Microblading: jak wyglądają brwi przed i po?

Microblading: jak wyglądają brwi przed i po?

Ostatnia aktualizacja: 19 marca, 2021

Microblading to rodzaj pigmentacji wykonywany na skórze w prosty sposób, którego efekty mogą trwać od 6 miesięcy do roku. O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym artykule.

Odkrywamy coraz więcej technik estetycznych, aby upiększyć twarz i dokonać drobnych zmian we wszystkim, co chcielibyśmy skorygować lub poprawić. Z myślą o tym celu pojawił się microblading, metoda oparta na mikropigmentacji brwi w celu uzyskania pożądanego kształtu.

Jeszcze do niedawna uzyskanie pięknych i naturalnych brwi było dość trudne przy możliwościach, jakie daje depilacja woskiem i makijaż. Jednak dziś mamy tę technikę, która obiecuje rezultaty o większej trwałości i bardzo naturalnym wykończeniu.

Microblading, idealne brwi

Dobrze podkreślone brwi mogą w znacznym stopniu zmienić rysy naszej twarzy. Jednak nie zawsze osiągniemy wymarzony efekt samym makijażem czy wyrywaniem włosów. To ostatnie wiąże się również z codziennym wysiłkiem, jeśli chodzi o ich retuszowanie.

Z drugiej strony, wiele osób cierpi z powodu braku włosów w brwiach. Może to być spowodowane przyczynami genetycznymi, problemami zdrowotnymi lub tym, że zostały zbyt mocno wyskubane, kiedy modne było noszenie ich bardzo cienkich.

Na czym polega ta technika?

Microblading

Microblading to innowacyjna technika mikropigmentacji, która pozwala nadać brwiom bardziej estetyczny kształt.

Technika microblading pojawiła się w Azji jako metoda mikropigmentacji do korekty lub rekonstrukcji brwi lub jej części w przypadku braku włosów. W przeciwieństwie do innych starożytnych technik makijażu, włosy są rysowane w sposób staranny, artystyczny i naturalny. Dodatkowo stosowane są bardzo cienkie igły, dlatego efekt jest tak realistyczny.

Ten rodzaj pigmentacji jest wykonywany na naskórku w prosty sposób i następuje po nim szybkie gojenie. Jest to zabieg półtrwały, który może trwać od 6 miesięcy do roku, w zależności od rodzaju skóry danej osoby, a także od innych czynników.

Co powinniśmy wiedzieć o microbladingu?

  • Microblading jest techniką, która działa na bardziej powierzchownym poziomie niż mikropigmentacja czy tatuaż. Barwnik jest wstrzykiwany w naskórek, a nie w skórę właściwą.
  • Dzięki tym cechom nie jest to technika bolesna. Jednak w wielu przypadkach specjalista może użyć produktów o właściwościach łagodzących, aby uniknąć dyskomfortu klienta.
  • Specjalista rysuje brwi zgodnie z życzeniem klienta, morfologią twarzy i naturalnym kolorem brwi i włosów, zawsze szukając symetrii.
  • Technika ta jest również stosowana do ukrywania blizn i opadających powiek.
  • Zabieg trwa zazwyczaj mniej niż godzinę.
  • Technikę tę należy wykonywać przy użyciu wysterylizowanego materiału jednorazowego użytku.
  • Powinniśmy wybrać odpowiednie studio: nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną. Istotne jest, aby poprosić o opinię ludzi, którzy już przeprowadzili na sobie ten zabieg i spytać różnych specjalistów.

Przed microbladingiem

Przed wykonaniem microbladingu musimy wiedzieć, jakie są przeciwwskazania. Nie powinniśmy decydować się na tę technikę, jeśli mamy problemy zdrowotne, takie jak:

  • Cukrzyca.
  • Wirusowe zapalenie wątroby.
  • Choroby autoimmunologiczne.
  • Nadciśnienie.
  • Alergie.
  • Choroby przenoszone przez krew.
  • Problemy skórne.

W niektórych przypadkach mogą wystąpić późniejsze komplikacje. Zwykle jednak są one związane z nieprawidłową aplikacją pigmentu.

Z tego powodu – a także dlatego, że jest to proces, w którym używane są igły – istotne jest, aby udać się do dobrego specjalisty i autoryzowanego centrum kosmetycznego.

Microblading – brwi po zabiegu

Kobieta podczas microbladingu

Po poddaniu brwi technice microbladingu normalne jest, że wystąpi pewien obrzęk w tym obszarze.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na microblading, ważne jest, aby poznać późniejszą fazę rekonwalescencji:

  • Zaraz po zakończeniu cały obszar brwi będzie lekko opuchnięty.
  • Przez pierwsze kilka dni po mikropigmentacji zaobserwujemy ciemniejszy kolor, który nie będzie kolorem ostatecznym.
  • Na skórze może powstać mała skorupa, która tymczasowo ukryje prawdziwy kolor, ale spadnie sama i odsłoni ostateczną pigmentację brwi.
  • Od 3 do 4 tygodni później nasza skóra będzie już zagojona i całkowicie się zregeneruje. W tym momencie zwykle wykonuje się kolejną sesję, aby wzmocnić kolor. Następny zabieg wykonuje się po upływie około roku.

Postaw na Twoje piękno

Wiemy już, na czym polega technika microbladingu, aby osiągnąć idealne brwi na długi czas. Od teraz możemy zapomnieć o codziennym makijażu brwi i uprościć naszą codzienną rutynę.

Cieszmy się tymi wspaniałymi osiągnięciami w świecie kosmetyków!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Microblading. (s.f.). En Wikipedia. Recuperado el 05 de julio de 2019 de https://es.wikipedia.org/wiki/Microblading
  • Lipoff, J. B., Steele, K. T., & Jariwala, N. (2017). Eyebrow and eyelash loss. JAMA – Journal of the American Medical Association. https://doi.org/10.1001/jama.2016.17688
  • Needle stick injuries. Paediatr Child Health. 2008;13(3):211–220. doi:10.1093/pch/13.3.211
  • KRONEMYER, B. O. B. (2018). MedSpa trend report. Dermatology Times.
  • Portal de Salud de la Comunidad de Madrid. http://www.madrid.org/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheader=application%2Fpdf&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadervalue1=filename%3Dguia.pdf&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1266139770856&ssbinary=true

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.