Naturalny sposób na żylaki z oliwy z oliwek i czosnku

 Żylaki są najbardziej oczywistą oznaką problemów z krążeniem, które mogą wpływać niekorzystnie na dolne partie naszego ciała.
Naturalny sposób na żylaki z oliwy z oliwek i czosnku
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Oprócz codziennego stosowania tej kuracji, jeśli chcesz naturalnie leczyć żylaki, kluczowa jest odpowiednia dieta i regularne ćwiczenia.

Żylaki pojawiają się głównie wtedy, gdy naczynia włosowate i żyły ulegają rozszerzeniu. Jest to spowodowane stanem zapalnym lub nieprawidłowym gromadzeniem się krwi, spowodowanym osłabieniem ścian i zastawek układu krążenia organizmu.

Ten problem zdrowotny jest doskonale znany ze swojego czerwonawego lub sinawego koloru, na jaki zabarwiają się chore żyły. Jest on także uważane za powszechnie występującą, nieprzyjemną skazę na skórze, która dotyka głównie kobiety (i w mniejszym stopniu mężczyzn).

Często są również duże i zwykle pojawiają się w bardzo widocznych obszarach ciała, jak na przykład na łydkach i wewnętrznych stronach ud.

Żylaki najczęściej występują u kobiet w wieku powyżej 50 lat. Ale są też pewne czynniki, które mogą powodować ich pojawienie się również u młodszych kobiet. Na szczęście istnieje szeroka gama zabiegów i kosmetyków, które mogą pomóc zmniejszyć rozmiar i widoczność żylaków.

Żylaki na nogach

Ale oprócz korzystnego wpływu z punktu widzenia urody, sposoby te mogą również poprawić zdrowie układu krążenia.

Jedną z popularnych, w pełni naturalnych opcji leczenia żylaków, jest całkowicie naturalny środek domowej roboty na bazie oliwy z oliwek i czosnku. Może on nam pomóc w leczeniu tego problemu, nie powodując żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Naturalny balsam nawilżający z oliwą z oliwek i czosnkiem dostarcza kluczowych składników odżywczych w łagodzeniu stanów zapalnych i leczeniu problemów krążenia związanych z żylakami. Czy jesteś gotowa, aby dowiedzieć się, jak go przyrządzić na własną rękę?

Oliwa z oliwek i czosnek: doskonały sposób pozwalający w naturalny sposób wyleczyć żylaki

Żylaki są najbardziej oczywistą oznaką problemów z krążeniem, które mogą wpływać niekorzystnie na dolne partie naszego ciała. Połączenie oliwy z oliwek i czosnku tworzy balsam o tłustej konsystencji. Ten środek zmieszany z odrobiną soku z cytryny może zmniejszyć widoczność żylaków.

Mieszanina ta ma silne działanie przeciwzapalne, tonizujące i ujędrniające. Wszystkie te cechy razem pozwalając zmniejszyć rozszerzanie się naczyń włosowatych i żył. Co więcej, środek ten stymuluje także lepszy przepływ krwi.

Nakładanie balsamu okrężnymi, masującymi ruchami wspomaga krążenie i aktywizuje układ limfatyczny. Pomaga również wyeliminować wszelkie toksyny, które utrudniają przepływ tlenu do komórek.

Oliwa z oliwek

Ponadto ma działanie kojące, które może zmniejszyć dodatkowy dyskomfort i ból pojawiający się, gdy stan żylaków się pogorszy.

Pamiętaj jednak, że zawsze najlepiej jest rozpocząć leczenie, gdy tylko pojawi się u Ciebie pierwsza zniekształcona żyła. W końcu im szybciej zaczniesz leczyć ten problem, tym łatwiej będzie osiągnąć zadowalające rezultaty.

Ważne jest również to, abyś pamiętała, że nie uzyskasz widocznych rezultatów już po jednym użyciu. Będziesz musiała kontynuować tę kurację przez pewien czas, jeśli chcesz, aby przyniosła ona prawdziwy efekt.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Sposoby na przebarwienia skóry: 5 pomysłów

Jak przygotować ten naturalny środek na żylaki?

Pierwszym krokiem jest zdobycie najwyższej jakości składników, jakie możesz znaleźć. Tańsze alternatywy po prostu nie mają takich samych właściwości. Wybierz oliwę z oliwek extra virgin i surowy czosnek, aby mieć pewność, że przygotowywany środek będzie miał jak najwyższą skuteczność.

Czosnek

Składniki, jakich będziesz potrzebować:

 • 12 ząbków czosnku
 • ½ szklanki oliwy z oliwek extra virgin (ok. 100 gramów)
 • Sok wyciśnięty z 1 cytryny
 • 1 szklany słoik ze szczelną pokrywką

Procedura przygotowania opisywanego środka

 • Najpierw obierz ząbki czosnku, przekrój na pół i rozgnieć tłuczkiem w moździerzu. Powinnaś uzyskać jednorodną pastę.
 • Następnie włóż zmiażdżony czosnek do szklanego słoika i dodaj do niego oliwę z oliwek oraz sok z cytryny.
 • Dobrze zamknij pojemnik i pozostawić na noc w chłodnym, ciemnym miejscu.
 • Następnego ranka wylej tę miksturę za pomocą drewnianej łyżki. Przecedź także przez sitko o drobnych oczkach, aby pozbyć się większych cząstek czosnku.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Pękające naczynka na nogach – Oliwa i czosnek

Jak stosować tak uzyskany środek na żylaki?

 • Najpierw weź dużą porcję balsamu i nałóż go delikatnymi, okrężnymi ruchami na wszystkie części ciała z żylakami.
 • Wykonuj ciągłe ruchy i wywieraj przy tym delikatny nacisk. Używaj do tego celu koniuszków palców, aby stymulować krążenie.
 • Pozostaw środek na skórze przez około godzinę. Po tym czasie spłucz zimną wodą.
 • Powtarzaj te kroki co najmniej trzy razy w tygodniu, najlepiej w nocy tuż przed pójściem spać.

Musisz także pamiętać o tym, że aby osiągnąć szybkie i długotrwałe efekty, konieczne jest połączenie tej kuracji z codziennymi ćwiczeniami i zbilansowaną dietą.

Te rzeczy nie tylko poprawią zdrowie Twojego układu krążenia, ale także pomogą Ci schudnąć i zmniejszyć stan zapalny. Są to dwa kluczowe czynniki, które wpływają na ogólny stan Twoich nóg.

Zacznij już teraz i zobacz, o ile tańsze i łatwiejsze może być leczenie żylaków na bazie naturalnych produktów!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Salud, E. De. (2008). Insuficiencia venosa. Espacio de Salud. https://doi.org/10.1157/13061072
 • Moñux, G. (2009). Varices y trombosis venosa profunda. Libro de la salud cardiovascular.
 • Cilveti Gubía, S., & Idoate García, V. (2001). Posturas Forzadas. Ministerio de Sanidad y Consumo.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.