Libido - podnieś je za pomocą tych 11 produktów

Czy wiedziałaś o tym, że czekolada sama w sobie wcale nie podnosi Twojego libido? Wykazuje ona jednak działanie relaksujące i sprawia, że zwiększa się Twoja wrażliwość na pieszczoty partnera.
Libido - podnieś je za pomocą tych 11 produktów
Bernardo Peña

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Bernardo Peña.

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Jeżeli idąc do łóżka z partnerem bardziej masz ochotę na sen, niż na praktykowanie sztuki miłosnej, prawdopodobnie potrzebujesz podnieść poziom swojego libido. Na szczęście, nie musisz od razu udawać się do lekarza w poszukiwaniu cudownego lekarstwa.

Wystarczy, że włączysz do swojej codziennej diety polecane przez nas produkty. Być może nie zdawałaś sobie z tego sprawy, ale liczne badania dowiodły, że nasz sposób odżywiania ma bezpośredni wpływ na odczuwane przez nas pożądanie erotyczne.

Dieta wpływa dosłownie na każdą dziedzinę naszego życia.

Koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł i dowiedz się, jakich 11 produktów spożywczych podniesie Twoje libido i sprawi, że będziesz cieszyć się wspaniałym życiem seksualnym.

1. Produkty podnoszące Twoje libido: truskawki i maliny

Jedząc truskawki i maliny, nie możich drobnych ziarenek. Ponieważ są one bogate w cynk, choć niepozorne, stanowią wielkiego sprzymierzeńca Twojego życia erotycznego.

Cynk jest niezbędny dla utrzymania pożądania seksualnego i libido na odpowiednim poziomie. Korzyści ze spożywania tych owoców mogą odnieść zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Panom zapewniają on wyższy poziom testosteronu. Paniom z kolei pomaga poczuć się bardziej komfortowo podczas uprawiania seksu.

Można włączyć te małe, pyszne owoce do swojej diety jako część śniadania lub przygotować z nich pyszny deser.

2. Awokado

Te “tłuste gruszki” są doskonałym źródłem kwasu foliowego i witaminy B6. Oba składniki są niezbędne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i wysokiego poziomu naszego libido.

Witamina B6 zawarta w awokado, pomaga regulować poziom hormonów w organizmie. Ponadto stanowi dla naszego organizmu doskonałe źródło energii, której tak bardzo potrzebujemy podczas miłosnego aktu.

3. Orzechy

Orzechy

Jeżeli jesteś mężczyzną, zapewne zainteresuje Cię fakt, że uwzględnienie orzechów w Twojej codziennej diecie pomoże Ci poprawić jakość Twojej spermy. Podczas gdy inne pokarmy tylko zwiększają libido, orzechy w gruncie rzeczy wykonują znacznie istotniejsze zadanie.

Stwierdzono naukowo, że regularne spożywanie orzechów przyczynia się do prawidłowego formowania plemników. Zapewnia im to również witalność, więc jeśli jesteś mężczyzną, jedząc orzechy zwiększasz swoją płodność.

4. Arbuz

Regularne spożywanie arbuza pomaga poprawić jakość erekcji u mężczyzn i ukrwienie łechtaczki u kobiet.

To dlatego, że arbuz zawiera aminokwas o nazwie cytrulina. Ten element powoduje, że organizm wytwarza argininę w znacznych ilościach. Wynikiem tego procesu jest optymalne krążenie krwi w żyłach i naczyniach włosowatych.

Dobra cyrkulacja z kolei gwarantuje, że libido jest odpowiednio wysokie, a Twoje ciało poprawnie reaguje na dostarczane bodźce i stymulację.

5. Migdały

Innym produktem, którego nie należy pominąć w codziennej diecie są migdały. Dostarczają nam one dużej dawki argininy, związku chemicznego, który wspomniano już we wcześniejszej części artykułu.

Jeśli masz problemy z libido, koniecznie włącz migdały i ich pochodne w swoją dietę. Można jeść je bezpośrednio lub przygotować smaczne desery z mąki migdałowej .

