Gry erotyczne: 7 opcji do wspólnego wypróbowania

Gry erotyczne i odpowiednio dobrana gra wstępna pozwalają urozmaicić nasze życie seksualne i odkrywać niezbadane terytorium doznań wspólnie z naszym partnerem lub partnerką.
Gry erotyczne: 7 opcji do wspólnego wypróbowania

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Gry erotyczne są doskonałym narzędziem do zakończenia monotonii seksualnej, która często negatywnie wpływa na życie i emocje w małżeństwie.

Chociaż nieuniknione jest posiadanie przez każdego z nas pewnych określonych nawyków dotyczących seksu, to jednak innowacje i poszukiwanie nowych zachęt mogą pomóc Ci w bardziej przyjemnych i zabawnych doświadczeniach seksualnych.

A nic nie sprawdzi się lepiej pod tym względem, niż różnego rodzaju gry erotyczne, do wypróbowania których gorąco Was teraz zachęcamy!

Ale zacząć należy od tego, że przede wszystkim najważniejsza jest poprawa wzajemnej komunikacji z Twoją drugą połówką, z którą tworzycie wspólnie związek. Wynika to z tego, że oboje musicie poznać swoje własne preferencje oraz określić rzeczy, które wzbudzają u Was niechęć. Bez tego żaden z kolejnych kroków nie przyniesie niczego dobrego.

Ale gdy już to zrobicie i wyruszycie dalej, szybko dowiecie się, że gry erotyczne mogą doskonale przełamać nudną rutynę i pozwolić poznać Wam mnóstwo mniej lub bardziej interesujących zwyczajów i sztuczek, które mogą pomóc poprawić Wasze pożycie seksualne.

Czy odważycie się wypróbować którąś z nich? A może nawet wszystkie? Odkryj 7 interesujących opcji, które pobudzą zarówno Ciebie, jak i Twojego partnera lub partnerkę. Zapraszamy do lektury!

Gry erotyczne – więzień i strażnik

Czy w łóżku jesteś stroną dominującą czy raczej preferujesz uległość? Nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ w tej konkretnej grze możecie naprzemiennie odgrywać obie role.

Dominacja

Stwarza to bardzo ekscytującą sytuację, w której jeden z partnerów znajduje się na łasce tego drugiego, całkowicie unieruchomiony i bezbronny.

Na czym polega opisywana w tym punkcie zabawa?

Osoba dominująca, czyli “strażnik” używa kajdanek lub innego sposobu, na przykład krawata do unieruchomienia partnera lub partnerki, czyli “więźnia”. Więzień zostanie poddany wszystkim tym pieszczotom jakich zażyczy sobie strażnik i będzie musiał cieszyć się swoim “wyrokiem” bez narzekania i wyrywania się.

Całą siłą tej gry erotycznej jest to, że osoba pełniąca rolę strażnika może zacząć odkrywać ciało swojego “więźnia” za pomocą warg, dłoni lub na przykład jakiegoś rodzaju zabawki erotycznej.

Po omacku

To klasyczna gra erotyczna, która z pewnością rozbudzi Twojego partnera lub partnerkę. Jest to aktywność, która znakomicie pobudza zmysły, zwłaszcza, że skupiasz się na dotyku i odczuwaniu bodźców na swoich ustach i innych miejscach na swoim ciele. Z tą jednak różnicą, że tego nie widzisz.

Taka sytuacja wzmacnia bardzo mocno intensywność bodźców oraz uczucie niespodzianki – bo nie spodziewasz się niczego. Doskonale zabawa ta pasuje do gry erotycznej opisywanej przez nas w poprzednim punkcie, ale niekoniecznie musisz podporządkować sobie swojego partnera lub partnerkę.

Na czym polega opisywana w tym punkcie zabawa?

Jedno z Was musi zakryć oczy drugiej stronie ciemną opaską, nieprzepuszczającą światła. Następnie zacznijcie wzajemne pieszczoty. Tak po prostu.

Temperatura

Podczas seksu można uprawiać gry erotyczne na naprawdę wiele sposobów, między innymi stymulować się gorącymi lub zimnymi akcesoriami. Zapewniają one naprawdę niezapomniane odczucia w strefach erogennych i często pomagają osiągnąć orgazm.

Kostki lodu na brzuchu

Ważne jest jednak to, aby sprawdzić czy dane temperatury są odpowiednie dla Waszej skóry, ponieważ chodzi w tym przede wszystkim o to, aby cieszyć się sobą, a nie powodować niepotrzebnego bólu i cierpienia fizycznego.

Na czym polega opisywana w tym punkcie zabawa?

Najpierw wybierz coś, co ma zupełnie inną temperaturę od Twojej skóry i temperatury otoczenia. Może to być na przykład:

  • Kostka lodu
  • Gorący olej
  • Zmrożony liść mięty
  • Gorący płyn

Po wybraniu jednej z powyższych pozycji jeden z partnerów umieszcza ją w ustach lub nakłada na skórę partnera lub partnerki i zaczyna ją stymulować powolnymi ruchami.

