Opadająca skóra ramion - powiedz jej NIE!

02 Lipiec, 2019
 

W pewnym wieku, szczególnie u kobiet, skóra ramion zaczyna stawać się wiotka i mniej elastyczna. Jeśli chcesz zwalczyć ten problem naturalnymi metodami, wiedz, że nie tylko poprawisz wygląd swoich ramion, lecz również całkowicie zapobiegniesz opadaniu skóry w ich obszarze.

W tym artykule przedstawiamy proste domowe sposoby i elementy zdrowej diety, które sprawiają, że skóra ramion zdecydowanie dłużej prezentuje się atrakcyjnie.

Opadająca skóra ramion – kilka sposobów

Spożywaj produkty w proteiny

Proteiny czyli białka są niezbędne dla naszego zdrowia, a w tym przypadku dodatkowo sprawiają, że skóra ramion staje się odżywiona i ujędrnionaJeśli nie dostarczysz swojemu organizmowi wystarczających ilości proteiny, mięśnie szybko zaczną przekształcać się w tłuszcz. 

Warzywa strączkowe

Ważne, aby wybierać łatwo przyswajalne proteiny wysokiej jakości i nie przesadzać z ich ilością.

Dobrym sposobem na uzyskanie odpowiedniej porcji protein jest uwzględnianie ich w każdym posiłku. Unikaj źródeł niezdrowych protein, jak na przykład czerwone mięso, kiełbasa czy produkty mleczne o wysokiej zawartości tłuszczu. Zamiast tego, opieraj swoją dietę na poniższych składnikach:

 
 • Białe mięso. Bardzo dobrze ujędrnia skórę i nadaje jej zdrowego koloru.
 • Ryba. Tłuste i białe ryby są znakomitym źródłem jakościowych protein. Białe ryby mają w sobie zdecydowanie mniej tłuszczu, dzięki czemu są idealnym składnikiem kolacji.
 • Jajka. Najwięcej protein zawiera białko, podczas gdy żółtko ma w sobie najwięcej tłuszczu.
 • Mleko i nabiał. Najzdrowsze i najlżejsze produkty mleczne to kozi ser i twaróg – najlepiej, jeśli jest on wykonany z koziego mleka.
 • Rośliny strączkowe. Rośliny strączkowe to tanie i pożywne źródło protein. Gotuj je z odrobiną kminku i wodorostów kombu, aby ułatwić ich trawienie. Dobrze jest podawać je na kolację w postaci kremowej zupy. Aby zapewnić sobie optymalną porcję protein, połącz je z brązowym ryżem, owsem lub komosą ryżową.
 • Suszone owoce. Zdrowe i smaczne. Idealny wybór o każdej porze dnia. Nie należy jednak przesadzać z ich spożywaniem. Unikaj owoców, które były wcześniej smażone lub solone.  

Glina usuwająca toksyny

Gdy w obrębie jakiejś części ciała gromadzą się płyny lub tłuszcz, odprowadzenie ich jest często sporym wyzwaniem. Aby z łatwością wyeliminować toksyny, a tym samym sprawić, że skóra ramion stanie się jeszcze jędrniejsza, zalecamy raz na tydzień stosować maseczkę glinianą. 

Orzechy włoskie
 

Jak ją przygotować:

 • Zmieszaj glinę z odrobiną wody, aby utworzyć łatwą w nakładaniu pastę.
 • Nałóż ją na opadającą skórę ramion i pozostaw do wyschnięcia.
 • Spłucz ją ciepłą wodą i wysusz skórę, aby następnie nałożyć na nią środek nawilżający.

Zobacz także:    Glinka i jej lecznicze zastosowania

Skóra ramion: nawilżanie a jędrność

Ten krok jest niezbędny, aby skóra ramion na długo pozostawała jędrną. Często jednak przypominamy o nim, gdy skóra zaczyna opadać. Nie musisz wydawać żadnych pieniędzy na drogie kremy. Wystarczy, że użyjesz naturalnego środka nawilżającego, który sprawi, że Twoja skóra ramion będzie odżywiona, elastyczna i jędrna. 

Wypróbuj olejek migdałowy, olej kokosowy lub oliwę z oliwek.

Aktywność fizyczna, a skóra ramion

Aby twoja skóra ramion nie wiotczała, musisz w swoim stylu życia uwzględnić aktywność fizyczną. Jeśli nie będziesz regularnie ćwiczyć, twoje mięśnie szybko stracą swoją jędrność. Nie musisz podnosić ogromnych ciężarów.

Wystarczą regularne ćwiczenia ramion w domu, opierające się na korzystaniu z niewielkich obciążeń. Każdego dnia na ćwiczenia mięśni ramion przeznacz około 10 minut. Bardzo szybko zauważysz, jak twoja skóra ramion zyskuje na jędrności.

Przeczytaj również:    Aktywność fizyczna – ile godzin w tygodniu?

Zimna woda

Zimna woda bardzo dobrze wpływa na kolor skóry, gdyż natychmiast poprawia przepływ krwi. 

 • Unikaj kąpieli w gorącej wodzie. 
 • Zawsze kończ prysznic zimną wodą, skupiając się na skórze ramion.
 
 • W ciągu dnia nawilżaj skórę ramion zimną wodą.

Dzięki tym prostym krokom Twoja skóra ramion bardzo szybko nabierze zdrowego koloru i stanie się jeszcze bardziej elastyczną.