Męskie życie seksualne - popraw je dzięki tym dyscyplinom sportowym

Sport ma niezliczone zalety, wśród których wyróżnia się poprawa męskiego życia seksualnego. W tym przypadku testosteron ma z tym wiele wspólnego. Przedstawiamy więc dyscypliny, które poprawiają męską wydajność.
Męskie życie seksualne - popraw je dzięki tym dyscyplinom sportowym
Leonardo Biolatto

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Leonardo Biolatto.

Napisany przez Daniel Osuna Sisco

Ostatnia aktualizacja: 09 maja, 2023

Na męskie życie seksualne wpływa szereg czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Jednak pod kątem tego, co możemy kontrolować, testosteron ma decydujące znaczenie.

Z drugiej strony wspomniany hormon reguluje szereg substancji, które mają również bezpośredni wpływ na energię, cholesterol, kości i masę mięśniową. A tym samym także na męskie życie seksualne. W związku z tym, aby wykorzystać cały jego potencjał, musi się utrzymywać na odpowiednim poziomie. I choć istnieją różne sposoby, aby to osiągnąć, sport jest jedną z najskuteczniejszych technik.

Czym jest testosteron i jaki ma wpływ na męski życie seksualne?

Testosteron to steroidowy hormon płciowy występujący u wszystkich ssaków i innych zwierząt. W ścisłym przypadku ludzi posiadają go zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jednak u człowieka ilości są wyższe. Ponadto jego produkcja odbywa się w jądrach i jajnikach.

Wśród funkcji testosteronu u mężczyzn możemy wyróżnić:

  • Utrzymanie pożądania seksualnego lub libido.
  • Modyfikacja chrząstki.
  • Regulacja poziomu wzrostu mięśni.
  • Produkcja spermy.

Normalne poziomy testosteronu plasują się w szerokim zakresie, ze względu na ich zależność od innych szczególnych warunków. W przypadku mężczyzn wartości powinny wynosić od 280 do 1100 nanogramów na decylitr (ng / dL). U kobiet natomiast wahają się od 15 do 70 ng/dL.

Może Cię zainteresować: 7 naturalnych sposobów na wzrost libido

Sporty poprawiające męskie życie seksualne

Jak wspomnieliśmy na początku, uprawianie sportu jest jednym z narzędzi zwiększania poziomu testosteronu. Dlatego poprawia męskie życie seksualne.

W tym momencie z pewnością się zastanawiasz, jaka jest najbardziej korzystna aktywność fizyczna. Na szczęście odpowiedzi jest wiele. W rzeczywistości, sporty wymienione poniżej są w stanie korzystnie wpłynąć na twoje libido.

1. Pływanie

Wartość pływania jako ćwiczenia różnych grup mięśniowych i rehabilitację kontuzji nie jest tajemnicą. Jednak nie każdy traktuje tę dyscyplinę jako środek na polepszenie życia seksualnego. Prawda jest taka, że ​​pływanie 3 razy w tygodniu po 30 minut na sesję pozwala zwiększyć wytrzymałość seksualną mężczyzn. Jeszcze bardziej korzystają na tym mężczyźni powyżej 60 roku życia.

Męskie życie seksualne poprawia się dzięki pływaniu
Pływanie to kompletne ćwiczenie. Oprócz korzyści mięśniowych i psychologicznych musimy liczyć na wzrost libido.

2. Bieganie

Badania wskazują, że zmiany stylu życia, w tym aktywność fizyczna, taka jak bieganie, mogą zmniejszyć ryzyko zaburzeń erekcji o około 50%. Zaletą jest to, że tempo biegu podlega modyfikacjom w zależności od wieku osoby i jej poziomu wytrzymałości.

3. Tenis poprawia męskie życie seksualne

Tenis uprawiany na świeżym powietrzu ma podwójny efekt. Z jednej strony mamy bowiem bieganie, którego wymaga, a ponadto w trakcie gry odbieramy promienie słoneczne. Według badań opublikowanych w National Library of Medicine of the United States, witamina D jest związana ze wzrostem testosteronu, wpływając w ten sposób na poprawę męskiego życia seksualnego.

4. Spinning

Spinning przyczynia się do męskiej wydajności w akcie intymnym, zmniejszając problemy sercowo-naczyniowe. Zmniejszając ryzyko zwężenia tętnic, unika się problemów z erekcją, ponieważ krążenie krwi jest wystarczająco dobre, by dotrzeć do narządów płciowych.