Malowanie ciała

Kreatywni ludzie mogą być bardzo podekscytowani innym pomysłem obejmującym gry erotyczne, a konkretniej to grę wstępną. Mamy tutaj na myśli malowanie ciała. To bardzo ekscytująca zabawa, która wzmacnia więzy uczuciowe między partnerami w bardzo szczególny sposób.

Na czym polega opisywana w tym punkcie zabawa?

Oboje partnerzy rozbierają się do naga i malują nawzajem swoje ciała.

Nie chodzi tutaj o tworzenie istnych arcydzieł. Celem tej zabawy jest przede wszystkim to, aby cieszyć się uczuciem dotyku pędzla na swojej skórze i malowania wymyślnych oraz fantazyjnych wzorów na ciałach swojego partnera lub partnerki.

Niezwykle ważne jest jednak w tym momencie to, aby stosować farbę odpowiednią dla naszej skóry, aby zapobiec potencjalnym późniejszym wysypkom lub reakcjom alergicznym. Co więcej, warto także zwrócić uwagę na to, aby wybrana przez Was farba łatwo się później zmywała.

Odgrywanie ról

Zaletą gier fabularnych (z ang. Role Playing Game – RPG) jest to, że dostępne możliwości są wręcz nieograniczone. Oprócz klasycznych gier typu “dominacja i uległość”, istnieją także wersje z kostiumami, scenariuszami, profesjami i wieloma innymi elementami, które tworzą fascynujące światy w wyobraźniach graczy.

Gra fabularna

Na czym polega opisywana w tym punkcie zabawa?

Każdy z uczestników odgrywa jakąś konkretną rolę (na przykład mogą to być szef i sekretarka). Jeśli to możliwe, każdy z partnerów może także odgrywać zupełnie inną rolę, niż ta, z którą ma do czynienia w życiu codziennym, aby doświadczyć czegoś bardziej ekscytującego.

Ważne jest jednak to, aby obaj partnerzy jak najlepiej weszli w skórę odtwarzanych przez siebie postaci, tworząc rozbudowaną historię z odpowiednimi zachowaniami i atrakcyjnymi dialogami.

Bączek w negliżu

Dlaczego nie skorzystać z tej klasycznej zabawy tak popularniej wśród dzieci, aby wyskoczyć z nudnej rutyny łóżkowej i przekształcić ją w atrakcyjne gry erotyczne? Przyjęte przez Was postawy mogą być bardzo ekscytujące dla was obojga.

Na czym polega opisywana w tym punkcie zabawa?

Połóżcie swoje stopy i dłonie na macie z kwadratami o różnych kolorach, tak jak to ma miejsce w standardowej odmianie tej gry. Różnica polega na tym, że bycie nago sprawia, że wszystko staje się o wiele bardziej ekscytujące.

Poker rozbierany

Poker rozbierany to jedna z najpopularniejszych gier erotycznych, która sprawia, że panująca w sypialni seksualna atmosfera staje się o wiele bardziej ekscytująca.

To także świetny sposób na podniecenie swojego partnera lub partnerki i jednocześnie cieszenie się Waszym wzajemnym i długotrwałym erotyzmem przed samym odbyciem stosunku.

Poker rozbierany

Na czym polega opisywana w tym punkcie zabawa?

Gracie razem w pokera, ale stawką gry nie są żadne pieniądze. Zamiast tego, gdy jedno z Was przegrywa, musi zdjąć z siebie część ubrania. Gra toczy się tak długo, aż jedno z Was nie będzie miało już niczego do zdjęcia i przegra kolejną partię.

Czy podobają Ci się zaprezentowane przez nas powyżej gry erotyczne? Pozwól poznać je także swojemu partnerowi lub partnerce i zachęć ją lub go do wspólnego wypróbowania tych zabaw w Waszej sypialni. Pozwoli Wam to w końcu wyrwać się z nudnej rutyny seksualnej panującej w Waszym związku.

To może Cię zainteresować ...
Seks: 5 podniecających miejsc, w których musisz go spróbować
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Seks: 5 podniecających miejsc, w których musisz go spróbować

Dzisiaj podpowiemy Ci miejsca w których warto uprawiać seks, co pomoże Ci podtrzymać ten "płomień"w związku. Uwolnij swoją wyobraźnię, pragnienie i...


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Brown A. Sexuality In Role-Playing Games. Amazon, 2015.
  • Felitti K. Juegos y juguetes para la liberación sexual femenina. Apuntes CECYP. 2016; 28: 188-206.
  • Illouz E. Erotismo de autoayuda. Cincuenta sombras de Grey y el nuevo orden romántico. Buenos Aires: Katz, 2014.
  • Vidaña L. Juegos eróticos. Buenos Aires: Del Nuevo Extremo, 2009.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.