Nasiona papai – Odkryj ich 5 zalet

· Grudzień 20, 2015
Wiele osób wyrzuca nasiona papai, nie wiedząc nawet, że to właśnie w nich zawartych jest najwięcej witamin i korzyści dla Twojego zdrowia.

Papaja to niezwykle smaczny owoc o wielu korzyściach dla Twojego zdrowia. Owoc ten jest bogaty w błonnik, wapń, fosfor, żelazo, papainę, witaminy B1 i B3, co w szczególny sposób poprawia pracę jelit i wzmacnia układ odpornościowy.

Papaja pochodzi z Ameryki Południowej (w tym z Meksyku), a jej obecność na całym świecie zawdzięczamy konkwistadorom, którzy przywieźli nasiona papai do innych państw świata.

Zwłaszcza w ostatnich latach popularność papai wzrosła i stała się ona jednym z najczęściej kupowanych owoców do przygotowywania soków i deserów. Wiele osób jedzących te owoce nie wie jednak, że najwięcej właściwości zdrowotnych zawartych jest w nasionach papai. Zanim jednak je wyrzucisz, dowiedz się jak można je wykorzystać!

Chronią nerki

 

Nasiona papai dbają o zdrowie Twoich nerek i zapobiegają ich niewydolności, a dla osób, które już cierpią z powodu schorzeń tych organów mogą być doskonałym uzupełnieniem leczenia. Aby skorzystać z właściwości papai możesz żuć jej nasiona 7 razy dziennie.

Oczyszczają wątrobę

Wątroba

Wątroba to jeden z najważniejszych organów ludzkiego ciała, ponieważ jest odpowiedzialna za filtrowanie krwi i oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji, co pozwala uniknąć wielu chorób.

Gdy z wątrobą dzieje się coś nie tak, ucierpieć na tym może cały Twój organizm. Właśnie dlatego należy zadbać o ten organ i znaleźć naturalny sposób oczyszczania wątroby.

Twoim sojusznikiem są w tym przypadku nasiona papai, które przyniosą ulgę zwłaszcza osobom cierpiącym na marskość wątroby. Zmiel 5 nasion papai, wymieszaj je z łyżką stołową soku z cytryny i pij tę mieszankę 2 razy dziennie przez miesiąc.

Poprawią funkcjonowanie jelit

Dzięki zawartych w nasionach papai enzymach o działaniu przeciwpasożytniczym, poprawisz funkcjonowanie swoich jelit. Obecny w papai alkaloid karpaina pozwala pozbyć się pasożytów jelitowych.

Aby skorzystać z tej właściwości, osusz i zmiel nasiona. Następnie rozpuść uzyskany proszek w wodzie i zagotuj. Sproszkowane nasiona papai może wymieszać też z miodem i jeść 2-3 razy dziennie.

Chronią układ trawienny

Jelita

Nasiona papai mają także właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które doskonale wpływają na funkcjonowanie całego układu trawiennego.

Badania udowodniły, że związki zawarte w papai pozwalają zwalczyć między innymi salmonellę i gronkowca. W tym przypadku dobrze jest jeść 7 nasion 3 razy dziennie.

Wspomagają spalanie tłuszczu

Dodatkową zaletą jest efekt przyspieszonego spalania tkanki tłuszczowej. Nasiona papai zapobiegają nadmiernemu odkładaniu się w organizmie tłuszczów i cukrów, dzięki czemu procesy trawienne są przyspieszone i łatwiej jest pozbyć się zbędnych kilogramów.

Jak schudnąć dzięki nasionom papai?

Ziarna papai

Oczywiście właściwością papai, na którą najwięcej osób zwraca uwagę jest właśnie jej działanie wspomagające chudnięcie. Jeśli i Ciebie zainteresował ten punkt, czytaj dalej i poznaj 3 proste triki, które pomogą Ci pozbyć się zbędnych kilogramów.

Pamiętaj jednak, że kluczem do sukcesu jest cierpliwość oraz zmiana nawyków żywieniowych i regularne ćwiczenia fizyczne.

Trik 1

Jedz 12 nasion papai codziennie i pij herbatę grejpfrutową na pusty żołądek. Stosuj tę metodę przez 15 dni z rzędu, a następnie zrób sobie 15 dni przerwy.

Trik 2

Dodaj 15 nasion papai do soku grejpfrutowego lub połykaj je jak tabletki, popijając sokiem. Sok grejpfrutowy poprawi Twoje trawienie i pomoże Ci spalić nadmiar tkanki tłuszczowej.

Trik 3

Żuj kilka nasion papai lub dodawaj je do sałatek i sosów. Nada im to ostry smak, nieco podobny do musztardy, więc stosuj nasiona z umiarem.