5. Gimnastyka

Gimnastyka jest przydatna do poprawy męskiego życia seksualnego ze względu na zwiększenie pozytywnych doznań. Oznacza to, że wykonując określone ćwiczenia ciało zostanie wzmocnione, a wraz z nim poczucie własnej wartości. To z kolei skutkuje wzrostem pewności siebie, co zwiększa wydajność.

6. Podnoszenie ciężarów

Podnoszenie ciężarów powoduje przerwy w mikrowłóknach mięśniowych i późniejszą regenerację, która się dokonuje przez syntezę białek. W tej funkcji testosteron odpowiada za zwiększenie sygnałów biochemicznych tkanki mięśniowej na rzecz wspomnianej syntezy.

W związku z tym, im więcej powtórzeń podnoszenia z dużym ciężarem jest aktywowanych, tym większy jest wydzielany testosteron.

7. Joga korzystnie wpływa na męskie życie seksualne

Praktyka jogi we dwoje wzmacnia więź, zwiększa relaksację i zapewnia dodatkowy poziom zabawy, który można odtworzyć w intymnych chwilach. Ten zestaw technik, które spełniają funkcję połączenia ciała, umysłu i oddechu, w efekcie poprawia męskie życie seksualne.

Praktyka jogi we dwoje wzmacnia więź i tworzy więcej przestrzeni do spotkań na płaszczyźnie fizycznej i emocjonalnej.

Wybierz swój ulubiony sport, aby poprawić męskie życie seksualne

Każdy ze sportów proponowanych na lepsze męskie życie seksualne nie musi być uprawiany w sposób zbyt intensywny. Wystarczy to robić regularnie, aby utrzymać poziom testosteronu w idealnym zakresie dla dobrej wydajności.

Możliwe jest również skorzystanie z innych dyscyplin, takich jak surfing lub siatkówka plażowa, jeśli chcesz korzystać z dobrodziejstw słońca. Z kolei, jeśli istnieją jakiekolwiek ograniczenia medyczne w wykonywaniu tych sportów, najważniejsze będzie udanie się do specjalisty, aby ocenić ryzyko i przedefiniować najlepszy program ćwiczeń.

Wspomniane 7 sportów zwiększa swoją skuteczność, gdy je uzupełniamy innymi nawykami, takimi jak optymalny odpoczynek, redukcja stresu i dieta bez przetworzonej żywności. Lepszy ogólny stan zdrowia przekłada się na większe libido.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Tirabassi G, Sudano M, Salvio G, Cutini M, Muscogiuri G, Corona G y Balercia G. La vitamina D y la función sexual masculina: un estudio transversal y longitudinal. Int J Endocrinol. 2018. Disponible en: 10.1155/2018/3720813. PMID: 29531528; PMCID: PMC5817208.
  • Corona G, Rastrelli G, Maseroli E, Forti G y Maggi M. Función sexual del hombre que envejece. Mejores prácticas e investigación. Endocrinología clínica y metabolismo. 2013.
  • Velasco G, Domínguez M, Hernández E, Correa J, Triana H, García A, Peña J, Izquierdo M, Cadore E, Hackney A y Ramírez R. Efectos agudos de intervalo de alta intensidad, protocolos de ejercicio de resistencia o combinado sobre las respuestas de testosterona-cortisol en individuos inactivos con sobrepeso. Physiol Behav. 2018. Disponible en: 10.1016 / j.physbeh.2018.06.034. Publicación electrónica del 22 de junio de 2018 PMID: 29940266.
  • Riachy R, McKinney K y Tuvdendorj D. Varios factores pueden modular el efecto del ejercicio sobre los niveles de testosterona en los hombres. J Funct Morphol Kinesiol. 2020. Disponible en: 10.3390 / jfmk5040081. PMID: 33467296; PMCID: PMC7739287.
  • Vingren J, Kraemer W, Ratamess N, Anderson J, Volek J, Maresh C. Fisiología de la testosterona en el ejercicio de resistencia y entrenamiento de los elementos reguladores ascendentes. Sports Med. 2010.
  • Maiorino MI, Bellastella G, Esposito K. Lifestyle modifications and erectile dysfunction: what can be expected? Asian J Androl. 2015 Jan-Feb;17(1):5-10. doi: 10.4103/1008-682X.137687. PMID: 25248655; PMCID: PMC4291878.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.