Pękające naczynka na nogach - Oliwa i czosnek

Oprócz codziennego stosowania tego remedium, aby polepszyć stan skóry, gdy pojawiają się pękające naczynka oraz żylaki, należy koniecznie zadbać o swój sposób odżywiania oraz zapewnić sobie regularny wysiłek fizyczny.
Pękające naczynka na nogach - Oliwa i czosnek
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Żylaki oraz pękające naczynka, potocznie nazywane pajączkami są wyraźnymi oznakami problemów z układem krążenia. Występują one zwłaszcza na nogach. Pękające naczynka są efektem rozszerzania się naczyń krwionośnych oraz naczyń włosowatych.

Może się to zdarzyć na skutek stanu zapalnego bądź niewłaściwego krążenia krwi spowodowanego osłabieniem ścian naczyń krwionośnych oraz ich zastawek.

Wziąwszy pod uwagę ich czerwonawy lub fioletowy odcień, pękające naczynka uważa się za problem przede wszystkim estetyczny, ujmujący nieco piękna kobiecie. Czasami pojawiają się one również u mężczyzn.

Dotykają one zwłaszcza osoby po 50. roku życia bądź kobiety ciężarne. Istnieją jednak również czynniki, które mogą powodować ich powstawanie również w młodszym wieku.

Na szczęście, istnieje całe mnóstwo kuracji i produktów kosmetycznych, których działanie zmniejsza widoczność pajączków oraz ich rozmiar, poprawiając jednocześnie krążenie krwi.

Na długiej liście kuracji znajdują się również metody w 100% naturalne, które dzięki ukrytym w nich składnikom pomogą Ci złagodzić pękające naczynka bez powodowania niepożądanych skutków ubocznych.

Mamy na myśli naturalny środek nawilżający przygotowany na bazie oliwy z oliwek oraz czosnku. Dostarczy nam cennych składników odżywczych, dzięki którym zmniejszy się stan zapalny i poprawi krążenie Twojej krwi.  Czy masz ochotę się nauczyć?

Żylaki i pękające naczynka – naturalna kuracja na bazie oliwy z oliwek i czosnku

Połączenie oliwy z oliwek i czosnku pozwala nam uzyskać balsam o oleistej konsystencji, który – w połączeniu z odrobiną cytryny – w widoczny sposób zmniejszy żylaki i pękające naczynka.

Mieszanka ta wykazuje silne działanie przeciwzapalne, ujędrniające i wzmacniające, co ułatwia zmniejszanie widoczności niedoskonałości skórnych. Co więcej, pobudza do pracy nasz układ limfatyczny, dzięki czemu przyśpiesza usuwanie z organizmu toksyn. Dzięki temu łatwiej o należyte dotlenienie komórek.

Choć nie mamy oczywiście do czynienia z cudownym remedium, które usunie pękające naczynka już po pierwszym zastosowaniu, jeżeli będziemy go wytrwale używać w połączeniu z odpowiednio zbilansowaną dietą oraz zdrowymi nawykami, z czasem zauważysz zmiany na lepsze.

Pękające naczynka na nogach

Najlepszy w tym wszystkim jest fakt, że remedium to wykazuje również działanie kojące, dzięki czemu zmniejsza uczucie napięcia, ból i pieczenie, jakie wywołują pękające naczynka.

Najlepiej by było rozpocząć używanie remedium w momencie zauważenia pierwszych anomalii związanych z naszymi naczyniami krwionośnymi. Znacznie szybciej dzięki temu zadziała i unikniemy pogorszenia się sytuacji.

Pamiętaj jednak, że na rezultaty będzie trzeba poczekać, dlatego konieczna będzie wytrwałość.

Naturalna kuracja na żylaki i pękające naczynka – przygotowanie

Aby przygotować remedium na pękające naczynka na bazie oliwy z oliwek i czosnku, należy postarać się zdobyć składniki możliwie jak najlepszej jakości. Niestety, ale trzeba otwarcie przyznać, że najtańsze rozwiązania nie zawsze dostarczają nam tych samych właściwości.

Oliwa z oliwek i czosnek

Koniecznie wybierz oliwę z oliwek typu extra virgin oraz czosnek w całości. W ten sposób zapewnisz sobie oczekiwane rezultaty.

 

Składniki

 • 12 ząbków czosnku
 • 1/2 szklanki oliwy z oliwek typu extra virgen (100 g)
 • Sok z 1 cytryny
 • 1 szklany słoik

Sposób przygotowania

 • Jeśli chodzi o ząbki czosnku, przetnij je na pół a następnie zmiażdż na miękką pastę. Możesz użyć miażdżarki do czosnku.
 • Dokładnie zmiażdżony czosnek umieść w szklanym słoiku, a następnie dodaj do czosnku oliwę z oliwek oraz sok z cytryny.
 • Dokładnie zakryj pojemnik i umieść go na całą noc w ciemnym, chłodnym miejscu.
 • Następnego dnia wymieszaj wszystkie składniki drewnianą łyżką. Następnie odcedź za pomocą sitka. Chodzi o to, żeby oddzielić resztki czosnku.

Sposób zastosowania

 • Weź sporą ilość produktu i wetrzyj w obszary ciała, na których pojawiły się pękające naczynka. Wykonuj przy tym delikatny masaż okrężnymi ruchami.
 • Postaraj się, żeby Twoje ruchy były płynne i wykonuj nacisk na ciało opuszkami palców, aby pobudzić krążenie.
 • Pozostaw remedium na skórze na około godzinę, żeby dokładnie się wchłonęło. Po upływie tego czasu spłucz dokładnie zimną wodą.
 • Powtarzaj czynność co najmniej trzy razy w tygodniu, najlepiej w godzinach wieczornych.

Pamiętaj, że aby uzyskać jak najlepsze i trwałe rezultaty, musisz wykazać się wytrwałością. Co więcej, stosowanie tego remedium należy połączyć z utrzymywaniem zdrowej diety oraz częstym treningiem i utrzymywaniem aktywności fizycznej.

Nawyki te nie tylko poprawią Twoje krążenie, ale też pomagają schudnąć i pozbyć się stanów zapalnych. Wszystko to przyczynia się do tego, że powstają pękające naczynka.

Koniecznie wypróbuj ten sposób w domu. Przy niewielkich kosztach uda Ci się pozbyć tego przykrego problemu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Salud, E. De. (2008). Insuficiencia venosa. Espacio de Salud. https://doi.org/10.1157/13061072
 • Moñux, G. (2009). Varices y trombosis venosa profunda. Libro de la salud cardiovascular.
 • Cilveti Gubía, S., & Idoate García, V. (2001). Posturas Forzadas. Ministerio de Sanidad y Consumo.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.