Odkwaszamy organizm z tymi 3 produktami

Zakwaszenie organizmu to problem wielu osób i może mieć bardzo negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego warto włączyć do swojej diety produkty o działaniu odkwaszającym.
Odkwaszamy organizm z tymi 3 produktami

Ostatnia aktualizacja: 06 maja, 2019

Odkwaszamy organizm, by poczuć się lepiej i zniwelować negatywne konsekwencje takich czynników jak stres, złe nawyki żywieniowe czy zanieczyszczenie środowiska. Nasze dobre samopoczucie zależy od tego, co dzieje się we wnętrzu naszego organizmu, a nic w naszym ciele nie może działać prawidłowo bez odpowiedniego pH.

Skala pH sięga od 0 do 14 i określa odczyn kwaśny lub zasadowy. Dla naszego organizmu wskazana wartość to 7,4, ale w wyniku działania różnych czynników wynik ten może zostać zaburzony. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak odkwaszamy organizm z pomocą 3 łatwo dostępnych produktów.

Odkwaszamy organizm przez cały dzień!

Napój odkwaszający organizm

Wszystkie opisane poniżej sposoby na odkwaszenie organizmu są bardzo proste w przygotowaniu i stosowaniu. Potrzebne produkty są ogólnie dostępne, warto jednak poświęcić chwilę, by wybrać te najbardziej naturalne i organiczne. Są to takie produkty jak cytryny czy ocet jabłkowy.

Dodatkowo potrzebna będzie Ci czysta woda, najlepiej demineralizowana, czyli poddana specjalnemu procesowi filtrowania. Wszystkie te składniki znajdziesz w sklepach z naturalnymi produktami i zdrową żywnością.

Już za chwilę poznasz kilka naszych porad, jak skutecznie i naturalnie odkwaszamy organizm, by uniknąć zdrowotnych konsekwencji nieprawidłowego pH. Oto nasze sposoby:

1. Odkwaszamy organizm rano: woda z cytryną, soda oczyszczona i ocet jabłkowy

Poniżej znajdziesz przepis na pierwszy sposób na odkwaszenie organizmu, od którego warto zacząć dzień. Być może ten napój wyda Ci się dość intensywny, jak na pierwszą rzecz, po którą masz sięgnąć o poranku, ale uwierz nam, że szybko przyzwyczaisz się do jego smaku i odkryjesz jego niezliczone korzyści dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

Bardzo ważne jest, by wypić ten napój od razu po przygotowaniu, na pusty żołądek. Na czczo Twój organizm, a zwłaszcza układ trawienny jest o wiele bardziej chłonny wobec substancji odżywczych. Jakie są zalety tego napoju odkwaszającego?

 • Oczyści Twoje jelita, okrężnicę i przyspieszy procesy trawienne.
 • Jest naturalnym tonikiem, dzięki któremu usuniesz z organizmu toksyny i poprawisz funkcjonowanie układu limfatycznego.
 • Ocet jabłkowy przyczyni się do obniżenia ciśnienia krwi oraz poziomu trójglicerydów.
 • Wszystkie trzy składniki doskonale unormują pH organizmu, działają one bowiem zarówno indywidualnie, jak i wspólnie.

Co będzie Ci potrzebne?

 • 1 szklanka (ok. 200 ml) demineralizowanej wody
 • 1 łyżeczka (5 gramów) sody oczyszczonej
 • 1 łyżeczka (5 ml) octu jabłkowego
 • sok z 1/2 cytryny

Jak przygotować napój odkwaszający?

 • Wymieszaj sodę oczyszczoną, ocet i sok z cytryny. Rozpuść te składniki w szklance wody. Cytryna sprawi, że napój będzie kwaśny, ale postaraj się przyzwyczaić do tego intensywnego smaku.
 • Woda powinna być letnia, dzięki temu napój będzie od razu nadawał się do wypicia.

2. Odkwaszamy organizm przed obiadem: woda z cytryną i różową solą himalajską

Odkwaszamy organizm

Ten sposób jest o tyle wyjątkowy, że do jego przygotowania potrzebna będzie nam różowa sól himalajska – niezwykle zdrowy produkt, doskonale wpływający na nasze zdrowie, a zwłaszcza na funkcjonowanie układu trawiennego. Sól himalajską kupisz w sklepach ze zdrową żywnością i z pewnością pokochasz ją od pierwszego zastosowania.

W połączeniu z sokiem z cytryny napój ten zapewni Ci całą gamę witamin i minerałów, przede wszystkim witaminę C, bioflawonoidy, pektynę i minerały niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania Twojego układu odpornościowego, trawiennego i krwionośnego.

Naturalne olejki dostarczą Ci także dawkę przeciwutleniaczy, które pomogą kontrolować wagę ciała i zapobiegną retencji płynów w organizmie. Uważa się również, że napój ten redukuje stres i pomaga uniknąć nawracających bólów głowy.

Co będzie Ci potrzebne?

 • sok z 1/2 cytryny
 • szczypta różowej soli himalajskiej (1 gram)
 • 1 szklanka wody demineralizowanej (200 ml)

Jak przygotować napój odkwaszający?

 • Zacznij od wyciśnięcia soku z 1/2 cytryny. Pamiętaj, aby wybrać organiczną i w pełni naturalną cytrynę.
 • Wymieszaj sok z cytryny z solą himalajską. Rozpuść składniki w szklance wody.
 • Odstaw napój na około pół godziny. Wypij bezpośrednio przed obiadem lub około południa. Możesz także sięgnąć po ten napój, gdy boli Cię głowa lub czujesz się zmęczona.

3. Odkwaszamy organizm przed kolacją: woda z karczochów i cytryny

Woda karczochowa odkwaszamy organizm

Woda z karczochów to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposób, jakie możemy wykorzystać, gdy odkwaszamy nasz organizm. Możesz wykorzystać wodę, która zostanie w garnku po gotowaniu tych warzyw, które same w sobie również mają wiele właściwości zdrowotnych i warto jeść je regularnie.

W połączeniu z cytryną, woda z karczochów zatroszczy się o Twoją wątrobę i zredukuje poziom cholesterolu. Co więcej, jest to potężna dawka witamin oraz naturalny sposób, by uporać się z nadwagą. Koniecznie go wypróbuj!

Co będzie Ci potrzebne?

Jak przygotować wodę z karczochów?

 • Doprowadź wodę do wrzenia. Dodaj karczochy i cytrynę pokrojoną w ćwiartki.
 • Gotuj aż karczochy zmiękną. Zdejmij garnek z palnika i odcedź.
 • Odstaw do ostygnięcia. Wypij szklankę napoju przed kolacją. Od razu poczujesz się lepiej!

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.