Koktajl odchudzający — wypróbuj go!

Czy wiesz, że jabłko i cytryna są świetnym sprzymierzeńcem w walce z nadwagą, ponieważ przyspieszają przemianę materii? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
Koktajl odchudzający — wypróbuj go!

Ostatnia aktualizacja: 04 czerwca, 2019

Co powiesz na koktajl odchudzający? Kiedy staramy się stracić na wadze, ciągle poszukujemy dodatkowych sposobów i produktów pomagających osiągnąć wymarzony cel. Proces prowadzący do utraty masy ciała nie jest jednak prosty. Wymaga wiele wysiłku, zdyscyplinowania, przestrzegania określonych reguł, a także wyzbycia się niektórych nawyków.

Dieta to ciężki okres, dlatego zawsze warto uzupełnić ją o smaczny koktajl, który nie tylko umili ten czas, lecz także dostarczy odpowiednich składników odżywczych. W niniejszym artykule znajdziesz przepis i informacje o koktajlu, który wspomaga spalanie tłuszczu oraz stabilizuje wagę po utracie kilku kilogramów.

Dlaczego koktajl odchudzający jest tak skuteczny?

Koktajl odchudzający swoje właściwości i skuteczność zawdzięcza połączeniu trzech prostych składników — pieprzu cayenne, cytryny i jabłka.

Jak pieprz cayenne pomaga w odchudzaniu?

koktajl z pieprzem cayenne

W pieprzu cayenne znajduje się dużo substancji zwanej kapsaicyną, która korzystnie wpływa na proces odchudzania. Jest to związek chemiczny odpowiedzialny za piekący smak papryczki.

Oto korzyści, które niesie pieprz cayenne:

 • aktywuje metabolizm –  może mieć znaczący wpływ na spalanie tłuszczu.
 • wspomaga trawienie – spożywanie papryczek chili korzystnie wpływa na pracę jelit i na walkę z zaparciami. Jest to bardzo ważne, ponieważ spowolnione trawienie jest jedną z głównych przyczyn przyrostu masy ciała.
 • działanie termogeniczne – ze względu na obecność kapsaicyny, pieprz cayenne ma właściwości silnie termogeniczne, dzięki czemu spala tłuszcz i zmniejsza uczucie głodu.

Szybkie zachodzenie procesów przemiany materii jest kluczem w utracie wagi, dlatego koktajl zawiera w swoim składzie właśnie ten składnik.

Jak cytryna pomaga w odchudzaniu?

cytryny i ich wpływ na odchudzanie

Cytryna znana jest ze swojego korzystnego wpływu na organizm i swoich leczniczych możliwości.

Oto niektóre z nich:

 • wspomaga trawienie – cytryna pomaga w regulacji procesów trawiennych i zapobiega zaparciom. Przeciwdziała także niestrawności, gazom i nadkwaśności żołądka.
 • działa odtruwająco, czyli pomaga w usunięciu toksycznych substancji gromadzących się w organizmie oraz zbędnych produktów przemiany materii.
 • naturalny środek moczopędny, ponieważ wspomaga eliminację płynów z organizmu oraz prowokuje rozpad tkanki tłuszczowej,
 • ma bardzo dużo przeciwutleniaczy, zwłaszcza wysokie stężenia witaminy C, przez co korzystnie wpływa na proces odchudzania.

Jak jabłko pomaga w odchudzaniu?

Jabłka

Jabłko jest często uwzględnianym składnikiem w dietach odchudzających, dlatego także nasz koktajl ma go w swoim składzie.

A oto jak jabłko pobudza organizm do utraty wagi:

 • aktywuje metabolizm, ponieważ zawiera niskie ilości sodu, jest ubogie w kalorie i tłuszcze. Jabłko zawiera duże ilości witamin, minerałów i błonnika, które pomagają regulować metabolizm organizmu oraz stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej.
 • zapewnia uczucie sytości, ponieważ zawiera błonnik, który skutecznie zabija uczucie głodu i zapobiega przejadaniu.
 • zapobiega retencji płynów, która również wpływa na przyrost masy ciała. Poza tym w jabłku znajdziemy enzymy, które wspomagają skuteczne wchłanianie składników z pokarmów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu

Jak przygotować koktajl odchudzający?

Znasz już wszystkie właściwości składników, które zawiera opisany przez nas koktajl. Teraz czas na jego przygotowanie. Na pewno nie pożałujesz, ponieważ koktajl przyniesie Ci same korzyści i pomoże w zrzucaniu wagi.

koktajl z jabłek, pieprzu i cytryny

Składniki:

 • 1 łyżka soku jabłkowego
 • 1 łyżka pieprzu cayenne
 • sok z cytryny i skórka z jej połowy
 • 1 szklanka wody (250ml)

Sposób przygotowania:

 • Dokładnie umyj i obierz cytrynę. Pamiętaj, aby nie wyrzucać skórek. Następnie podgrzej szklankę wody z dodatkiem skórek cytrynowych i pozostaw, aż do wrzenia wody.
 • Po upływie 10 minut dodaj sok jabłkowy, cytrynowy i łyżkę pieprzu cayenne.
 • Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i koktajl gotowy! Staraj się pić go regularnie po każdym posiłku.
To może Cię zainteresować ...
Zielone jabłka – 7 powodów dlaczego warto je jeść
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Zielone jabłka – 7 powodów dlaczego warto je jeść

Zielone jabłka mają wysoką zawartość błonnika, aminokwasów, witamin i minerałów. Przeczytaj artykułi poznaj 7 powodów, dla których warto je częście...


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.