Ogień w związku - 3 sposoby jak go rozpalić na nowo

Dowiedz się, jak na nowo rozpalić ogień w Twoim związku.
Ogień w związku - 3 sposoby jak go rozpalić na nowo

Ostatnia aktualizacja: 26 maja, 2023

Osoby będące w związkach muszą zmierzyć się z wieloma trudnościami. Jedną z nich jest podtrzymanie temperatury i iskier pomiędzy partnerami. Czasem jednak zdarza się, że ogień w związku gaśnie. Wtedy należy rozpalić go na nowo. Pamiętaj, że nad związkiem zawsze warto pracować.

Wiele osób narzeka, że “Nie robimy tego już tak często, jak dawniej.”, “To się nie zdarzało na początku.”, “Chyba już go nie pociągam.”, “Nie umiem jej już zadowolić tak, jak kied.”…

Wszystkie te skargi biorą się z codziennej rutyny – zobowiązania, dzieci, słowem – życie. Z czasem te rzeczy stają się wymówkami, przez które przestajemy pielęgnować ogień w związku. Błędnie zakładamy, że namiętność jest samowystarczalna i nigdy nie zniknie.

Dlatego postanowiliśmy podzielić się z Tobą trzema sposobami, dzięki którym sprawisz, że ogień Waszej wzajemnej fascynacji znów zapłonie mocno i jasno, a Twój związek zyska zupełnie nową jakość.

1. By przywrócić ogień w związku, poznaj SWOJE potrzeby – ważność samopoznania

Wielu ludziom wydaje się, że doskonale znają własne potrzeby, ale w rzeczywistości nie mają o nich pojęcia. Najlepiej jest to widoczne wtedy, kiedy namiętność pomiędzy Tobą a Twoim partnerem zaczyna gasnąć, a Ty nie wiesz, jak ją rozniecić na nowo.

Co mnie podnieca? Co mnie kręci? Czy któryś z moich poprzednich intymnych związków w jakiś sposób mnie ukształtował? Czy chcę spróbować czegoś nowego, ale wstydzę się poprosić? Powinieneś zadać sobie te pytania, a następnie sam sobie udzielić na nie odpowiedzi. W ten sposób dowiesz się co robić dalej.

ogień w związku - kobieta w bieliźnie

Jeśli nie wiesz co lubisz i co Cię podnieca, nie uda Ci się przywrócić pasji w Twoim związku. Zwyczajnie nie będziesz wiedzieć jak to zrobić i jak poinformować partnera o swoich potrzebach.

Dlatego musisz znaleźć czas, żeby poznać sam siebie, odłożyć na bok lęki, przestać bać się prosić, a także wyrzucić z głowy wszystkie myśli, które mogą niszczyć Twój związek i sprawiać, że seks z Twoją drugą połówką nie daje Ci spełnienia.

2. Komunikacja w związku

Kiedy już odkryjesz co sprawia Ci przyjemność i Cię podnieca, pora porozmawiać o tym z partnerem. Bez owijania w bawełnę i wstydu, całkowicie otwarcie.

Zresztą czy fakt, że nie masz żadnych oporów przed pokazaniem się partnerowi nago, ale nie masz odwagi powiedzieć jemu lub jej co Cię podnieca, nie wydaje Ci się odrobinę dziwny?

W związku zaufanie powinno objawiać się na wszystkich płaszczyznach, co oznacza również życie seksualne. Nie możesz oczekiwać, że druga osoba będzie czytać Ci w myślach, bo to się raczej nie zdarzy.

Para w łóżku ogień w związku

Pora zacząć otwarcie komunikować swoje potrzeby i skończyć grę w zgadywanki. Jeśli chcesz na nowo rozpalić ogień w związku, musisz być szczery. Co lubisz? Jest coś czego chcesz spróbować? Czego nie lubisz i co można by zmienić?

3. Pora działać!

Wszystko co dziś omówiliśmy pomoże Ci przywrócić ogień w związku. Ale żeby tak się stało, musisz przekuć całą tę teorię na praktykę. Na szczęście wychodzenie ze strefy komfortu i wspólne odkrywanie nowości razem z partnerem to czysta przyjemność.

Czy pamiętasz ten przyjemny stres, który towarzyszył Ci na początku związku? Seksualne napięcie między Wami, które czasami sprawiało, że nie mogliście się opanować? Nawet jeśli jesteście razem od lat, możecie na nowo rozniecić tę iskrę. Musicie tylko oboje tego chcieć.

Tajemniczość, niepewność i fantazjowanie na temat tego co może się stać. To wszystko jest pożywką dla tego płomienia, który sprawi, że na nowo zaczniesz pożądać swojego partnera i nie będziesz mógł bez niego żyć.

Oczywiście wyjście z Twojej bezpiecznej i wygodnej strefy komfortu będzie wymagało siły i energii. Może Ci się również wydawać, że nasze wskazówki są bezsensowne. Ale nie dowiesz się, jeśli nie spróbujesz. Te trzy porady to narzędzia, przy pomocy których możesz na nowo skrzesać ogień.

Nie poddawaj się. Większość związków przechodzi przez etap, gdy wzajemny pociąg seksualny pomiędzy partnerami wygasa i popęd zaczyna zanikać. Ty jednak wiesz już, jak to zmienić. Masz wszystko, by sprawić, żeby ogień w Waszym związku zapłonął na nowo.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.