Można również dodać mleko migdałowe do swojej diety, aby zminimalizować problemy związane z brakiem libido w sposób jak najbardziej naturalny.

6. Czekolada

Czekolada

Czekolada sama w sobie nie pomoże zwiększyć naszego libido. Jednak jedzenie gorzkiej czekolady regularnie powoduje, że nasz organizm uwalnia serotoninę i endorfinę.

Te dwie substancje chemiczne mają działanie relaksujące i pomagają nam wejść w nastrój, w którym będziemy znacznie podatniejsi na stymulację ze strony partnera.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, lepiej jest wybierać ciemną czekoladę, w możliwe jak najmniej przetworzonej postaci. Możesz sięgnąć po czekoladę zawierającą 70%, 80% i 90% kakao.

Ten procent określa ilość czystego kakao, który ma w sobie produkt. Najlepiej byłoby unikać czekolady o wysokiej zawartości cukru.

7. Kawa

Jak wszyscy wiemy, kawa jest doskonałym naturalnym stymulantem naszego ośrodkowego układu nerwowego.

Czego być może nie wiesz to fakt, że według pewnych badań medycznych, regularne spożywanie tego napoju podwyższa libido i pomaga zwiększyć nasz popęd seksualny.

Pijąc kawę zachowasz również większą czujność i wrażliwość na sygnały erotyczne wysyłane przez Twojego partnera.

8. Małże

Jest to jeden z pierwszych produktów, po które powinieneś sięgnąć chcąc zwiększyć swoje libido.

Ostrygi zawierają duże ilości cynku, który może pomóc uzupełnić w naszym organizmie wszelkie niedobory, mogące stanowić przeszkodę w osiągnięciu odpowiedniego stopnia podniecenia.

Pokarm ten działa również psychologicznie, ponieważ przypomina żeńskie narządy płciowe, dzięki czemu w nieco perwersyjny sposób pobudza naszą wyobraźnię.

9. Figi

Figi

Już od wieków figi słusznie uznaje się za jeden z produktów, które zwiększają nasze libido. Niektórzy ludzie uważają, że jedynym powodem tego efektu jest ich wygląd.

Jednak oprócz jego wyglądu, figi zawierają niezbędne minerały i witaminy, które mogą pomóc w czasie seksu. Znacznie podnoszą one w naszym organizmie poziom magnezu, potasu i żelaza. Są to najważniejsze składniki odżywcze w momencie, gdy mówimy o poprawie jakości życia seksualnego.

Ponadto, będąc bogate w witaminę B6, figi dodają nam również niezbędnej energii.

10. Owoc granatu

Granaty zyskały wiele sławy w ostatnich latach, dzięki swojemu wysokiemu poziomowi przeciwutleniaczy.

Dobrą rzeczą granatu jest to, że dostarcza nam ona licznych “ubocznych” korzyści, takich jak szybszezwiększenie wrażliwość narządów płciowych w kilku godzinach po jedzeniu owocu. Zawarte w nim liczne przeciwutleniacze chronią nas przed chorobami serca i rakiem.

Jeżeli nie masz dostępu do świeżych owoców, możesz sięgnąć po sok z granatu. Jest to równie smaczna i prawie tak samo skuteczna opcja. Wystarczy upewnić się, że sok pochodzi z pewnego źródła i jest jak najbardziej naturalny. Unikaj soków pełnych cukrów i konserwantów.

11. Wanilia

Zapach wanilii to jeden z ulubionych aromatów wielu osób i nie jest tajemnicą, że może skutecznie poprawić libido Twoje i Twojego partnera. Ponadto, nadaje otoczeniu miłego klimatu. Oto niektóre opcje, aby skorzystać z zalet wanilii:

 • Olejek waniliowy: nie ma chyba lepszej gry wstępnej, niż zmysłowy masaż z użyciem olejku waniliowego.
 • Esencja waniliowa: desery, które łączą w sobie czekoladę, wanilię i czerwone owoce są polecane, jako produkty, które skutecznie pobudzają nasze libido.

