Na czym polega styl Kinfolk w dekoracji wnętrz?

Styl kinfolk w dekoracji ma na celu powrót do naszych korzeni. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym trendzie!
Na czym polega styl Kinfolk w dekoracji wnętrz?

Ostatnia aktualizacja: 23 października, 2023

Jeśli planujesz wyremontować swój dom i szukasz czegoś, co ma związek z naturą, możesz zainspirować się stylem kinfolk. Ten wyjątkowy trend polega na tworzeniu przestrzeni przystosowanej do relaksu i oderwania się od świata zewnętrznego.

Zawiera minimalistyczny akcent, który przypomni ci o podstawach życia. W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym stylu i wyjasnimy jak go zastosować w swoich przestrzeniach.

Czym jest styl „kinfolk”?

Ten styl narodził się dzięki słynnemu magazynowi o tej samej nazwie. Kinfolk jest punktem odniesienia dla tych, którzy szukają kontaktu z naturą, cieszą się czasem spędzonym z przyjaciółmi lub rodziną, żyją w harmonii, są miłośnikami spokoju i prostoty.

Aby nieco lepiej zrozumieć ten styl, musimy najpierw przyjrzeć się pewnej konkretnej społeczności: Amiszom. Styl kinfolk zaczerpnął właściwie inspirację od tej grupy etniczno-religijnej. Amisze słyną z odseparowania się od technologii, przywiązania do tradycji oraz życia na wsi i w zgodzie z naturą. Ich filozofia opiera się na prostych rzeczach będących prawdziwą esencją życia.

Tym, którzy chcą zapomnieć o stresujących dniach pracy, wiadomościach, zaporach informacyjnych i wielozadaniowości, dom w stylu Kinfolk może pomóc w relaksie i wzmocnieniu więzi z rodziną. To naprawdę może zadziałać, jeśli wiesz, jak udekorować swój dom. Teraz więc podpowiemy Ci kilka pomysłów, których nie możesz przegapić.

Styl Kinfolk i Amiszowie
Styl życia Amiszów był inspiracją do stworzenia trendu kinfolk jako sposobu na dekorację.

Wskazówki dotyczące zastosowania stylu kinfolk w Twoim domu

Głównym celem stylu kinfolk jest połączenie nowoczesności i elegancji z prostymi detalami. Innymi słowy, łączymy nowoczesny styl z naturalnymi materiałami i kamiennymi powierzchniami, aby nadać wnętrzom wiejski charakter. Oto wskazówki, których nie możesz przegapić, aby to osiągnąć.

Możesz również przeczytać ten artykuł: Dekoracja w stylu etnicznym: wskazówki, jak wdrożyć ją w domu

Wymagania podstawowe: materiały naturalne

Styl kinfolk zawsze stawia na naturalne materiały. Akceptowane jest wszystko, co ma związek z kamieniem, drewnem i tkaninami, takimi jak len czy bawełna.

Kluczem jest powrót do naszych przodków, a jednocześnie wykorzystanie stylu deco. Czyli połączenie elementów  industrialnych i bohemy.

W tym celu warto poszukać mebli klasycznych i antycznych. Jeśli mają proste i oszczędne linie, tym lepiej.

Kolejna konieczność: paleta naturalnych kolorów

Inne kluczowe elementy tego stylu to kolory ziemi, zieleń, beż, szarość, naturalna biel, piasek i brąz. Krótko mówiąc, chodzi o neutralne kolory, które odtwarzają naturę.

Upewnij się, że całość jest zsynchronizowana. Dotyczy to zarówno mebli, jak i ścian, które mają dawać poczucie połączenia z planetą.

Mieszanka stylów jest kluczem do osiągnięcia równowagi

Chodzi o to, aby nie popadać w skrajności. Nie chcesz żyć tak, jak żyli nasi przodkowie, ale nie chcesz też mieć zbyt wielu nowoczesnych ozdób. Więc co powinieneś zrobić? Odpowiedź brzmi: wybrać eklektyczną dekorację.

Eklektyczna dekoracja to trend łączący różne style. Chodzi o elegancję, ale nie o przesadę. Często kinfolk stara się łączyć jednocześnie styl bohemy i nowoczesny. Chodzi o stworzenie równowagi, która ostatecznie skutkuje spokojną i relaksującą przestrzenią.

Najbardziej naturalna rzecz, jaka istnieje: rośliny

Czy możesz wymyślić coś bardziej naturalnego niż rośliny? Elementy naturalnej zieleni są bardzo istotnym elementem tego wystroju. Niektórzy miłośnicy tego stylu polecają proste, dzikie gatunki. Nie popełnij jednak błędu przeładowując nimi przestrzeń.

W końcu to Ty możesz wybrać, jakie rośliny chcesz mieć w domu. Należy pamiętać, że istnieją specjalne odmiany do uprawy w pomieszczeniach. Na przykład takie, które lubią częściowe nasłonecznienie, są świetną opcją. Są też inne, które lubią przebywać w osłoniętym miejscu.

doniczka w stylu kinfolk
Twoje rośliny domowe nie powinny przeciążać pomieszczenia. Upewnij się również, żeby zachować minimalistyczny styl.

Idealny akcent z etnicznymi nadrukami

Chociaż ten styl wymaga industrialnego akcentu, prawdziwą tożsamość nadadzą mu etniczne dekoracje. Na przykład wiklinowe fotele, rękodzieło odzwierciedlające wiejskie życie i ręcznie robione meble.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz również przeczytać: Otwarta koncepcja: styl dekoracyjny, o którym będziesz chciał wiedzieć

Podstawa udanego stylu kinfolk to nie przeciążanie przestrzeni

Aby perfekcyjnie osiągnąć styl kinfolk, trzeba mieć na uwadze zasadę zachowania równowagi. Nie przeciążaj przestrzeni.

Spraw, by nowoczesność i elegancja współistniały z cyganerią i przemysłem. Chodzi o to, aby we własnym domu znaleźć prostotę, spokój i intymność. Powinno to być miejsce, w którym można odpocząć i pożegnać codzienne stresy.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.