Nowy rozdział w życiu - daj sobie do niego prawo

Rozpoczęcie nowego rozdziału nie oznacza, że się poddajesz, tylko że zostawiasz za sobą to, co cię ogranicza i zatrzymuje cię na drodze do osiągnięcia szczęścia.
Nowy rozdział w życiu - daj sobie do niego prawo

Ostatnia aktualizacja: 12 maja, 2019

Czasem rozpocząć nowy rozdział w życiu jest bardzo łatwo, ale nierzadko przychodzi nam to z ogromną trudnością.

Twoje serce może być gotowe na taki krok, ale Twój umysł będzie cię powstrzymywać przed wprowadzaniem dużych zmian.

Jest to naturalna reakcja na wychodzenie ze strefy komfortu czy zmianę nawyków. Nasz mózg postrzega zmiany jako zagrożenie i podpowiada nam, żeby zostać w miejscu – fizycznie lub emocjonalnie.

Ta pierwotna reakcja na wszystko co nowe sprawia, że wprowadzanie radykalnych zmian jest bardzo trudne. Jednak nowy rozdział to nowe szanse, możliwości i niespodzianki, nierzadko bardzo dobre.

Z pewnością wiele razy, kiedy chciałeś wprowadzić w swoim życiu zmiany lub spróbować czegoś nowego, odczuwałeś przy tym strach.

Czy z perspektywy czasu widzisz jednak, że podjęte ryzyko się opłacało? Warto zwalczyć swój instynkt i dać krok przed siebie, aby zobaczyć co jest po drugiej stronie trudnej decyzji.

Tylko w ten sposób masz szansę nauczyć się czegoś nowego, a tym samym pokazać swojemu umysłowi, że nowy rozdział nie musi oznaczać nowych zagrożeń.

Chcemy zachęcić Cię dzisiejszym artykułem do pozostawienia za sobą tego, co ci nie służy i podjęcia ryzyka, które przyniesie Ci satysfakcję i szczęście.

Aby rozpocząć nowy rozdział, musisz zamknąć poprzedni

Wprowadzanie zmian nie jest ani krótką ani prostą drogą. Pamiętaj jednak, że aby coś zmienić, nie musisz wracać aż do korzeni problemu. Wystarczy, że zaczniesz od niezapisanej strony i pójdziesz do przodu.

Najlepiej jest zacząć od budowania wewnętrznej siły, która pozwoli ci stopniowo odciąć się od tego, co jest w twoim życiu ciężarem, co nie daje ci radości i spowalnia Twój rozwój.

Człowiek w lesie

Możesz zacząć od własnego domu. Pozbądź się wszystkich rzeczy, z których nie korzystasz i których nie lubisz. Wyrzuć stare dokumenty, ubrania,  których nie nosisz lub przedmioty, które przywołują bolesne wspomnienia.

Kiedy zrobisz przestrzeń w domu, usiądź i na spokojnie zastanów się czego jeszcze powinieneś się pozbyć ze swojego życia. Mogą to być złe nawyki, toksyczne osoby lub negatywne myśli, którym pozwalasz zawładnąć Twoim umysłem.

Ciesz się przestrzenią, wprowadzaj zmiany i skup się na sobie

Bez wątpienia podczas pozbywania się niepotrzebnych przedmiotów będziesz niejednokrotnie zaskoczony jak wiele z nich przechowujesz bez potrzeby.

Zobaczysz, jaką satysfakcję i poczucie przestrzeni daje miejsce, które zyskujesz kiedy wyrzucasz rzeczy, które tylko się kurzyły, były zepsute albo po prostu niepotrzebne.

Po zrobieniu takich porządków poczujesz spokój i zadowolenie z faktu, że nareszcie wszystko jest na swoim miejscu.

Jeśli chcesz rozpocząć nowy rozdział, następnym naturalnym krokiem będzie posprzątanie swoich relacji i emocji.

Dziewczyna w pióropuszu - zaczyna nowy rozdział w życiu

Zastanów się czy są w twoim życiu osoby, które mają na ciebie negatywny wpływ, które nic nie wnoszą do Twojego życia albo wręcz Cię ranią.

Jeśli zastanawiasz się od jakiegoś czasu nad zakończeniem swojej relacji, może teraz nadszedł dobry moment, żeby to zrobić. Pamiętaj tylko, żeby nie próbować natychmiast zapełnić tej luki.

Daj sobie trochę czasu dla siebie, na przemyślenia, na rozwój i na to, aby zastanowić się czego oczekujesz od potencjalnego nowego związku.

Naciesz się tą przestrzenią w życiu osobistym zanim zaczniesz znowu z kimś ją dzielić. Pamiętaj, że nie możesz uzależniać swojego szczęścia od obecności innej osoby w twoim życiu.

Zmiany dodają nam sił i skrzydeł

Już sam fakt, że myślisz o wprowadzeniu zmian świadczy o tym, że jesteś odważnym człowiekiem.

To najlepszy dowód, że masz w sobie wewnętrzna siłę do tego, aby rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu, czy to zawodowym, czy osobistym.

Jeśli zdołasz znaleźć w sobie nieco determinacji, wytrwałości i posłuchasz swojej intuicji, z pewnością uda ci się zmienić w Twoim życiu to, co nie współgra z Twoimi potrzebami.

Kiedy tego dokonasz, poczujesz ogromną satysfakcję i dumę oraz przekonanie, że zasługujesz na więcej i że wolno ci po to sięgać kiedy tylko tego zapragniesz.

Zacznij nowy rozdział z uśmiechem

Nowy rozdział, nowy uśmiech. Opłaciło się podjąć wysiłek, nawet jeśli zajęło ci dużo czasu dotarcie do punktu, w którym jesteś w tej chwili.

Teraz jest czas aby cieszyć się nowym życiem i rzeczywistością szytą na miarę. Wystarczy, że dodasz do niej kilka ważnych elementów:

Nowy rozdział zamyślenie
  • Otaczaj się ludźmi, którzy doceniają to, kim jesteś i akceptują cię ze wszystkimi Twoimi wadami.
  • Posłuchaj serca – ono poprowadzi cie do ludzi, którzy dadzą ci szczęście.
  • Niech twoi przyjaciele będą osobami dojrzałymi emocjonalnie, zdolnymi pomóc ci rozwiązywać problemy kiedy się one pojawią.

Daj sobie szansę na to, aby czerpać z tego wszystkiego, co czeka na ciebie poza twoją strefa komfortu i naucz się zauważać momenty, w których życie daje ci zielone światło do spełniania twoich marzeń.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.