Koktajl na pasożyty jelitowe – przepis

5 stycznia, 2019

Jak najprościej pozbyć się pasożytów z jelit? Przygotuj zdrowy i leczniczy koktajl, dzięki któremu w naturalny sposób oczyścisz jelita w zaledwie dwa tygodnie. Aby kuracja przyniosła pozytywne rezultaty, należy pić koktajl codziennie rano przez 15 dni.

Jelita są doskonałym środowiskiem do rozwoju pasożytów, a wielu z nas jest ich żywicielami, wcale o tym nie wiedząc. Objawów tego może być wiele: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, świąd odbytu, brak apetytu, nerwowość, itp. Pamiętaj również o tym, że jeśli posiadasz w domu zwierzęta – o pasożyty jelitowe wcale nie trudno!

Leczniczy koktajl na pusty żołądek

Warto uświadomić sobie, że w zależności od tego co spożywamy codziennie rano na pusty żołądek, zależy funkcjonowanie naszego organizmu. Po nocnym odpoczynku Twoje ciało jest bowiem gotowe na przyjęcie nowej dawki składników odżywczych.

Jeśli podejrzewasz, że w Twoich jelitach mogą rozwijać się pasożyty, zalecamy przeprowadzenie 15-dniowej kuracji odpowiednim koktajlem, który należy pić każdego ranka na czczo albo po prostu potraktować go niczym pełnowartościowe śniadanie.

Pamiętaj o tym, że jeśli jesz śniadanie przed 7 rano, kuracja będzie jeszcze skuteczniejsza – według tradycyjnej medycyny chińskiej o tej właśnie godzinie nasze jelita pracują na najwyższych obrotach.

Składniki, których nasz koktajl nie powinien zawierać

W przypadku jakiejkolwiek kuracji mającej na celu usunięcie pasożytów jelitowych – podstawą jest odpowiednia dieta. Patogeny odżywiają się niektórymi z często spożywanych przez nas produktów żywnościowych.

Stosując kurację przeciwpasożytniczą, staraj się nie włączać do koktajli następujących składników, które stanowią doskonałą pożywkę dla pasożytów:

 • Cukru: Mamy tu na myśli zarówno biały rafinowany cukier, jak i miód oraz wszelkiego rodzaju syropy – pasożyty je uwielbiają! Jedynym naturalnym słodzikiem dozwolonym w trakcie kuracji jest stewia – ją możesz spożywać tak w czystej postaci, jak w formie rafinowanej.
 • Mleka: Również nie zaleca się spożywania mleka podczas przeprowadzania kuracji. Zamień je na naturalne mleko roślinne albo na kefir.

Inne produkty, których należy unikać w trakcie kuracji przeciwpasożytniczej:

 • Produkty z rafinowanej mąki
 • Smażone potrawy
 • Napoje alkoholowe
 • Przetwory mleczne (np. śmietana, lody)

Figowy koktajl z pestkami dyni

Figi to przepyszne owoce, które naturalnie regulują pracę jelit. Co więcej, zastosowane w koktajlu dostarczą mu naturalnej słodyczy, dzięki czemu nie będziesz musiał dodać do niego cukru.

Świeże figi

Składniki na koktajl

 • 3 świeże lub suszone figi. W przypadku użycia suszonych owoców wcześniej namocz je przez 2 godziny w wodzie.
 • 30 surowych i obranych pestek dyni, które przed dodaniem do koktajlu należy dokładnie zmielić.
 • 100 ml (pół szklanki) wody, naturalnego niesłodzonego soku owocowego lub ulubionego mleka roślinnego.

Zobacz takżeDynia: 3 najlepsze przepisy na obiad

Koktajl z kefiru i papai

Papaja to tropikalny owoc, który naturalnie wspomaga leczenie rozmaitych chorób układu pokarmowego. Doskonale również zwalcza pasożyty jelitowe. Nie zapominaj o jej pestkach – mają one jeszcze większą moc leczniczą niż miąższ tego pysznego owocu.

Świeży koktajl z papai

Z kolei, kefir jest sfermentowanym produktem mlecznym, który skutecznie poprawia stan flory bakteryjnej jelit – jest ona niezbędna do skutecznej walki z pasożytami.

W wyniku połączenia tych dwóch składników otrzymasz pyszny, kremowy koktajl, który z pewnością przypadnie do gustu całej rodzinie. Aby go osłodzić, możesz dodać odrobinę stewii.

Składniki na koktajl

 • 100 g obranej papai
 • 15 pestek papai
 • 100 g kefiru. Jeśli przygotowujesz go sam, możesz wykorzystać do tego kozie mleko – dzięki niskiej zawartości laktozy jest ono łatwiejsze dla naszego organizmu do strawienia.
 • Stewia do smaku

Przeczytaj równieżPapaja na dobre i na złe – 7 zastosowań i korzyści

Koktajl grejpfrutowo-oliwny

Koktajl ten z pewnością nie przypadnie do gustu wszystkim podniebieniom. Pamiętaj jednak o tym, że jest to jeden z napojów o najsilniejszych właściwościach oczyszczających – poza tym, że zabija on pasożyty, oczyszcza również nerki i wątrobę.

Grejpfrut -podobnie jak papaja – jest owocem o silnych właściwościach oczyszczających. Również i jego pestki są skarbnicą zdrowia, które przyczyniają się do usuwania pasożytów.

Soczysty grejpfrut

Z kolei, wysokiej jakości oliwa z oliwek extra virgin – oprócz tego, że korzystnie wpływa na ogólne zdrowie organizmu – ułatwia wydalanie z niego patogenów. 

Niestety silne właściwości lecznicze tego koktajlu nie idą w parze z walorami smakowymi. Aby nie nabrać do niego wstrętu, można go stosować naprzemiennie z pozostałymi koktajlami lub wypijać go przed pójściem spać.

Składniki na koktajl

 • 1 obrany ze skóry grejpfrut, razem z pestkami
 • 1 łyżka (15 g) oliwy z oliwek extra virgin

Jeśli blender nie miksuje dobrze pestek, możemy wcześniej pokroić je na małe cząstki. Aby osłodzić koktajl, dodaj do niego trochę stewii.

 

 • Hadaś, E., Derda Katedra Zakład Biologii Parazytologii Lekarskiej, M., & Medyczny im Karola Marcinkowskiego Poznaniu, U. (2014). Pasożyty-zagrożenie nadal aktualne Parasites are still dangerous. Probl Hig Epidemiol.