Opadająca skóra ramion - powiedz jej NIE!

Opadająca skóra ramion - powiedz jej NIE!

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

W pewnym wieku, szczególnie u kobiet, skóra ramion zaczyna stawać się wiotka i mniej elastyczna. Jeśli chcesz zwalczyć ten problem naturalnymi metodami, wiedz, że nie tylko poprawisz wygląd swoich ramion, lecz również całkowicie zapobiegniesz opadaniu skóry w ich obszarze.

W tym artykule przedstawiamy proste domowe sposoby i elementy zdrowej diety, które sprawiają, że skóra ramion zdecydowanie dłużej prezentuje się atrakcyjnie.

Opadająca skóra ramion – kilka sposobów

Spożywaj produkty w proteiny

Proteiny czyli białka są niezbędne dla naszego zdrowia, a w tym przypadku dodatkowo sprawiają, że skóra ramion staje się odżywiona i ujędrnionaJeśli nie dostarczysz swojemu organizmowi wystarczających ilości proteiny, mięśnie szybko zaczną przekształcać się w tłuszcz. 

Warzywa strączkowe

Ważne, aby wybierać łatwo przyswajalne proteiny wysokiej jakości i nie przesadzać z ich ilością.

Dobrym sposobem na uzyskanie odpowiedniej porcji protein jest uwzględnianie ich w każdym posiłku. Unikaj źródeł niezdrowych protein, jak na przykład czerwone mięso, kiełbasa czy produkty mleczne o wysokiej zawartości tłuszczu. Zamiast tego, opieraj swoją dietę na poniższych składnikach:

 • Białe mięso. Bardzo dobrze ujędrnia skórę i nadaje jej zdrowego koloru.
 • Ryba. Tłuste i białe ryby są znakomitym źródłem jakościowych protein. Białe ryby mają w sobie zdecydowanie mniej tłuszczu, dzięki czemu są idealnym składnikiem kolacji.
 • Jajka. Najwięcej protein zawiera białko, podczas gdy żółtko ma w sobie najwięcej tłuszczu.
 • Mleko i nabiał. Najzdrowsze i najlżejsze produkty mleczne to kozi ser i twaróg – najlepiej, jeśli jest on wykonany z koziego mleka.
 • Rośliny strączkowe. Rośliny strączkowe to tanie i pożywne źródło protein. Gotuj je z odrobiną kminku i wodorostów kombu, aby ułatwić ich trawienie. Dobrze jest podawać je na kolację w postaci kremowej zupy. Aby zapewnić sobie optymalną porcję protein, połącz je z brązowym ryżem, owsem lub komosą ryżową.
 • Suszone owoce. Zdrowe i smaczne. Idealny wybór o każdej porze dnia. Nie należy jednak przesadzać z ich spożywaniem. Unikaj owoców, które były wcześniej smażone lub solone.  

Glina usuwająca toksyny

Gdy w obrębie jakiejś części ciała gromadzą się płyny lub tłuszcz, odprowadzenie ich jest często sporym wyzwaniem. Aby z łatwością wyeliminować toksyny, a tym samym sprawić, że skóra ramion stanie się jeszcze jędrniejsza, zalecamy raz na tydzień stosować maseczkę glinianą. 

Orzechy włoskie

Jak ją przygotować:

 • Zmieszaj glinę z odrobiną wody, aby utworzyć łatwą w nakładaniu pastę.
 • Nałóż ją na opadającą skórę ramion i pozostaw do wyschnięcia.
 • Spłucz ją ciepłą wodą i wysusz skórę, aby następnie nałożyć na nią środek nawilżający.

Skóra ramion: nawilżanie a jędrność

Ten krok jest niezbędny, aby skóra ramion na długo pozostawała jędrną. Często jednak przypominamy o nim, gdy skóra zaczyna opadać. Nie musisz wydawać żadnych pieniędzy na drogie kremy. Wystarczy, że użyjesz naturalnego środka nawilżającego, który sprawi, że Twoja skóra ramion będzie odżywiona, elastyczna i jędrna. 

Wypróbuj olejek migdałowy, olej kokosowy lub oliwę z oliwek.

Aktywność fizyczna, a skóra ramion

Aby twoja skóra ramion nie wiotczała, musisz w swoim stylu życia uwzględnić aktywność fizyczną. Jeśli nie będziesz regularnie ćwiczyć, twoje mięśnie szybko stracą swoją jędrność. Nie musisz podnosić ogromnych ciężarów.

Wystarczą regularne ćwiczenia ramion w domu, opierające się na korzystaniu z niewielkich obciążeń. Każdego dnia na ćwiczenia mięśni ramion przeznacz około 10 minut. Bardzo szybko zauważysz, jak twoja skóra ramion zyskuje na jędrności.

Zimna woda

Zimna woda bardzo dobrze wpływa na kolor skóry, gdyż natychmiast poprawia przepływ krwi. 

 • Unikaj kąpieli w gorącej wodzie. 
 • Zawsze kończ prysznic zimną wodą, skupiając się na skórze ramion.
 • W ciągu dnia nawilżaj skórę ramion zimną wodą.

Dzięki tym prostym krokom Twoja skóra ramion bardzo szybko nabierze zdrowego koloru i stanie się jeszcze bardziej elastyczną.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.