Magiczna aura wokół Twojej osoby przyciąga szczęście

Ludzie, których otacza magiczna aura są autentyczni i nie dbają o to, co myślą inni. Przepełnia ich empatia, a ich entuzjazm jest zaraźliwy. Naucz się być jak oni.
Magiczna aura wokół Twojej osoby przyciąga szczęście

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca, 2019

Ci, których otacza magiczna aura, nigdy nie będą musieli uciekać się do sztuczek, ponieważ to ludzie, którzy posiadają naturalne wewnętrzne światło, które pozwala im marzyć.

Magiczna aura tych ludzi sprawia, że są niezwykle odważni oraz sprawiają, że niemożliwe staje się możliwe i jest na wyciągnięcie ręki.

Na pewno masz kogoś o takiej charakterystyce w swoim najbliższym kręgu. Najczęściej nazywamy takich ludzi “magicznymi przyjaciółmi“. Często są to także członkowie rodziny, którzy posiadają ten niezwykły dar przemieniania zwyczajnych momentów w coś wyjątkowego.

Posiadanie tego typu ludzi wokół siebie z pewnością jest szczęściem. Choć codziennie przypomina nam się o tym, aby ich doceniać i dbać o nich, chcielibyśmy zaproponować coś innego: spraw, aby magiczna aura otaczała także Ciebie!

W niniejszym artykule chcielibyśmy wyjaśnić pewne psychologiczne cechy, które charakteryzują magicznych ludzi – takie, które nie wymagają specjalnych sztuczek.

Magiczna aura, pokorne serce

Zwykle magicznych ludzi definiujemy jako autentycznych, a bycie “prawdziwym” w dziedzinie psychologii obejmuje serię interesujących cech, które mogłyby być zdefiniowane w ten sposób:

Brak fałszywej skromności i użalania się nad sobą

Ci, których otacza magiczna aura nie gaszą jej w innych osobach. Ludzie, którzy czują się niepewni siebie oraz nikomu nie ufają są przeciwieństwem autentyczności. Stale potrzebują społecznego uznania oraz bycia docenianym, potrzebnym i ważnym.

Ponadto, cechuje ich fałszywa skromność, duma oraz potrzeba bycia “trochę” ponad innymi.

 • Szczera skromność prawdziwych, magicznych ludzi rozumie, że wszyscy jedziemy na tym samym wózku, i że powinniśmy się nawzajem szanować. Nikt nie musi wywyższać się ponad innych.
 • Ludzie przepełnieni magią nie użalają się nad sobą, ani nie odgrywają ofiary, ponieważ rozumieją wagę spokoju emocjonalnego.
magiczna aura

Nie czekaj na aprobatę. “Zadowól się tym, co jest”

Uczciwa osoba, która nie boi się stanąć w obronie własnej autentyczności, nie poszukuje niczyjej aprobaty.

 • Wewnętrzne światło, które w sobie nosi, jest karmione pewnością siebie, jaką odczuwa.
 • Nie stara się dopasować i zawsze wykorzystuje swoją szczerą spontaniczność, którą nie każdy rozumie.
 • “Zadowól się tym, co jest”, nie mniej, nie więcej. Nieważne jaka jest sytuacja, jaki kontekst. Charakter tej osoby jest niezmienny, zgodny z jej wartościami i nastawieniem do życia.

Zaraźliwy entuzjazm

Światło, magiczna aura, iskra, która zawsze wywołuje uśmiech, nawet w te trudne dni – to wszystko jest częścią osobowości zdolnej do optymizmu i przepełnionej witalnością.

 • Jeżeli dobrze się nad tym zastanowisz, nie jest łatwo przekazać tą energię, która przynosi radość zasmuconym oraz rozwesela tych, którzy przechodzą przez trudny okres.
 • Osobowość tego typu może ująć nas swoimi słowami, a nawet samą obecnością. Jest w stanie to zrobić, ponieważ oferuje nam pewność siebie oraz to cudowne uczucie, że “mimo, iż trudno w to uwierzyć, wszystko będzie dobrze”.

Pokora oraz empatia

Magiczna aura wcale nie oznacza wykonywania sztuczek w celu otrzymania czegoś w zamian.

Posiadanie wewnętrznego światła to przede wszystkim dar do uszczęśliwiania innych poprzez najprostsze gesty.

 • Ich magiczne spojrzenie odzwierciedla zrozumienie i empatię, w ten sposób tworzy się więź. 
 • Wiedzą, że przyjaźń oraz relacje międzyludzkie opierają się na wzajemnym szacunku, gdzie serce może wyczuć potrzeby drugiej osoby.

W życiu codziennym okazują integralność. Wiemy, że zawsze będą przy nas, kiedy będziemy ich potrzebować. Ich skromne serca nigdy nie będą oczekiwać niczego w zamian poza przyjaźnią.

oko i tęcza

Życie przy ich boku zawsze wydaje się łatwiejsze

Nie wiemy zbytnio jak oni to robią, ale posiadają tą wrodzoną zdolność do rozwiązywania problemów, przyciągania słońca w deszczowy dzień oraz ofiarowania nadziei, kiedy wszystko wydaje się stracone.

 • Zwykle mówi się, że tacy ludzie urodzili się już z darem czynienia życia łatwiejszym. W rzeczywistości oznacza to, że osoba ta posiada dzielną postawę wobec życia.

Tak jak wspomnieliśmy na początku, poza dbaniem o bliskie nam osoby, których przepełnia magiczna aura, powinniśmy również próbować je naśladować. Nie polegaj stale na ich niesamowitej “magii”, aby poczuć się lepiej lub znaleźć rozwiązanie problemu. Wciel w życie ich wartości, ich zapał i odwagę oraz bądź jak oni.

Gdybyśmy tylko potrafili nauczyć się dbać o innych zamiast stawiać nasze własne ego na piedestale, społeczeństwo byłoby o wiele lepsze. Zatem nie wahaj się zmienić swojego życia. Magiczna aura sama Cię odnajdzie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Castillo, E. G. (1998). Educación y Valores. Revista Española de Pedagogía, 399–426. Retrieved from https://www.ugr.es/~fjjrios/pdf/Tice4-ValorEducacion.pdf
 • Lucas Breda, K., Groot, K., & Towle, A. (2013). EL DESARROLLO DE HUMILDAD CULTURAL MEDIANTE EL APRENDIZAJE SERVICIO CRÍTICO. Ciencia y Enfermería19(2), 35–46. https://doi.org/10.4067/S0717-95532013000200004
 • Kolden, G. G., Klein, M. H., Wang, C. C., & Austin, S. B. (2011). Congruence/genuineness. Psychotherapy, 48(1), 65.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.