Picie wody cytrynowej przed śniadaniem

01 Sierpień, 2020
Picie szklanki ciepłej wody tuż po przebudzeniu pomaga wyeliminować nagromadzone przez noc toksyny, a także odkwasić organizm.
 

Picie wody cytrynowej przed śniadaniem, to bardzo zdrowy nawyk. Coraz więcej ludzi zaczyna w ten sposób swój dzień. Ta bardzo prosta i tania metoda ma znakomity wpływ na nasze zdrowie. Czy chciałabyś się o niej więcej dowiedzieć?

Ten poranny rytuał stał się jednym z najbardziej popularnych naturalnych sposobów na regularne oczyszczanie organizmu. Czemu go nie wypróbować?

Dzisiaj dowiesz się, jakie korzyści płyną z picia wody cytrynowej przed śniadaniem.

Picie wody cytrynowej na czczo dla nawodnienia organizmu

Jednym z pierwszych symptomów, jakich doświadczysz, gdy Twój organizm nie jest wystarczająco nawodniony, jest ból głowy. Czy obudziłaś się kiedyś z bólem głowy? Oto kilka objawów odwodnienia:

  • Ciemnożółty mocz
  • Sucha skóra
  • Tachykardia
  • Suchość w ustach
  • Zmęczenie
  • Podkrążone oczy

Rozpoczynanie dnia od szklanki wody cytrynowej jest znakomitym sposobem na utrzymanie wewnętrznej równowagi.

Jeśli picie wody Ci się znudzi, zawsze możesz dodać do niej trochę soku z cytryny. Warto spróbować!

Przeczytaj również: Detoks truskawkowo-cytrynowy na oczyszczenie

Szklanka wody cytrynowej – idealny sposób na zaparcia

Jeśli kiedykolwiek cierpiałaś na nawracające problemy przewodu pokarmowego, wypróbuj ten sposób:

  • Pij ciepłą, prawie gorącą wodę cytrynową (sok z połowy cytryny). Owoce cytrusowe i gorąca woda zapobiegają bowiem gromadzeniu się płynów i zmiękczają kał.

Redukcja zakażeń układu moczowego

Jeśli cierpisz na infekcje układu moczowego, powinnaś wiedzieć, że jednym z najlepszych naturalnych lekarstw na tę przypadłość jest połączenie soku z cytryny i wody.

 
Woda cytrynowa z miętą

Cytryna pomaga bowiem utrzymać odpowiedni poziom pH we krwi, dzięki czemu Twój układ moczowy będzie miał bardziej zasadowy odczyn. To z kolei niezawodny sposób na zwalczanie bakterii, które są przyczyna bolesnych infekcji.

Pożegnaj się z nieświeżym oddechem

Wszyscy po przebudzeniu rano mamy niedobry posmak i suchość w ustach. Picie wody cytrynowej pomaga zwalczyć bakterie na języku, odświeżając oddech.

Pamiętaj jednak, że cytryna może niszczyć szkliwo, dlatego nigdy nie pij samego soku, zawsze mieszaj go z wodą.

Woda z cytryną na czczo w walce z nadwagą

Cytryna pomaga eliminować toksyny, a także zapobiega odkładaniu się tłuszczu w organizmie. Będzie ona nie tylko pomagać Ci w utracie wagi, ale również stanie się cennym dodatkiem do Twojej diety.

Utrzymuj dietę niskotłuszczową, bogatą w świeże produkty i błonnik. Jeśli będziesz piła wodę cytrynową co rano, łatwiej stracisz zbędne kilogramy.

Przeczytaj również: Poranne nawyki, które przeszkadzają nam schudnąć

Pielęgnacja skóry

Cytryna jest bogata w antyoksydanty. Dzięki dużej ilości witaminy C, pomaga w produkcji kolagenu. Dzięki temu Twoja skóra będzie lepiej nawilżona i elastyczna.

 

Wzmocnij układ odpornościowy pijąc szklankę wody cytrynowej

Po raz kolejny przypominamy o właściwościach witaminy C. Jeśli chcesz być odporna na przeziębienia i szybko leczyć infekcje, nie zapominaj o porannej porcji wody z cytryną każdego dnia.

Jeśli już jesteś przeziębiona, dodaj do wody z cytryną łyżkę stołową miodu. To znacznie przyspieszy leczenie.

Pożegnaj się z kwasem moczowym i bólem stawów

Cytryna pomaga zmniejszać ilość kwasu moczowego, który wywołuje zapalenia stawów.

ból w stopie - picie wody cytrynowej eliminuje kwas moczowy

Pamiętaj, że cytrusy wspaniale poprawiają krążenie krwi. Eliminują one toksyny i puryny związane z powstawaniem kwasu moczowego, dzięki czemu odczujesz znaczącą poprawę.

Cytryna poprawia funkcjonowanie mózgu

Z pewnością uznasz to za niezwykle interesujący fakt: cytryna dzięki temu, że zawiera dużą ilość angeretiny, może pomagać w zwalczaniu takich chorób mózgu jak parkinson.

Największa ilość tego składnika znajduje się skórce, dlatego najlepszym sposobem na wykorzystanie jego pełnego potencjału jest używanie mrożonych cytryn.

Cytryny zawierają również dużo potasu, który poprawia funkcjonowanie mózgu.

Szklanka wody cytrynowej oczyszcza wątrobę

 

W książce A.F. Beddoe „Biologic Ionization As Applied to Human Nutrition” autor opierając się na teorii jonizacji biologicznej dr. Reams wskazuje, że regularne picie wody cytrynowej pomaga wątrobie w przyswajaniu większej ilości enzymów, wzmacniając zdrowie.

lekarz i wątroba

Wspiera ona również wątrobę w lepszym oczyszczaniu organizmu. Dlatego tez picie wody z cytryną każdego dnia przed śniadaniem przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia. Jesteś gotowa spróbować?