Squirting czyli kobiecy wytrysk - jak go osiągnąć?

Jeśli chodzi o zjawisko, jakim jest squirting, umysł odgrywa niezwykle istotną rolę w całym procesie. Dlatego właśnie należy zadbać o relaks i nie frustrować się, jeśli na początku nie uda nam się go osiągnąć.
Squirting czyli kobiecy wytrysk - jak go osiągnąć?

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia, 2023

Czy obił Ci się kiedyś o uszy termin, jakim jest squirting? Termin ten jest stosunkowo nowy w naszym społeczeństwie, a samo zainteresowanie zjawiskiem zostało wzbudzone przez filmy dla dorosłych, na których pokazuje się tego rodzaju sceny.

Słowo squirting pochodzi z języka angielskiego i wywodzi się z terminu “squirt”, co oznacza “strumień” bądź “tryśnięcie”. Termin odnosi się do kobiecej ejakulacji, czyli wytrysku, charakteryzującego się obecnością obfitego płynu.

Przez długi czas squirting stanowił temat tabu, nie tylko dlatego, że kobiecej rozkoszy podczas seksu nie przyznawano należnego znaczenia, ale też dlatego, że sądzono iż obecność wspomnianego płynu świadczy o nietrzymaniu moczu.

Obecnie jednak squirting budzi żywą ciekawość zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Nic w tym dziwnego, skoro oznacza coś znacznie więcej, niż zwykłą przyjemność. Tak naprawdę squirting możemy uznać za synonim maksymalnej rozkoszy.

Squirting – czym tak naprawdę jest?

Niektóre kobiety w momencie osiągania orgazmu odczuwają mimowolnie upływ płynu. Przypomina to nieco oddawanie moczu. W skrócie na tym właśnie polega squirting.

Termin ten jest bardzo popularny zwłaszcza w przemyśle pornograficznym, który od jakiegoś czasu wykorzystuje sceny przedstawiające kobiecy wytrysk, zapoznając z nim widzów.

Wydzielanie płynów nie jest tym samym co zwykła kobieca ejakulacja, podczas której z ciała kobiety wydobywa się nieco gęstego, mlecznego płynu. Squirting polega na tym, że płyn jest rzadki, obfity i wydobywa się z kobiecego ciała dosłownie tryskając.

Jego źródłem są gruczoły Skenego. Są one umiejscowione w okolicach kobiecej prostaty. Zadaniem tej części ciała jest zebranie płynów, aby następnie przetransportować je specjalnymi kanałami do pęcherza moczowego.

Rozmiar wspomnianych gruczołów różni się w zależności od kobiety. Dlatego właśnie niektórym paniom ciężko jest osiągnąć squirting.

Jak osiągnąć squirting? 10 trików

Dla wielu par kochanków squirting stał się celem i prawdziwym wyzwaniem. Wiele pań jednak decyduje się na samodzielne przeżycie go, poprzez masturbację. Niezależnie od obranego sposobu, najważniejsze to skupić się na celu, robić to ze spokojem i nie zniechęcać się, gdy za pierwszym razem się nie uda.

1. Odpręż swój umysł

W dziedzinie jaką jest rozkosz seksualna, nie da się ukryć, że umysł odgrywa ważną – jeśli nie najważniejszą – rolę.

Dlatego właśnie aby osiągnąć orgazm, squirting czy też po prostu cieszyć się bliskością, bardzo ważne, byś była spokojna i przekonana o tym, co chcesz zrobić.

Jeżeli nie jesteś w stanie się odprężyć, bądź brak osiągania przyjemności wywołuje w Tobie frustrację, trudniej będzie Ci dotrzeć tam, gdzie chcesz.

2. Poznaj swoje ciało

Gdy dobrze znasz swoje ciało, dysponujesz potężnym narzędziem, które pomoże ci odczuwać więcej rozkoszy. Jeżeli znasz swoje wrażliwe na pieszczoty obszary, z łatwością możesz naprowadzić na nie swojego partnera w trakcie igraszek.

3. Podniecenie erotyczne

Aby uwolniły się wszystkie doznania konieczne do tego, by osiągnąć squirting, nie należy od razu “przechodzić do rzeczy”. Całujcie się, pieśćcie, pozwólcie sobie na igraszki. Liczy się wszystko, co sprawia przyjemność i zwiększa odczucia erotyczne.

4. Lubrykant

Jeżeli zadbamy o odpowiednie nawilżenie okolic intymnych, które będziemy pieścić, może nam to pomóc zwiększyć przyjemne doznania podczas samego stosunku.

5. Stymulacja łechtaczki

Odpowiednia i umiejętna stymulacja łechtaczki może prowadzić do nieopisanie przyjemnych doznań. Jest to podniecające i może znacznie ułatwić osiągnięcie orgazmu.

Chodzi o to, by połączyć ze sobą okrężne ruchy, nacisk (z wyczuciem) i szybkość pieszczot. Bardzo ważnym punktem jest odpowiedni dobór nacisku, gdyż stymulacja zbyt intensywna może okazać się bolesna, co zmniejszy odczuwaną rozkosz.

6. Penetracja

Aby jeszcze łatwiej osiągnąć squirting, penetracja powinna odbywać się jedynie za pomocą palców bądź zabawek erotycznych.

Miednica maksymalnie rozluźniona, nogi szeroko rozstawione. Jeżeli masz ochotę zwiększyć intensywność doświadczenia, możesz dodatkowo podłożyć pod pupę poduszkę, podwyższając ją.

7. Punkt G

Stymulacja punktu G to krok decydujący, jeżeli chcemy osiągnąć squirting. Znajduje się on wewnątrz pochwy, z zewnętrznej strony (czyli z tej samej strony, co łechtaczka), na głębokości około palca.

Gdy już uda Ci się zidentyfikować to miejsce, możesz naciskać go delikatnie, wykonując przy tym masaż okrężnymi ruchami, zmieniając przy tym tempo stymulacji. Zwiększy to nacisk na gruczoły Skenego, które – jak już wspomnieliśmy – wydzielają płyn ejakulacyjny.

8. Zewnętrzny masaż

Aby zapewnić sobie eksplozję doznań, dobrze jest połączyć ze sobą stymulację punktu G z delikatnym masażem łechtaczki. Możesz położyć na niej kciuk i wykonywać delikatny masaż o urozmaiconej intensywności i różnym tempie.

9. Ruchy miednicą

Aby ułatwić skurcze mięśni poprzedzające squirting, dobrze byłoby poruszać miednicą w przód, zaciskając przy tym pośladki. Dzięki temu poczujesz większą rozkosz i już po kilku minutach odczujesz nieodpartą ochotę, by trysnąć.

10. Złudzenie oddawania moczu

Gdy jesteś już o krok od osiągnięcia celem, jakim jest squirting, pojawi się odczucie całkiem podobne do tego, jak wtedy, gdy chcesz oddać mocz. Nie przejmuj się tym, nie powstrzymuj się, odpręż się i uwolnij płyn.

Jesteś gotowa aby osiągnąć squirting? Jeżeli jeszcze nigdy go nie doświadczyłaś, możliwe że na początku pojawią się pewne trudności w osiągnięciu go. Nie frustruj się! Odpręż się, skup i próbuj – bo naprawdę warto!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.