Zmiany – jak poprawić swoje życie w 25 dni

· Październik 1, 2017
Na początku może być Ci trudno zauważyć różnicę, jednak codzienna medytacja może naprawdę zmienić życie oraz pozytywnie wpłynąć na zdrowie, zarówno te emocjonalne, jak i fizyczne.

Czasami czujemy się po prostu zmęczeni i wypaleni, fizycznie, jak i psychicznie. To wtedy powinieneś zatrzymać się i zrobić coś kompletnie niecodziennego. Czas na zmiany w Twoim życiu.

Często boimy się nowości, lecz nadchodzi czas, kiedy ich potrzebujemy, nawet jeśli wydaje nam się to trudne. W końcu to bardzo ważne, aby zachować wewnętrzny spokój i być szczęśliwym. Zmiany mogą nam w tym pomóc.

Zdarza się, że z powodu presji, którą odczuwamy z każdej możliwej strony, sami jesteśmy wobec siebie bardzo surowi. To nie tylko męczące i  stresujące, ale i pochłaniające czas, który moglibyśmy poświęcić na zastanowienie się co jest tak naprawdę dla nas w życiu ważne.

Czas, aby podjąć krok naprzód i zmienić swoją rzeczywistość.

Zacznij o sobie pamiętać

Poświęć sobie trochę czasu. Pomyśl o swoich potrzebach, co czyni Cię szczęśliwym, czego chciałbyś się nauczyć, a co zawsze odkładałeś.

Dziewczyna marzy jak wprowadzić zmiany

Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić:

 • Zarezerwuj jedną godzinę dziennie na coś, co naprawdę sprawia Ci przyjemność, bez poczucia winy, czy myślenia, że na to nie zasługujesz.
 • Żyj chwilą i pozwól przyszłości samej się o siebie martwić. Myśl wyłącznie o dniu dzisiejszym, o wszystkim, co posiadasz oraz doceniaj to.
 • Bądź dla siebie wyrozumiały oraz wytycz sobie nowe cele. To zdrowe. Nie kwestionuj siebie oraz nie zmuszaj do rzeczy, których nie jesteś w stanie zrobić.
 • Naucz się doceniać drobne rzeczy: spacer na świeżym powietrzu, czytanie dobrej powieści, gorąca, relaksująca kąpiel…oddychaj i odpręż się.
 • Myśl o pozytywnych rzeczach i trzymaj się z daleka od toksycznych, negatywnych osób. Wszystko, co oni robią to wysysają z Ciebie energię. Kładą na Twojej drodze przeszkody oraz nie pozwalają Ci być szczęśliwym.

Kiedy zauważysz pozytywne zmiany w swoim życiu, będziesz czuć się szczęśliwy, pełen energii oraz z nowymi celami na horyzoncie. Powstanie Twoje prawdziwe „ja”.

Ćwicz oraz ciesz się lepszą jakością życia

Jogging dobra zmiana nawyków

Bardzo dobrze włączyć do codziennej rutyny trochę ruchu. Wychodzenie na godzinny spacer to świetne ćwiczenie.

Korzystne zmiany zajdą nie tylko w Twoim ciele, ale i umyśle. Ćwiczenia bowiem:

 • Wzmacniają Twój układ naczyniowo-sercowy.
 • Przyspieszają metabolizm oraz pomagają spalać tłuszcz.
 • Pomagają Ci lepiej spać oraz skuteczniej wypoczywać.
 • Poprawiają krążenie oraz wzmacniają mięśnie i kości.
 • Zwiększają poczucie własnej wartości i pewność siebie.
 • Rozwijają Twoją wytrzymałość, szczególnie kiedy widzisz rezultaty swoich działań.
 • Obniżają stres i niepokój.
 • Ogólnie poprawiają nastrój i harmonizują Twoją energię.

Praktykuj medytację, relaksuj się oraz wprowadź całkowite zmiany w swoim życiu

Ćwiczenia są niezbędne, aby wprowadzić pewne zmiany, jednak to medytacja jest czymś, co naprawdę Cię budzi. To podróż na dno swojej jaźni oraz poznanie swoich najprawdziwszych pragnień.

Kiedy jesteś w kontakcie z własnym wnętrzem, wybierzesz właściwą drogę w kierunku zmian. Znajdziesz wiele technik medytacyjnych w internecie, pozwolą Ci one uspokoić umysł oraz pozbyć się stresu.

Wskazówki dla praktykowania medytacji

Postaraj się, aby uczynić ćwiczenia fizyczne oraz medytacje stałą częścią rutyny. Musisz powtarzać ją codziennie, przez przynajmniej 25 dni, a zobaczysz pozytywne zmiany w swoim umyśle, jak i ciele.

Dla początkujących sesja trwa zwykle 10-15 minut.

Medytacja korzytsna zmiana

 • Możesz medytować z pomocą muzyki, gdzie słychać instrumenty takie jak fortepian czy harfę połączone z odgłosem deszczu, ognia lub fal oceanu. Istnieją też podkłady dźwiękowe bez muzyki, np. śpiew ptaków czy odgłos lasu.
 • Znajdź wygodne, przytulne miejsce, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Możesz medytować siedząc na krześle lub leżąc na kanapie.
 • Aby uchronić się przed niespodziewanymi zakłóceniami spokoju, wyłącz telefon. Możesz zapalić kadzidło, aby stworzyć odprężający nastrój.
 • Pamiętaj, że to specjalny czas dla Ciebie. Zaleca się, aby medytować codziennie o tej samej porze.

Praktykuj medytację i przywitaj zmiany w swoim życiu

Kiedy zaczynasz, może być Ci trudno się przyzwyczaić. Jako, iż wiecznie brakuje Ci czasu, może się wydawać, że medytowanie to jak nicnierobienie. Jednak jeśli będziesz ją praktykował konsekwentnie i z determinacją, już nigdy nie przestaniesz. Ona naprawdę może zmienić Twoje życie.

Dobra kondycja ciała oraz spokój, jaki odczuwasz w umyśle sprawi, iż będziesz żałował, że nie zacząłeś wcześniej.

Zacznij już dziś i zauważ zmiany po 25 dniach!