Szczęśliwe małżeństwo - jak je utrzymać

20 maja, 2020
Przede wszystkim uznaj, że małżeństwo nie oznacza ograniczających więzów, ale wspólnie przeżywaną wolność. Pamiętaj, że w momentach wzlotów i upadków zawsze będzie przy Tobie ktoś, kto Cie wesprze.Poza tym buduj tolerancję i miłość. Każdy z tych aspektów jest kluczem do utrzymania szczęśliwego małżeństwa.

Istnieje kilka ogólnych kluczy, które mogą sprawić, że szczęśliwe małżeństwo będzie trwać przez całe życie. Większość zakochanych par bierze w końcu ślub i spodziewa się, że spędzą resztę życia razem w idealny sposób.

Jednak ta decyzja nie jest końcem historii, ale raczej krokiem milowym na drodze rozwoju związku dwojga ludzi. Dzisiaj porozmawiamy o tym, co robić, aby utrzymać szczęśliwe małżeństwo.

Byłoby wspaniale, gdybyście razem dożyli starości. Wyobraź sobie, że Twój partner i Ty możecie kochać się i troszczyć się o siebie nawzajem dając przykład zaufania, szacunku, lojalności i tolerancji. Oczywiście, to dzięki miłości będziecie w stanie pokonać każdą przeszkodę, która może powstać w małżeństwie.

Ważne jest jednak, aby rozwijać umiejętności niezbędne do osiągnięcia bardziej satysfakcjonujących relacji w małżeństwie. Podstawowym celem w życiu jest przecież osiągnięcie szczęścia w większości jego aspektów, a małżeństwo jest jednym z najważniejszych z nich.

Kluczowe umiejętności, aby utrzymać szczęśliwe małżeństwo

Niestety małżeństwo nie jest umową, która daje gwarancję, że ​​dwoje ludzi pozostanie razem i będzie zadowolonych przez resztę swojego życia. Niezbędny jest wysiłek obu stron. Ale co robić, żeby utrzymać szczęśliwe małżeństwo? Istnieje kilka ogólnych kluczy, które mogą Ci pomóc i tutaj je przedstawiamy:

Małżeństwo zaczyna się od ślubu

Komunikacja – pierwszy krok do szczęścia

Oboje musicie wiedzieć, co lubicie a czego nie. Poświęć chwilę na przedyskutowanie jakiejkolwiek sytuacji będącej przedmiotem wspólnego zainteresowania. Rozmawiając upewnij się jednak, że naprawdę słuchasz tego, co ma do powiedzenia druga osoba.

Zaufanie – podstawa silnej więzi

Wiarygodność każdej osoby w związku jest kluczowa dla utrzymania zdrowej więzi. Zawsze postępuj zgodnie z prawdą i unikaj oszukiwania i zdrady. Z drugiej strony nieufność jest przejawem niepewności powodującej ścieranie się w wielu małżeństwach.

Szacunek – najważniejszy klucz, aby utrzymać szczęśliwe małżeństwo

W chwilach napięcia i gniewu unikaj bolesnych słów. Czasami, nawet gdy problemy są wyjaśnione, mogą się kumulować urazy. Pamiętaj, że oboje jesteście dorośli i jeśli oczekujecie szacunku, sami musicie go przejawiać.

Niezależność jako zabezpieczenie indywidualności

Spędzanie czasu z partnerem jest ważne dla tego budowania solidnych fundamentów związku. Jednak nie oznacza to, że indywidualność każdego z Was ma całkowicie zniknąć. Każdy musi mieć swoją osobistą przestrzeń. Trzeba pozwolić drugiej stronie przeżywać swoje marzenia, wspierać ją a zarazem przeżywać swoje własne.

Intymność podsyca uczucie

Seks ma bardzo duże znaczenie w każdym związku dwojga osób. Unikajcie monotonii i odkrywajcie nowe doświadczenia, które zwiększają przyjemność. Mów o tym, co lubisz, a czego nie i nigdy nie pozwól, by ogień erotycznej namiętności zgasł.

Znaczenie małżeństwa

Małżeństwo jest jednym z najgłębszych przejawów miłości. Jest definiowane jako instytucja, która pozwala na stworzenie silnego związku między dwoma członkami społeczeństwa i dlatego jest uważane za jego podstawę.

To jedno z najważniejszych przedsięwzięć w życiu człowieka. To przestrzeń, w której dwie osoby mogą korzystać z towarzystwa w atmosferze zaufania, jedności i solidarności. To także początek własnego życia rodzinnego.

Wspólne zajęcia

Społeczności, w których istnieje większa liczba małżeństw cieszą się zazwyczaj wyższym wskaźnikiem dobrobytu u dzieci, kobiet i mężczyzn w porównaniu z tymi, gdzie jest wysoki odsetek rozwodów. Szczęśliwe małżeństwo nie jest zatem jedynie prywatnym wyborem.

To czynnik, który określa się, jako dobro społeczne i publiczne, zarówno dla pary, jak i dla otaczającego ją środowiska.

Korzyści, jakie zapewnia szczęśliwe małżeństwo

Szczęśliwe małżeństwo przynosi ogromne korzyści dla pary, która je tworzy, zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. Jednocześnie zapewnia małżonkom większe poczucie bezpieczeństwa w życiu oraz większą satysfakcję seksualną i intymną. Wśród zalet, jakie daje udane i szczęśliwe małżeństwo są:

  • U osób żyjących w szczęśliwym małżeństwie stwierdzono mniejsze ryzyko chorób układu krążenia. A w przypadku zapadnięcia na taką chorobę, wsparcie ze strony męża lub żony sprawia, że ​​szybciej wracają do zdrowia.
  • Kontakt fizyczny i bliskość partnera wywołuje uwalnianie oksytocyny, hormonu zdolnego do przeciwdziałania niekorzystnym reakcjom organizmu na stres.
  • Osoby, które doszły do połowy życia w harmonijnej relacji partnerskiej statystycznie mają szanse na dłuższe życie niż osoby, które przeżywają w małżeństwie konflikty lub są samotne.
  • Szczęśliwe małżeństwo to idealne środowisko dla wychowania dzieci. Dzieci zdrowych małżeństw wyrastają na kobiety i mężczyzn z większymi szansami na sukces w życiu.

Pamiętaj jednak, że szczęście nie jest celem, ale ścieżką. Związek na całe życie jest możliwy, ale do tego niezbędne jest nauczenie się, jak utrzymać szczęśliwe małżeństwo.