – dlaczego tak bardzo boimy się zerwać?

2. Porozmawiaj ze swoim partnerem

Gdy uznasz, że Wasza codzienna rutyna wpływa na to, co czujesz, porozmawiaj ze swoim partnerem i spróbuj wyjaśnić, co się z Tobą dzieje. Nie oskarżaj go i nie szantażuj emocjonalnie. Nuda w związku nie jest winą wyłącznie jednej osoby. Kto wie – jest szansa, że on również czuje się tak samo i boi się o tym wspomnieć.

Konieczne jest, abyście oboje wyrazili swój punkt widzenia, żeby wspólnie ustalić źródło swoich problemów i możliwe rozwiązania. Zróbcie to na spokojnie i w odpowiedni sposób, bez wzajemnego wytykania się palcami.

Ten krok jest bardzo ważny, ponieważ obie osoby w związku muszą przeprowadzić burzę mózgów w poszukiwaniu rozwiązań i zobowiązać się do wypróbowania pewnych opcji, które mogą Was wyprowadzić z monotonii, która Was obecnie rozczarowuje.

3. Przypomnij sobie, co Was połączyło

nuda w związku

Z biegiem czasu łatwo jest zapomnieć, że istniały powody, dla których rozpoczęłaś emocjonalną więź ze swoim partnerem. Jeśli więc kwestionujesz swój związek i nudzisz się swoim kochankiem, spróbuj przypomnieć sobie, jak się to wszystko zaczęło. Wróć do czasów, kiedy nuda w związku nie istniała.

Prawdopodobnie zdążyłaś już zapomnieć, że na początku była niezliczona liczba rzeczy, które Was łączyły. Być może nie pamiętasz, jak przyjemnie było przełamać codzienność rzeczami, które robiliście razem.

Niezależnie od przyczyny, przypominanie sobie początków związku może pomóc w rozwiązaniu problemów, które obecnie negatywnie wpływają na Waszą relację.

4. Znajdź czas na wspólne spędzanie czasu i hobby

Czy codziennie robicie to samo? Czy spotykacie się i nie macie o czym rozmawiać? To może być powodem, dla którego jesteś znudzona swoim partnerem. Jeśli Twój związek jest nudny i stał się rutynowy, nadszedł czas, aby znaleźć zajęcia lub hobby, które Was łączyło. Możecie także znaleźć nowe aktywności, aby wzmocnić swoją więź i rozpalić miłość na nowo.

Początkowo większość osób zakochuje się we własnej idealnej wersji i projekcji tego, kim jest druga osoba i jak będzie wyglądał Wasz związek. Kiedy jednak pierwszy etap zakochania minie, normalne jest odczuwanie pewnego rozczarowania i nabranie nawyku poszukiwania innych zajęć na własną rękę. Aby rozbudzić związek, spróbujcie wrócić do wspólnych zainteresowań, które tak bardzo się Wam podobały.

Jeśli od początku nie byliście zainteresowani hobby drugiej osoby, może czas to zmienić. Nie możesz oczekiwać, że Twojemu partnerowi spodoba się to, co lubisz, jeśli się tym nie podzielisz.

Krótko mówiąc, jeśli oboje pójdziecie na kompromis, aby uczestniczyć w zainteresowaniach drugiej osoby i opracujecie wspólny plan, aby cieszyć się razem wieloma przygodami, na pewno poczujecie wzajemne zainteresowanie, które połączyło Was na początku.

Zobacz również: Zamążpójście w młodym wieku – pięć największych zalet

5. Odzyskaj swoją przestrzeń osobistą

Podczas rozpoczynania nowego związku normalne jest, że chcesz wszędzie podążać za swoim partnerem i robić wszystko razem. Co więcej, możesz także odsunąć się od swoich przyjaciół. Być może poddasz się całkowicie nowemu związkowi i zapomnisz o wielu czynnościach, które kiedyś uwielbiałaś.

przestrzeń osobista

Jednak rutyna dnia codziennego sprawia, że przypominasz sobie o wszystkich rzeczach, które robiłaś, gdy byłaś singielką. Dlatego też, aby nie doprowadzić do momentu, w którym chciałabyś zakończyć swój związek, ważne jest, aby odzyskać swoją przestrzeń.

Oczywiście nie jest to łatwe i będzie wymagało zaangażowania obojga partnerów. Jednak będzie to warte wysiłku.

6. Bądź cierpliwa

Wszystkie relacje przechodzą przez trudne momenty. Staraj się nie być zaskoczona i zdenerwowana, gdy pojawi się między Wami rutyna. Jeśli zbytnio będziesz się zamartwiać rzeczami, które nie są tego warte, trudniej będzie Wam przezwyciężyć nudę.

Bądź cierpliwa. Wyrażaj swoje zdanie bez poczucia lęku i spróbuj współpracować z partnerem, aby rozwiązać drobne sytuacje, które sprawiły, że Wasz związek stał się monotonny.

Weź głęboki oddech i zrelaksuj się. Komunikuj się ze swoim partnerem i wykonaj powyższe kroki, a nie będziesz musiała stosować drastycznych środków.