Osiem popularnych metod usuwania włosów

Im dłużej trwają efekty usuwania włosów tym lepiej, prawda? Jednak wiele z tych metod jest bolesnych. Dlatego w tym artykule przyjrzymy się niektórym (stosunkowo) bezbolesnym metodom!
Osiem popularnych metod usuwania włosów

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Ludzie stale szukają metod usuwania włosów, dzięki którym można pozbyć się niechcianych włosów. Nie chodzi tylko o kształtowanie brwi czy golenie brody. Celem nowatorskich metod jest sprawienie, aby owłosione obszary wyglądały tak, jakby nigdy nie było tam żadnych włosów.

Istnieje wiele różnych metod usuwania włosów, przy czym niektóre z nich są, jakby to powiedzieć – dość agresywne. Cel jest jednak zawsze ten sam: stworzenie chwilowo gładkiej, pozbawionej włosów skóry.

Pomimo postępów technologicznych w większości stosujemy tradycyjne i bolesne metody usuwania włosów. Rzućmy okiem na niektóre z mniej bolesnych sposobów – niektóre z nich są łatwiejsze i skuteczniejsze!

Metody usuwania włosów

1. Depilacja gorącym woskiem

Depilacja gorącym woskiem to jedna z najbardziej agresywnych metod. Jest to również metoda, której efekty są długotrwałe. To dlatego, że w jej wyniku całkowicie usuwamy mieszki włosowe.

Gorący wosk jest jednym z najczęściej stosowanych środków do usuwania włosów. Możesz użyć go nawet w domu, postępując zgodnie z zasadami jego aplikowania.

Depilacja woskiem to bolesna metoda usuwania włosów

W porównaniu do innych metod usuwania włosów depilacja gorącym woskiem jest znacznie bardziej skuteczna.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, stosując tę metodę, jest nałożenie gorącego wosku na skórę. Zbyt wysoka temperatura stosowana wobec mieszków włosowych może podrażniać skórę. Jest to główny powód, dla którego ta metoda nie jest zalecana do depilowania delikatnych obszarów (twarz, pach, okolice bikini itp.).

2. Zimny ​​wosk

Ta metoda znacznie redukuje ryzyko oparzenia, chociaż ma dwa niezbyt dobre aspekty. Pierwszym i najważniejszym problemem jest to, że pociągnięcia potrzebne do usunięcia zimnego wosku muszą być silniejsze. Zatem narażamy się na większe ryzyko obrażeń.

Ponadto należy używać specjalnych pasków do usuwania włosów.

3. Krem wybielający

Ta procedura jest powszechnie stosowana przez osoby o rzadkim owłosieniu na ciele.

Ponieważ mając niewielkie owłosienie, nie musisz usuwać dużo włosów, jest to świetna metoda na ukrywanie niechcianego owłosienia, bez konieczności usuwania go.

4. Krem do usuwania włosów

Ta metoda jest najmniej agresywna ze wszystkich. Jednak jej efekty utrzymują się najkrócej. Dlatego decydując się na depilację kremem do usuwania włosów, trzeba liczyć się z częstym powtarzaniem tego zabiegu.

Kobieta używa kremu do depilacji na nogach

Z drugiej strony jest to najtańsza ze wszystkich metod usuwania włosów. Jest także praktyczna i bezbolesna. Jej skuteczność jest wystarczająca, szczególnie jeśli spojrzeć na nią jak na opcję awaryjną na wakacje.

Jednak nie jest to dobra metoda do stosowania regularnie przez dłuższy czas. Jej główną wadą jest to, że nie usuwa mieszków, więc jest jak zwyczajne golenie i trzeba ją często ponawiać.

5. Żyletka

Stara dobra żyletka to stosunkowo skuteczna metoda usuwania włosów, zwłaszcza w razie nieoczekiwanego zaproszenia na basen! Staraj się za każdym razem używać nowego ostrza i zawsze stosować krem do golenia, aby uniknąć skaleczeń.

Czy wiesz, że włosy na nogach rosną z prędkością około 0,65 cm miesięcznie, natomiast włosy pod pachami dwa razy szybciej?

6. Golarki elektryczne

Golarki elektryczne najlepiej sprawdzają się do golenia i pielęgnacji brody. Są stosunkowo proste w użyciu i dość praktyczne. Jednak nie wszystkim się podobają. Niektóre osoby skarżą się, że w zależności od modelu golarki, jej używanie może być niewygodne, lub nawet bolesne.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać podczas stosowania golarki elektrycznej, jest dokładne czyszczenie urządzenia po każdym użyciu. W przeciwnym razie zwiększa się ryzyko rozwoju zapalenia mieszków włosowych.

7. Nitkowanie

Nitkowanie to starożytna metoda usuwania włosów z wykorzystaniem nici bawełnianej lub jedwabnej. Jest precyzyjna, choć nieco agresywna.

Ta prosta metoda jest szczególnie polecana do modelowania brwi i owłosienia innych części twarzy.

8. Nowe metody usuwania włosów: laser

Depilacja laserowa to dobra metoda na pozbycie się włosów na ciele. Pamiętaj jednak, aby dobre się zastanowić, zanim się na nią zdecydujesz. Czy naprawdę chcesz na zawsze pozostawić włosów dany obszar?

Mężczyzna poddaje się zabiegowi depilacji laserowej

Jest to najbardziej skuteczna ze wszystkich metod, szczególnie polecana osobom o gęstym owłosieniu – czy to z powodu problemów hormonalnych, czy też uwarunkowania przez geny.

Depilacja laserowa daje znośne odczucie ciepła, więc nie jest bolesna. Usuwa mieszki włosowe za pomocą ciepła, które dociera przez pigment zawarty w trzonie włosa.

Wybierz metodę najlepszą dla siebie

Pomimo swojej bolesności depilacja woskiem jest jedną z najtańszych opcji. Większość salonów poleca tę metodę swoim klientom i twierdzi, że jest łatwiejsza i wydajniejsza niż inne metody usuwania włosów.

Pamiętaj jednak, aby kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami i wybrać metodę, która będzie najlepsza dla Ciebie. Jak widać, istnieją nieagresywne metody usuwania włosów, które świetnie sprawdzają się w zależności od różnych potrzeb i cech.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.