Rozmiar ma znaczenie? Podstawy penetracji

03 maja, 2019

Często słyszymy to pytanie: Czy naprawdę rozmiar ma znaczenie? Tak, ale nie z powodów, o których możesz myśleć. Zanim przejdziemy do wyjaśnienia, dlaczego rozmiar ma znaczenie, chcielibyśmy cię zaprosić na krótką lekcję anatomii.

Wszyscy możemy krwawić w ten sam sposób, ale poza tym – nasze ciała znacznie się różnią. Genitalia są tak różnorodne, jak odcienie naszej skóry. Nie ma dwóch takich samych członków czy wagin.Powinno to wskazywać na fakt, że muszą występować pewne różnice w wielkości, aby te części ciała mogły pasować do siebie.

Co sprawia, że rozmiar ma znaczenie?

Jeśli genitalia nie są odpowiednio dopasowane pod względem wielkości, seks może stać się niewygodny. Ogólnie rzecz biorąc, osoby, które skarżą się na brak przyjemności seksualnej, mają niezbyt dobre doświadczenia z wcześniejszymi partnerami seksualnymi.

Jest to niefortunne, ponieważ brak edukacji w tym zakresie powoduje, że ludzie wierzą, że są po prostu seksualnie niedobrani.

Prawda jest taka, że każdy może być dobry w łóżku. Jednak należy w tym celu zgłębić anatomię płci przeciwnej oraz poćwiczyć kondycję, aby osiągnąć optymalną wydajność podczas zbliżenia.

Czy rozmiar ma znaczenie? Kobieta przytula się do partnera

Kobiety z mniejszą waginą mogą wierzyć, że chcą być z mężczyzną, który będzie posiadaczem okazałej wielkości penisa o większym obwodzie. Jednak podczas seksu – kobieta o takiej anatomii może doznać pęknięć i siniaków, zarówno w pochwie, jak i na ściankach pochwy.

Zatem rozmiar ma znaczenie, kiedy chodzi o dopasowanie do wielkości genitaliów partnera. Dzięki dopasowaniu pod tym względem Twoje doświadczenia seksualne mogą być naprawdę przyjemne.

Jeżeli więc to, czym obdarzyła Cię natura, nie odpowiada Ci pod względem wielkości, nie martw się! Gdzieś na świecie jest osoba, dla której Twój rozmiar jest idealny.

Zobacz także: Błędy seksualne mężczyzn – poznaj 7 typowych

Większy = lepszy?

Jeśli chodzi o seks, większy penis – nie zawsze oznacza lepszy. Jednak prawie nigdy nie usłyszysz, że mężczyzna narzeka, że penis jest zbyt duży. Zwykle jest odwrotnie.

Coraz więcej chłopców czerpie swoją wiedzę o anatomii narządów płciowych z filmów pornograficznych. Każdego dnia coraz więcej mężczyzn myśli, zupełnie niesłusznie, że ich penisy są zbyt małe.

Jeśli chodzi o seks w prawdziwym świecie, najlepiej mieć prawdziwego penisa.

  • Po pierwsze, kiedy uświadomisz sobie, że normalna pochwa ma niecałe 8 cm głębokości okaże się, że przeciętnych rozmiarów penis w stanie wzwodu spokojnie może dosięgnąć szyjki macicy.
  • Nawet kiedy kobieta jest mocno podniecona i jej pochwa rozszerza się o mniej więcej 2,5 cm, wciąż nie jest dostatecznie głęboka dla członka przeciętnego mężczyzny.

Większość kobiet zgadza się, że obwód jest zazwyczaj ważniejszy niż długość, jeśli chodzi o współżycie. Nie możemy zapominać, że istnieje duża ilość tkanki erekcyjnej otaczającej otwór pochwy.

Posiadanie dużego penisa może być wyzwaniem, ale niezależnie od tego, czy jest on duży, średni czy mały, można zrobić wiele, aby doświadczenie seksualne było przyjemniejsze dla partnera.

Poczekaj aż będziesz gotowy

Kiedy kobieta jest podniecona, jej pochwa rozszerza się i wytwarza naturalny lubrykant w oczekiwaniu na zbliżenie seksualne.

Mężczyzna pokazuje się partnerce

Pocałunki, dotyk i stymulacja (ustami lub ręką) mogą zwiększyć jej podniecenie. Tak że, kiedy przyjdzie czas na seks, będzie gotowa.

Użyj lubrykantu

Lubrykant może znacznie ułatwić kobietom stosunek seksualny. A kiedy partner jest posiadaczem większego penisa, lubrykant jest praktycznie niezbędny. Istnieje wiele różnych rodzajów lubrykantów, od rzadkich aż po gęste.

Wybierz odpowiednią pozycję

Musisz wypróbować wiele różnych pozycji seksualnych, żeby znaleźć tę, która najbardziej odpowiada Tobie i partnerowi lub partnerce.

Pozycje seksualne gdzie rozmiar ma znaczenie

Jednak możliwe jest również, że możesz chcieć unikać pozycji, które powodują głęboką penetrację, i wybrać te, które pozwalają Twojemu partnerowi kontrolować najlepszy kąt i ilość oraz głębokość pchnięć.

Przeczytaj również: Pozycje seksualne – 6 najbardziej podniecających

Odpręż się

Kiedy kobieta ma stałego partnera, jej pochwa przyzwyczaja się do jego członka.

Oznacza to, że mięśnie oraz skóra rozciągają się, aby przystosować się do penisa. Dzięki temu podczas regularnych zbliżeń kobieta będzie czuła się bardziej komfortowo.

  • Pamiętaj, że ważne jest, aby Twoja partnerka była zrelaksowana, jeśli kobiecie jest niewygodnie, powinieneś dopasować rytm do jej potrzeb.

Kilka myśli na zakończenie

Problemy związane z niewielkim rozmiarem męskiego członka wynikają jedynie z psychiki.

Jednak ćwiczenia penisa, jeśli wykonujemy je prawidłowo, są naprawdę użyteczne. Na przykład niektóre z nich koncentrują się na specyficznym stanie prącia, takim jak skrzywienie, siła erekcji i zapobieganie przedwczesnemu wytryskiem.

Suplementy wspomagające dla mężczyzn mogą być również przydatne do utrzymania odpowiedniego przepływu krwi w części penisa, co pomaga osiągnąć większy wzwód, który trwa dłużej.

Pamiętaj: seks powinien być źródłem przyjemności, nie bólu.

  • Javier Gómez Zapiain. Psicología de la sexualidad. Alianza Editorial, 2014. 
  • Anabel Ochoa. Respuestas para vivir una sexualidad inteligente y segura. Selector, 2015.
  • Anabel Ochoa. El universo de la sexualidad. Penguin Random House Grupo Editorial México, 2012.
  • Sonia BlascoS. Garma. The Road to Orgasm. Simon and Schuster, 2007.
  • Alexander Lowen. Amor y orgasmo: una guía revolucionaria para la satisfacción sexual. Editorial Kairós, 2008.