Dobrze wyglądać bez makijażu - 5 wskazówek

Aby dobrze wyglądać bez makijażu, oprócz dbania o podstawowe czynności pielęgnacyjne, musimy również pracować nad poczuciem własnej wartości i akceptować to wszystko, co czyni nas wyjątkowymi.
Dobrze wyglądać bez makijażu - 5 wskazówek

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Dzisiaj przekażemy ci 5 wskazówek, jak dobrze wyglądać bez makijażu. Dzięki nim, twoja skóra zawsze będzie wyglądać pięknie, a ty będziesz się czuć wspaniale. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ, kiedy regularnie używamy makijażu, może być trudno zaakceptować niedoskonałości, plamy i inne problemy, które mogą pojawić się na naszej nieumalowanej twarzy.

Stosowanie makijażu zawsze i wszędzie nie przynosi pozytywnych efektów dla naszej skóry. Przede wszystkim nasza skóra też musi oddychać swobodnie. A ponadto my potrzebujemy czuć się dobrze, nie martwiąc się o nakładanie podkładu lub korektora na niedoskonałości.

Zobaczmy, jakie wskazówki pomogą nam naprawdę dobrze wyglądać bez makijażu.

1. Aby dobrze wyglądać bez makijażu, przede wszystkim zwiększ swoją samoocenę

Zadowolona kobieta
Przed pokazaniem się bez makijażu musisz zmierzyć się z poczuciem własnej wartości.

Dobry wygląd bez makijażu to kwestia samooceny. Problem powstaje, jeśli mamy jakiś defekt, taki jakiś pieprzyk czy może piegi lub pryszcze, które zawstydzają nas i pogarszają poczucie własnej wartości. W takiej sytuacji możemy chcieć to zakamuflować pod dobrą warstwą makijażu. Ale zadaj sobie pytanie : podobasz się sobie taka jaka jesteś?

Makijażu nie należy używać jako maski na pokrycie problemu samooceny. Musimy nauczyć się akceptować nasze wady lub to, co uważamy za wady. Prawda jest taka, że nawet jeśli nasze piegi mogą wydawać się nam okropne, być może spodobają się jakiejś innej osobie.

2. Zadbaj o siebie od środka

Dobry wygląd bez makijażu jest łatwy do uzyskania, o ile zadbamy o siebie w środku. Na przykład dobra dieta pomoże nam w wyglądzie naszej skóry. Cera będzie wyglądać na bardziej nawilżoną i gładką – bez szpecących niedoskonałości.

Aby to zrobić, musimy jeść dużo owoców i warzyw, a ponadto nie zapominać o piciu dużej ilości wody.

Nie ma to jednak większego sensu, jeśli utrzymujemy pewne szkodliwe nawyki. Na przykład palenie tytoniu lub picie alkoholu w nadmiarze może sprawić, że nasza skóra będzie matowa lub będzie miała więcej mimicznych zmarszczek.

Uwalniając się od złych nawyków i zdobywając nowe, zdrowe zwyczaje, pomożemy naszej skórze, że wyglądała znacznie lepiej.

3. Używaj ochrony przeciwsłonecznej, jeśli chcesz dobrze wyglądać bez makijażu

Ochrona przed słońcem jest bardzo ważna, nie tylko po to, aby zapobiec możliwemu rozwojowi raka skóry, ale także, aby cieszyć się znacznie zdrowszą skórą bez przebarwień.

Cóż, choć wielu z nich nie widać, z czasem zaczynają się pojawiać z powodu ekspozycji na promieniowanie bez ochrony przeciwsłonecznej.

Obszary, w których zwykle pojawiają się plamy i przebarwienia na skórze, to policzki, czoło i górna warga. Używanie kremu przeciwsłonecznego nawet w zimie jest więc niezbędne. W przeciwnym razie już nigdy nie unikniesz konieczności polegania na makijażu, aby skutecznie przykryć tego rodzaju niedoskonałości.

Ponadto musimy pamiętać, że działanie słońca może przyśpieszyć starzenie się naszej skóry. W konsekwencji przedwcześnie pojawią się zmarszczki i oznaki wysuszenia. Dlatego jedynie niezbędna odpowiednia ochrona przed słońcem zapewni skórze bezpieczeństwo i dłuższą młodość.

Ponadto będziesz mogła uzyskać piękną opaleniznę bez niepotrzebnego narażania skóry.

4. Nie zapomnij o oczyszczaniu skóry, aby dobrze wyglądać bez makijażu

Innym sposobem, aby dobrze wyglądać bez makijażu jest prawidłowe czyszczenie skóry. Czy zwykle robisz to każdego wieczoru? O wiele lepiej jest dokładnie wyczyścić skórę wieczorem, przed pójściem spać nocy niż rano. Chociaż jeśli masz tłustą cerę, możesz to zrobić zarówno rano, jak i wieczorem.

Kobieta myje twarz.
Odpowiedni rytuał oczyszczania twarzy pomoże Ci wyglądać pięknie bez makijażu.

Czysta skóra to skóra z mniejszą ilością niedoskonałości. Dzięki regularnemu oczyszczaniu skutecznie zapobiegamy tworzeniu się zaskórników lub wyprysków. Zastosowanie odpowiedniego mydła dla każdego rodzaju skóry to zasada numer jeden. Mydło nie powinno być agresywne, i musi zawierać niezbędne składniki, aby zapewnić naszej skórze gładki i zdrowy wygląd.

Podobnie, chcemy również podkreślić fundamentalne znaczenie codziennego usuwania makijażu. Chodzenie do łóżka z makijażem to duży błąd. Chociaż może się to zdarzyć raz, nie powinno stać się naszym zwyczajem.

5. Zadbaj o prawidłowe nawodnienie organizmu

Picie wystarczającej ilości wody jest bardzo ważne, aby utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia w naszym ciele. Jednak samo picie dużych ilości wody może nie wystarczyć. Jeśli pijemy wystarczającą ilość wody, ale nie dbamy o skórę od zewnątrz, nasze wysiłki pójdą na marne.

Oprócz picia wystarczającej ilości wody musimy nawodnić naszą skórę właściwą po każdym zabiegu czyszczenia, o którym wspominaliśmy w poprzednim punkcie.

Nawet jeśli mamy tłustą skórę, również musimy ją nawilżyć. W takim przypadku najlepsze będą kremy nie zawierające komedogennych substancji, czyli takich które zapychają pory skóry.

Zabiegi, aby dobrze wyglądać bez makijażu pomogą nam w dbaniu o cerę od podstaw. A zamiast ukrywać niedoskonałości, zdobędziemy nowe, zdrowsze nawyki, aby zapobiec ich pojawianiu się w przyszłości.

Jednak nie zapominaj, że lekceważenie powyższych wskazówek i dalsze codzienne nakładanie pełnego makijażu z czasem pogorszy stan Twojej skóry.

Która z tych wskazówek wydaje Ci się najtrudniejsza do wprowadzenia? Może codzienne oczyszczanie swojej skóry? Czy chodzisz spać w makijażu? Zachęcamy Cię, aby wykorzystać okazję i przekształcić te wskazówki w nowe nawyki.

Z czasem z pewnością zobaczysz, jak Twoja skóra staje się coraz bardziej promienna. Dzięki temu już nigdy więcej nie będziesz wyglądać źle bez makijażu. A zatem, do dzieła, zrób to dla zdrowia i urody!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.