Wypróbuj różne podane przez nas dziś opcje i sam zdecyduj, które osiągają największe efekty w przypadku Twoim i Twojego partnera.

Nie zadowalaj się nudnym i monotonnym związkiem. Koniecznie wypróbuj podane przez nas w tym artykule produkty i dodaj iskier swojemu intymnemu życiu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Dissanayake D, Wijesinghe PS, Ratnasooriya WD, Wimalasena S. Effects of zinc supplementation on sexual behavior of male rats. J Hum Reprod Sci. 2009;2(2):57–61. doi:10.4103/0974-1208.57223
 • Coffua LS, Martin-DeLeon PA: Effectiveness of a walnut-enriched diet: Involvement of Reduced Lipid Peroxidative stress: Heliyon 3 e00250 (2017).
 • Farnia V, Alikhani M, Ebrahimi A, et al. Ginseng treatment improves the sexual side effects of methadone maintenance treatment. Psychiatry Research. 2019; 276: 142-150.
 • Lopez D., Wang R., et al. PLoS One. Role of Caffeine Intake on Erectile Dysfunction in US Men: Results from NHANES 2001-2004. (2015).
 • Mondaini N, Cai T, Gontero P, et al. Regular Moderate Intake of Red Wine Is Linked to a Better Women’s Sexual Health. The Journal of Sexual Medicine. 2009; 10(6): 2772-2777.
 • Salas-Huetos, A., Moraleda, R., Giardina, S., Anton, E., Blanco, J., Salas-Salvadó, J., & Bulló, M. (2018). Effect of nut consumption on semen quality and functionality in healthy men consuming a Western-style diet: A randomized controlled trial. American Journal of Clinical Nutrition108(5), 953–962. https://doi.org/10.1093/ajcn/nqy181
 • Cormio, L., De Siati, M., Lorusso, F., Selvaggio, O., Mirabella, L., Sanguedolce, F., & Carrieri, G. (2011). Oral L-citrulline supplementation improves erection hardness in men with mild erectile dysfunction. Urology77(1), 119–122. https://doi.org/10.1016/j.urology.2010.08.028
 • Christianson, D. W. (2005). Arginase: Structure, mechanism, and physiological role in male and female sexual arousal. Accounts of Chemical Research38(3), 191–201. https://doi.org/10.1021/ar040183k
 • Bagga, D., Wang, L., Farias-Eisner, R., Glaspy, J. A., & Reddy, S. T. (2003). Differential effects of prostaglandin derived from ω-6 and ω-3 polyunsaturated fatty acids on COX-2 expression and IL-6 secretion. Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America100(4), 1751–1756. https://doi.org/10.1073/pnas.0334211100
 • Scholey, A., & Owen, L. (2013). Effects of chocolate on cognitive function and mood: A systematic review. Nutrition Reviews71(10), 665–681. https://doi.org/10.1111/nure.12065
 • Lopez DS, Wang R, Tsilidis KK, et al. Role of Caffeine Intake on Erectile Dysfunction in US Men: Results from NHANES 2001-2004. PLoS One. 2015;10(4):e0123547. Published 2015 Apr 28. doi:10.1371/journal.pone.0123547
 • Read, J. (2004). Sexual problems associated with infertility, pregnancy, and ageing. BMJ329(7465), 559–561. https://doi.org/10.1136/bmj.329.7465.559
 • Mawa S, Husain K, Jantan I. Ficus carica L. (Moraceae): Phytochemistry, Traditional Uses and Biological Activities. Evid Based Complement Alternat Med. 2013;2013:974256. doi:10.1155/2013/974256
 • Zarfeshany A, Asgary S, Javanmard SH. Potent health effects of pomegranate. Adv Biomed Res. 2014;3:100. Published 2014 Mar 25. doi:10.4103/2277-9175.129371

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.