Na pieska: wszystko, co musisz wiedzieć o tej pozycji seksualnej

Pozycja na pieska jest jedną z najprzyjemniejszych pozycji seksualnych, jeśli jest wykonywana we właściwy sposób i z uwzględnieniem dobrej komunikacji z partnerem.
Na pieska: wszystko, co musisz wiedzieć o tej pozycji seksualnej
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia, 2024

Prawie wszyscy znają styl na pieska, nawet jeśli tylko z nazwy. W tej pozycji seksualnej rytm, głębokość i ruchy są prawie zawsze kierowane przez mężczyznę, podczas gdy druga osoba po prostu pozwala swojemu partnerowi wykonać całą pracę i cieszy się przyjemnością.

Chociaż jest to pozycja łatwa do wykonania, czasami może być bolesna, ponieważ penetracja jest głęboka. Dlatego niezbędna jest dobra komunikacja. Tutaj powiemy Ci wszystko, co warto wiedzieć na temat pozycji na pieska.

Czym dokładnie jest styl na pieska?

Mężczyzna i kobieta uprawiający seks w pozycji na pieska.

Aby zrobić to dobrze, jeden z partnerów powinien być „na czworakach”, a drugi stanąć za nim z genitaliami na wysokości bioder. Możesz również wykonać tę pozycję seksualną, klęcząc za partnerem. Następnie partnerzy wykonują ruchy pchające, aby spróbować osiągnąć punkt kulminacyjny.

Możesz dokonać zmian w pozycji seksualnej, jeśli czujesz się nieswojo. Zalecamy używanie rąk do stymulacji stref erogennych partnera podczas penetracji. Pozycja na pieska umożliwia uprawianie seksu waginalnego lub analnego, a to zależy od nawyków i upodobań każdej pary.

Korzyści

Para uprawiająca seks.

Chociaż ta pozycja brzmi bardzo ekscytująco, prawda jest taka, że czasami może być bardzo bolesna i nieprzyjemna. Aby w pełni z niej skorzystać, ważne jest, aby znać swoje ograniczenia, a intensywność zwiększać stopniowo. Jeśli zrobisz to dobrze, najprawdopodobniej odniesiesz następujące korzyści:

  • Duża szansa na orgazm. Ruchy i intensywność mogą stymulować różne strefy erogenne. Niektórzy twierdzą, że to sposób na szybszy orgazm zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
  • Doświadczanie większej przyjemności, ponieważ pozwala jednocześnie pieścić resztę ciała partnera, na przykład łechtaczkę lub penisa.
  • Pomaganie w promowaniu fantazji seksualnych i gier erotycznych, które są wysoce zalecane, aby podtrzymać płomień namiętności.
  • Osoba z tyłu ma pełny widok penetracji, co jest naprawdę ekscytujące. Również zmysł wzroku i dotyku świetnie podniecają z bardzo zmysłowego punktu widzenia.
  • Osoba penetrowana może się zrelaksować i wyrazić to, co czuje, za pomocą mimiki twarzy, tak aby partner jej nie widział.
  • W przeciwieństwie do innych pozycji seksualnych, żadna z osób nie musi podtrzymywać ciężaru drugiej partnera na swoim ciele.

Wady

Poza niezaprzeczalnymi korzyściami, jak już wspomnieliśmy, w niektórych przypadkach może być bolesna. Nie jest zbyt romantyczna, ponieważ partnerzy nie mogą spojrzeć sobie w oczy. Niemniej jednak erotyczna strona tego rodzaju penetracji jest dopełnieniem, o którym nie należy zapominać.

Poza tym osoba znajdująca się na czworakach ma niewielki dostęp do ciała partnera. Może jednak pieścić penisa i jądra partnera w momencie penetracji, co może uczynić akt jeszcze przyjemniejszym.

O czym należy pamiętać, aby uniknąć bólu w pozycji na pieska?

Nieprawidłowa pozycja ciała

Aby osiągnąć prawdziwą przyjemność, obie osoby powinny być świadome jakiegokolwiek dyskomfortu i przeanalizować pozycję. Dość często ból może być spowodowany pocieraniem penisa lub głębokością penetracji.

Jeśli czujesz dyskomfort, najlepiej zwolnij tempo, aż do osiągnięcia obopólnego komfortu. Nie zapomnij o lubrykantach, które ułatwią ruchy i sprawią przyjemność. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Złe ułożenie pleców może powodować ból. Z tego powodu zalecamy, aby osoba poddawana penetracji trzymała plecy prosto i podnosiła miednicę do góry. Ten prosty fakt zmieni orientację pochwy lub odbytu oraz trajektorię penetracji i może wyeliminować ból.

Kiedy miednice znajdują się na różnych wysokościach, podczas penetracji może wystąpić ból. Na szczęście rozwiązanie jest bardzo proste: wystarczy podłożyć poduszkę pod kolana. W ten sposób dostosujesz położenie miednicy i zwiększysz przyjemność płynącą z tej pozycji.

Na koniec warto wspomnieć, że chociaż dla niektórych seks jest tematem tabu, dla większości jest to cudownie przyjemne doświadczenie. Różne pozycje będą zajmować Ci, którzy dominują, i Ci, którzy dają się zdominować, i to jest w porządku. Jeśli obie strony zaakceptują ten pomysł, jest to po prostu uważane za przyjemny akt seksualny.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Barros R, Schulze L, Ornellas AA, Koifman L, Favorito LA. Relationship between sexual position and severity of penile fracture. Int J Impot Res. 2017 Sep;29(5):207-209.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.