Odchudzanie – 7 najlepszych produktów spożywczych

· Czerwiec 12, 2018
Jeżeli pragniesz rozpocząć skuteczne odchudzanie, to musisz posiadać zróżnicowaną dietę, która zapewni Ci wszystkich składników odżywczych. (jajka, rośliny strączkowe i dużo wody)

Wbrew temu co zwykle przyszło nam słyszeć – odchudzanie nie jest skomplikowane i nie ma jakiegoś magicznego sposobu na osiągnięcie rezultatów w sposób bezpieczny i stabilny. Odchudzanie wymaga wielu połączonych ze sobą czynników, szczególnie dotyczących odżywiania i poziomu aktywności fizycznej.

Pomimo tego, że na rynku jest nieskończenie wiele różnego rodzaju suplementów, które mogą być pomocne w osiąganiu lepszych rezultatów – pamiętajcie: prawidłowa dieta jest czynnikiem absolutnie kluczowym.

Musisz mieć pod kontrolą ilość kalorii jaką dziennie konsumujesz, a także posiadać prawidłowy bilans pomiędzy ilością energii pochodzącą z różnych składników odżywczych. Te wszystkie zmiany nie powinny być jedynie krótkoterminowe mające na celu pomoc w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Powinniśmy nauczyć się zdrowo odżywiać i wprowadzić dobre nawyki do naszego stylu życia, aby już nigdy więcej nie przybierać na wadze.

Dobrą wiadomością jest to, że mamy pod ręką dziesiątki zdrowych produktów, które pomogą Wam w prowadzeniu zróżnicowanej diety, ponadto dadzą wam wiele możliwości kulinarnych. W tym artykule chcielibyśmy podzielić się z Wami 7 produktami, które pomogą Wam w odchudzaniu.

1. Jajka a odchudzanie

Przez bardzo długi czas jajka były uznawane za produkt, który powoduje wzrost masy ciała. Dzisiaj wiemy, że to nie jest prawda. Odchudzanie jest dużo łatwiejsze, jeżeli uwzględnimy w naszym jadłospisie właśnie jajka.

Jajka są zdrowe na odchudzanie

 • Ten produkt spożywczy jest niezwykle bogaty w amino kwasy i zdrowe tłuszcze, które pomagają w budowie masy mięśniowej zarazem dając Nam uczucie sytości na długi czas.
 • Witaminy i minerały zawarte w jajkach pomagają dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych sprawiając, że są bardzo dobrym wyborem przy odchudzaniu.

2. Zielone warzywa (liściaste)

Praktycznie każdy plan na odchudzanie i dieta z tym związana zawiera w sobie dużą liczbę zielonych warzyw liściastych w Twoich posiłkach.

 • Bardzo niskazawartość kalorii w połączeniu z dużą ilością antyoksydantów przyśpiesza Twój metabolizm i reguluje spalanie tkanki tłuszczowej.
 • Duża zawartość błonnika pokarmowego redukuje poczucie głodu, a co ważne pomaga obniżać wchłanianie złego cholesterolu (LDL)
 • Ich bardzo wolno rozkładające się węglowodany utrzymują poziom glukozy we krwi na stabilnym poziomie przez dłuższy czas, dodając nam energii.
 • Sałata, kapusta i szpinak są tutaj najlepszymi przykładami.

3. Pierś z kurczaka

Pierś z kurczaka jest rodzajem mięsa, które posiada minimalne ilości tłuszczu, dlatego jest bardzo wskazana w Twojej diecie. Nie tylko dlatego, że jest bardzo smaczna i uniwersalna w kuchni, ale przede wszystkim, ponieważ jest źródłem białka o niezwykle wysokim współczynniku przyswajalności.

Pierś z kurczaka na odchudzanie

 • Jest świetnym wyborem zarówno przy odchudzaniu jak również przy budowaniu czystej masy mięśniowej. Jest najbardziej popularnym wyborem na świecie po ukończonym treningu siłowym.
 • Poprawia osiągi organizmu na poziomie fizycznym jak i psychicznym, a także świetnie kontroluje łaknienie.

4. Rośliny strączkowe

Rośliny strączkowe są rodzajem pożywienia, które jest kompletny w składniki odżywcze. Są połączeniem białek, błonnika, węglowodanów, witamin i minerałów.

 • Są niskokaloryczne i zawierają śladowe ilości kwasów tłuszczowych, co jest korzystne dla organizmu.
 • Są bogate w składniki energetyczne i doskonale sprawdzają się jako paliwo dla ciała.
 • Rośliny strączkowe zapewniają uczucie sytości na długi czas i pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu.

5. Awokado

Awokado to owoc, który zawsze powinien gościć w naszych kuchniach. Jest po prostu pyszny owoc, przepełniony składnikami niezbędnymi dla naszego organizmu.

Super żywność czyli awokado

 • Zawiera zdrowe tłuszcze i węglowodany, które usprawniają nasz metabolizm i poprawiają wydatki energetyczne organizmu.
 • Awokado jest bardzo korzystne dla układu naczyniowego, a przy tym obniża ryzyko powstawania otyłości.
 • Posiada duże ilości witaminy E, która zapobiega procesom oksydacji i spowalnia procesy starzenia.

6. Orzechy

Pomimo tego, że orzechy zawierają w sobie bardzo dużo kalorii w stosunku do objętości to ich konsumpcja w ograniczonej ilości może być bardzo pomocna w utracie zbędnych kilogramów.

 • Sprawdzają się znakomicie jako przekąska. Zawierają bardzo dużą ilość białka i węglowodanów, które zwiększają osiągi i możliwości Twojego organizmu.
 • Błonnik pokarmowy zawarty w orzechach pomaga w redukcji ilości lipidów w naczyniach krwionośnych, a zarazem zapewniają uczucie sytości na długi czas.

7. Pieczywo pełnoziarniste a odchudzanie

Ten rodzaj pożywienia przygotowywany jest ze zdrowych niełuskanych ziaren zbóż. Ułatwia odchudzanie i wpływa pozytywnie na ogólny stan zdrowia.

pieczywo pełnoziarniste

 • Dostarcza duże ilości błonnika, składnika odżywczego, który jest zbawienny dla układu pokarmowego i prawidłowej pracy jelit. Obniża również uczucie głodu.
 • Dostarcza również kwasy Omega 3, które zwalczają występujące stany zapalne, a również obniżają poziom złego cholesterolu.
 • Pieczywo pełnoziarniste jest wprost naszpikowane węglowodanami o bardzo wolnych właściwościach absorpcyjnych, które utrzymują stabilny poziom cukru we krwi na długi czas.

Czy zmagasz się z nadwagą? Czy chcesz ulepszyć swoją dietę i nawyki żywieniowe? Chcesz rozpocząć odchudzanie? Jeśli tak to powinieneś poważnie rozważyć spożywanie opisanych produktów i wykorzystać ich zdrowotne właściwości.