Odchudzające herbaty, które pomogą Ci zrzucić wagę

Włączenie herbaty do diety odchudzającej może być bardzo pomocne, ponieważ zmniejsza retencję płynów.
Odchudzające herbaty, które pomogą Ci zrzucić wagę

Ostatnia aktualizacja: 01 grudnia, 2018

Niektóre herbaty i napary pomagają organizmowi usuwać płyny i toksyny. Jednocześnie zapewniają mu błonnik. Właśnie dlatego są świetnym sposobem na zrzucenie kilogramów oraz obniżenie poziomu cholesterolu i dlatego znamy je jako “odchudzające herbaty”.

Niemniej jednak, ważne jest, aby podkreślić, że te zioła lecznicze nie są cudownymi lekami i nie działają same. Aby uzyskać efekty, muszą być częścią zdrowej, zbilansowanej diety.

Jest to sposób na wykorzystanie herbat, które nie tylko pomogą Ci schudnąć, ale także utrzymają w dobrym stanie ważne narządy, takie jak wątroba i trzustka. W tym artykule opiszemy herbaty, które wyróżniają się na tle reszty.

Odchudzające herbaty – Zielona herbata

Zielona herbata to ziele bogate w przeciwutleniacze, takie jak katechiny i izoflawony. Związki te pomagają organizmowi zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się komórek. Pozwalają również na poprawę krążenia i przemiany materii, co zapobiega stwardnieniu ścian tętnic.

Zielona herbata

Dodatkowo, dzięki zawartości potasu i magnezu, zielona herbata pomaga usunąć nadmiar płynów z organizmu. Możesz spożywać zieloną herbatę w różnych postaciach:

 • herbata: jest świetna na gorąco, mrożona lub zmieszana z innymi składnikami.
 • proszek: można go stosować we wszystkich rodzajach przepisów.
 • kapsułki: należy pamiętać, że jakość zależy od przetwarzania i ich pochodzenia. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie zalecanej dawki.

Karczoch

Karczoch ma właściwości, dzięki którym dobrze usuwa nadmiar płynów z organizmu. W postaci herbaty jest moczopędny, co również pomaga usunąć toksyny. Inne właściwości:

 • Zawiera wysokie poziomy minerałów, które są bardzo ważne dla twojego metabolizmu: magnezu, wapnia, żelaza i potasu.
 • Pomaga regulować trawienie i przyspiesza metabolizm, dzięki czemu poczujesz się pełniejszy dłużej. W ten sposób można łatwiej kontrolować spożycie żywności i jeść bardziej zrównoważoną dietę.

Morszczyn

Morszczyn to rodzaj brązowych alg i występuje w wielu różnych typach. Zawiera wysoki poziom potasu i magnezu, dzięki czemu pomaga usunąć nadmiar płynów z organizmu. Morszczyn jest również bogaty w algin, substancję, która może wchłonąć do 100 razy większą ilość wody niż sam waży. To dodatkowo zwiększa jego zdolność do zapobiegania retencji płynów.

Ponadto morszczyn zapewnia węglowodany i ma dobre właściwości przeczyszczające oraz moczopędne. Wyróżnia się także wysoką zawartością jodu, co oznacza, że stymuluje tarczycę.

Morszczyn

Jednak poza jego korzystnymi skutkami w odniesieniu do retencji płynów, nie ma wyraźnych dowodów na jego udział w utracie wagi.

Pieprz kajeński

Picie herbaty z pieprzem kajeńskim pomaga spożywać mniej kalorii. Podobnie jak pozostałe odchudzające herbaty, ma działanie profilaktyczne w zatrzymywaniu płynów. Poprzez regularne spożywanie pieprzu kajeńskiego można stymulować metabolizm nawet o 25%.

 • Zaleca się spożywać łyżeczkę dziennie, w czasie od obiadu do kolacji.
 • Pieprz kajeński może pomóc w utracie wagi, o ile jest częścią zrównoważonej i zdrowej diety.

Anyż gwiazdkowy

Napary z anyżu gwiazdkowego pomagają zrzucić wagę. Jest to również doskonały środek moczopędny, pomagający organizmowi właściwie wyeliminować toksyny i płyny.

Anyż gwiazdkowy

Składniki

 • 1 filiżanka wody (250 ml)
 • 2 lub 3 ziarna anyżu gwiazdkowego

Przygotowanie

 • Dodaj 2 lub 3 ziarenka anyżu gwiazdkowego do kubku z zaparzoną wodą i spożywaj raz dziennie.

Herbata miętowa

Herbata miętowa pomaga zaspokoić apetyt, dzięki czemu możesz jeść mniej i spalać więcej kalorii. Podobnie jak inne odchudzające herbaty, jest również dobra w przeciwdziałaniu retencji płynów, a tym samym do utraty wagi.

Składniki

 • 1 filiżanka wody (250 ml)
 • 1 łyżka liści mięty (15 g)

Przygotowanie

 • Zalej liście mięty wrzątkiem
 • Parz przez kilka minut.
 • Odcedź i wypij.
To może Cię zainteresować ...
Zdrowe napoje odchudzające kluczowe w Twojej diecie
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Zdrowe napoje odchudzające kluczowe w Twojej diecie

Zdrowe napoje odchudzające składają się głównie z produktów naturalnych, które wspomagają efekty realizowanej jednocześnie diety odchudzającej. • Fei T., Fei J., Huang F., Xie T., et al., The anti aging and anti oxidation effects of tea water extract in caenorhabditis elegans. Exp Gerontol, 2017. 97: 89-96.
 • Rothenberg DO., Zhou C., Zhang L., A review on the weight loss effects of oxidized tea polyphenols. Molecules, 2018. 23 (5): 1176.
 • Ludy MJ., Moore GE., Mattes RD., The effects of capsaicin and capsiate on energy balance: critical review and meta analyses of studies in humans. Chemical Senses, 2012.