Laminowanie brwi: idealne uzupełnienie makijażu

Laminowanie brwi to trend kosmetyczny, który zyskał popularność dzięki swoim efektom i zaletom. Na czym to polega? Dowiedz się tutaj.
Laminowanie brwi: idealne uzupełnienie makijażu

Ostatnia aktualizacja: 18 listopada, 2022

Moda na brwi przeszła przez lata kilka przemian. Na topie były cienkie, krzaczaste i wytatuowane, żeby wymienić tylko kilka trendów. W dzisiejszych czasach modnym uzupełnieniem makijażu stało się natomiast laminowanie brwi. Ale na czym polega ten zabieg?

Zapewne słyszałaś już o tej technice, która pojawiła się w sztuce makijażu wraz z liftingiem rzęs. Oba zabiegi mają na celu osiągnięcie naturalnych, określonych i pogrubionych rezultatów. Jednak laminowanie ma na celu oprawienie oczu i jest zalecane do brwi o gęstych włosach. Tu znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.

Jak wykonuje się laminowanie brwi?

Jak wyszczególniono w przeglądzie opublikowanym w Journal of Drugs in Dermatology , brwi pełnią bardzo ważne funkcje biologiczne i estetyczne. Dlatego ich pielęgnacja i dbanie wygląd należą do codziennej rutyny większości osób.

Z biegiem czasu powstało wiele kosmetycznych metod ich upiększania, modelowania i dostosowywania do kształtu każdej twarzy. Jeśli chodzi o laminowanie brwi, zyskało wielu zwolenników ze względu na pewne zalety.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że przy tej technice nie da się wypełnić brwi włoskami, więc nie zastępuje ona microbladingu. Laminowanie służy jedynie do ich ukształtowania i przeprojektowania, zwłaszcza gdy włosy są nieuporządkowane a linia słabo zdefiniowana.

Między innymi zabieg ten sprawia, że brwi wyglądają na grubsze i gładsze. Jest to bezbolesne, ponieważ wystarczy użyć specjalnych serum i produktów, a następnie wyczesać włosy w górę dostosowując do danego obszaru.

Czas trwania procesu zależy w dużej mierze od rodzaju włosa i jego objętości. Jednak zwykle zajmuje to około 40 minut dla obu brwi. Oto procedura krok po kroku.

Laminowanie oczu.
Laminowanie brwi ma na celu poprawę estetyki tej części twarzy. To szybki i bezbolesny zabieg.

1. Wybór projektu

Przede wszystkim kosmetyczka musi narysować projekt brwi zgodnie z typem twarzy. Powinien dobrze współgrać z rysami osoby, aby efekt był bardziej estetyczny. Następnie przychodzi etap kształtowania.

2. Czyszczenie okolicy brwi

Aby uzyskać schludne, profesjonalne wykończenie, należy oczyścić okolice brwi. Należy nie tylko usunąć wszelkie ślady makijażu czy produktów, ale także usunąć niechciane włoski.

Często używa się w tym celu pęsety do brwi. Jednak niektórzy profesjonaliści oferują inne metody usuwania włosów, takie jak nitkowanie, woskowanie i inne narzędzia.

3. Nałożenie utrwalacza

Musisz ustalić, czy składniki utrwalające są bezpieczne, zwłaszcza jeśli w przeszłości występowały alergie skórne. Po oczyszczeniu okolicy brwi ekspert powinien nałożyć płyn adhezyjny. Dzięki temu produktowi włosy pozostaną jędrne, gęste i „idealnie ułożone” przez około 2 miesiące.

4. Zmiękczenie brwi

Po utrwaleniu włosów należy nałożyć serum, aby je zmiękczyć i uzyskać bardziej naturalne wykończenie. Jednocześnie ten produkt dostarcza dodatkowe składniki odżywcze do mieszków włosowych, aby utrzymać mocne brwi.

5. Przeczesanie i zdefiniowanie kształtu

Po odczekaniu kilku minut, aż produkt zadziała, specjalista zaczyna czesać brwi specjalną szczoteczką. Jest to ostatni krok, aby nadać brwiom uzgodniony kształt i poprawić ich ogólny wygląd.

Jaką trwałość ma laminowanie brwi?

Trwałość tej techniki zależy w dużej mierze od tego, jak dbasz o swoje brwi. W normalnych warunkach efekt powinien się utrzymać około dwóch miesięcy. Jednak potrwa krócej u osób uprawiających sporty wodne lub bardzo często chodzących na plażę.

Laminowanie brwi.
Efekt laminowania brwi może się utrzymać do dwóch miesięcy, w zależności od zastosowanej pielęgnacji.

Laminowanie brwi, technika, która zapewnia wszechstronność Twojemu wyglądowi

Laminowanie brwi jest bezpiecznym zabiegiem pielęgnacyjnym, o ile używamy wysokiej jakości produktów i korzystamy z usług eksperta w tej dziedzinie. Jedną z jego zalet jest to, że nie uszkadza włókien włosa ani nie powoduje ścierania się skóry.

W ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu Twoje brwi mogą wyglądać na ciemniejsze niż oczekiwano. Jednak po tym czasie sytuacja się poprawia i wykończenie zaczyna wyglądać naturalnie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Nguyen JV. The biology, structure, and function of eyebrow hair. J Drugs Dermatol. 2014 Jan;13(1 Suppl):s12-6. PMID: 24385126.
  • Hwang K, Kim H. Perceptions of Healthy-Looking and Sexy-Looking Brow Thickness. J Craniofac Surg. 2018 Jun;29(4):1064-1068. doi: 10.1097/SCS.0000000000004391. PMID: 29481514.
  • 7 ways to remove unwanted hair. (2021). American Academy of Dermatology. Available in https://www.aad.org/public/everyday-care/skin-care-basics/hair/remove-unwanted-hair

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.