Mleko z ziaren dla ptaków sposobem na schudnięcie

Nasiona są doskonale znane na całym świecie z tego prostego powodu, że są podstawowym pokarmem dla ptaków trzymanych lub hodowanych w domach. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ziarna te są doskonałym pokarmem także dla ludzi, a na dodatek od niedawna mleko z ziaren dla ptaków stało się sławne dzięki swoich właściwościom odchudzającym.
Mleko z ziaren dla ptaków sposobem na schudnięcie
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Nasiona są doskonale znane na całym świecie z tego prostego powodu, że są podstawowym pokarmem dla ptaków trzymanych lub hodowanych w domach. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ziarna te są doskonałym pokarmem także dla ludzi, a na dodatek od niedawna mleko z ziaren dla ptaków stało się sławne dzięki swoich właściwościom odchudzającym.

Mleko z ziaren dla ptaków –Poznaj jego dobroczynne właściwości.


Według wielu badań ziarna dla ptaków zawierają enzymy pomagające zredukować stan zapalny niektórych narządów, między innymi wątroby, nerek i trzustki. Jeden z tych enzymów o nazwie lipaza ma działanie przyśpieszające redukcji tkanki tłuszczowej nagromadzonej w organizmie.

Mleko z ziaren dla ptaków i jego właściwości

Ziarna dla ptaków powszechnie stosowane są jako środek hipolipidemiczny i redukujący poziom cholesterolu we krwi. Mają one także właściwości zmiękczające oraz przeciwzapalne, a także silne działanie moczopędne.

Na Wyspach Kanaryjskich mleko z ziaren jest powszechnie stosowane w przypadku leczenia problemów z pęcherzem moczowym, kamicy nerkowej oraz problemami z oddawaniem moczu.

Dlaczego ziarna dla ptaków mają działanie odchudzające?

Jak wszyscy zapewne doskonale wiemy, utrata wagi jest bardzo trudnym zadaniem wymagającym odpowiednio dobranej diety, intensywnej aktywności fizycznej i innych wielu dobrych nawyków związanych ze stylem życia, które również służą przy okazji poprawie jakości życia.

Podobnie jak inne rodzaje produktów spożywczych, tak i ziarna dla ptaków mogą być podstawą Twojej diety, ponieważ stymulują one proces spalania tłuszczów i ma ją także liczne inne korzystne dla potrzeb utraty wagi właściwości.

Mleko z ziaren dla ptaków charakteryzuje się bogactwem enzymów, wśród których wiodącą rolę odgrywa lipaza odpowiedzialna za eliminowanie nadmiaru tłuszczów odkładających się w organizmie

.

Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu

W celu wykorzystania tych właściwości specjaliści zalecają pić mleko z ziaren dla ptaków – można je uzyskać poprzez moczenie nasion w wodzie przez co najmniej 8 godzin.

W przyrodzie występuje wiele naturalnych produktów, które mogą pomóc Ci schudnąć, ale nic nie może się równać z ziarnami dla ptaków.

Mimo tego, że nie są one jakoś szczególnie znanym składnikiem diet odchudzających, to jednak prawda jest taka, że wszyscy, którzy próbowali wykorzystać je podczas odchudzania, uzyskali naprawdę dobre wyniki i twierdzą przy tym, że jest to zdrowe, smaczne i bardzo pomocne rozwiązanie w przypadku starań o zrzucenie wagi.

Nasiona

Mleko z ziaren dla ptaków jest również bogate w przeciwutleniacze zapobiegające starzeniu się komórek, wpływa korzystnie na stan Twojej skóry i zapobiega przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek zwykłych oraz mimicznych.

Podobnie jak inne rodzaje mleka roślinnego, także i mleko z ziaren dla ptaków oferuje liczne korzyści dla zdrowia, wykraczające dość znacznie poza samą tylko pomoc w procesie zrzucania zbędnych kilogramów.

Do jego ogromnych korzyści zaliczyć można na przykład zapobieganie miażdżycy, pozytywne efekty związane z łagodzeniem infekcji takich, jak zapalenie pęcherza moczowego, mleko z ziaren dla ptaków zapobiega także powstawaniu nadciśnienia tętniczego oraz otyłości.

Jego zdolności przeciwzapalne przyczyniają się do poprawienia stanu zdrowia wątroby, nerek i trzustki. Ponadto osoby chorujące na cukrzycę, które piją mleko z ziaren dla ptaków także zauważały korzystny jego wpływ na swoją chorobę.

Jak przygotować mleko z ziaren dla ptaków?

Odchudzające właściwości ziaren

Mleko z ziaren dla ptaków jest bardzo łatwe w przygotowaniu, a co najważniejsze, wszystkie niezbędne produkty można łatwo kupić w większości sklepów, do tego w niskiej cenie.

Otrzymasz dzięki temu mleko pochodzenia roślinnego o łagodnym i przyjemnym smaku, a które pomoże Ci schudnąć oraz dostarczyć do swojego organizmu zestawu enzymów, które przyczyniają się do poprawy stanu Twojego zdrowia.

Mleko z ziaren dla ptaków – poszczególne etapy jego uzyskania:

  • Zalej 5 łyżek stołowych ziaren dla ptaków szklanką wody i odstaw całość na noc lub na co najmniej 8 godzin.
  • Następnego dnia przelej zawartość szklanki do blendera, dodaj jeszcze trochę wody i miksuj całość przez kilka minut.
  • Gdy uzyskasz jednorodną mieszaninę, przecedź ją aby pozbyć się nadmiaru łupin i pij ją kilka razy dziennie.

Zapamiętaj!

  • Aby uzyskać dobre wyniki bardzo ważne jest, aby mleko z ziaren dla ptaków było jednym z głównych składników Twojej diety, należy także pić jedną jego szklankę na czczo i przed każdym posiłkiem.
  • Miej także na uwadze, że nie istnieje żaden cudowny środek, który pomoże Ci schudnąć bez wysiłku. Będziesz musiał włożyć wiele pracy w odchudzanie, zanim zobaczysz pierwsze wyniki. Mleko z ziaren dla ptaków jest bardzo pomocne przy odchudzaniu się skracając jego czas, ale niemniej ważne są odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Passos CS., Ribeiro RS., Rosa TS., Neves RV., et al., Cardiovascular and renal effects of birdseed associated with aerobic exercise in rats. Med Sci Sports Exerc, 2016. 48 (10): 1925-34.
  • McGlory C., Calder PC., Nunes EA., The influence of omega 3 fatty acids on skeletal muscle protein turnover in health, disuse, and disease. Front Nutr, 2019.
  • Stanhope KL., Sugar consumption, metabolic disease and obesity: the state of the controversy. Crit Rev Clin Lab Sci, 2016. 53 (1): 52-67.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.