Brwi gęstsze dzięki 7 całkowicie naturalnym trikom

Brwi to nie tylko ochrona dla Twoich oczu, ale także bardzo ważny element naszego wyglądu. Dowiedz się, jak naturalnie wzmocnić i uwidocznić swoje brwi.
Brwi gęstsze dzięki 7 całkowicie naturalnym trikom
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Brwi o wyrazistym kształcie to ostatni krzyk mody; niestety nie każdą z nas natura obdarzyła gęstymi i ciemnymi brwiami, musimy więc sięgać po pewne triki i domowe sposoby, na ich podkreślenie.

Jeśli Tobie także marzą się gęste brwi, koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł i poznaj aż 7 naturalnych sposobów, by osiągnąć ten cel.

Wielu kobietom marzą się gęste i wyraziste brwi, a zwłaszcza w ostatnim czasie taki look to trend zyskujący na coraz większej popularności. Wyraziste brwi nie tylko pozwalają bowiem wyciągnąć głębię Twojego spojrzenia, ale też pełnią wiele innych funkcji.

Niestety z biegiem czasu i w związku z oddziaływaniem wielu szkodliwych czynników, na przykład toksyn i promieni słonecznych, brwi mają tendencję do przerzedzania się i wypadania – zupełnie tak jak dzieje się to w przypadku innych włosów na naszym ciele.

Oczywiście obecnie na rynku pełno jest kosmetyków, które pozwalają na doraźne wypełnienie brwi, jednak poza tym tracimy jedną z najważniejszych barier ochronnych dla naszego oka.

Dzisiaj chcemy więc poświęcić chwilę, by opowiedzieć Ci o skutecznych i długotrwałych sposobach na to, by przywrócić gęstość i wyrazistość Twoim brwiom. Wzmocnij tę część swojej twarzy i zmień swój look stosując 7 całkowicie naturalnych trików.

1. Aloes na gęste brwi

Żel aloesowy to jeden z najskuteczniejszych naturalnych kosmetyków, jeśli chodzi o dbanie o swoje włosy, niezależnie na jakiej części ciała się one znajdują.

Aloes

Aloes to źródło przeciwutleniaczy i substancji nawilżających, które odżywiają włosy wnikając głęboko w ich strukturę, dzięki czemu zapobiegają ich wypadaniu.

Jak wykorzystać żel aloesowy?

 • Niewielką ilość żelu aloesowego wetrzyj w brwi tuż przed pójściem spać.
 • Pozostaw na noc, a rano umyj twarz wodą.
 • Stosuj codziennie.

2. Olej kokosowy

Organiczny olej kokosowy zawiera kwasy tłuszczowe, witaminę E oraz niezbędne minerały, które wzmacniają włosy i wspomagają ich zdrowy wzrost. Olej kokosowy aplikowany codziennie pozwala zapobiec wypadaniu włosów i znacznie zwiększa ich gęstość.

Jak wykorzystać olej?

 • Wetrzyj odrobinę oleju kokosowego w brwi. Wykonuj masaż opuszkami palców przez kilka minut.
 • Pozostaw olej na brwiach na całą noc.
 • Stosuj codziennie.

3. Mleko migdałowe

Mleko migdałowe to źródło zdrowych kwasów tłuszczowych, witaminy E i przeciwutleniaczy, jest więc doskonałym naturalnym sposobem na wypadanie brwi i prostym trikiem, by przywrócić ich gęstość i wyrazistość.

Mleko migdałowe

Wszystkie składniki obecne w migdałach głęboko wnikają w strukturę włosa i stymulują jego zdrowy wzrost.

Co należy zrobić?

 • Zwilż bawełniany wacik w mleku migdałowym i wcieraj przez kilka minut w brwi.
 • Pozostaw na noc, bez spłukiwania.
 • Powtarzaj codziennie.

4. Czosnek

Związki siarki obecne w czosnku działają jako składniki aktywne wyjątkowo pomocne Twoim brwiom, stymulując ich wzrost i gęstość. Oczywiście główną wadą czosnku jest jego specyficzny i intensywny zapach, jednak warto wykorzystać go, by zadbać o swój wygląd.

Co należy zrobić?

 • Rozgnieć ząbek czosnku w moździerzu lub wyciskarce i zaaplikuj otrzymaną pastę bezpośrednio na brwi.
 • Uważaj, aby czosnek nie dostał się do oczu, bo może doprowadzić to do podrażnienia.
 • Pozostaw na 30 minut, a następnie spłucz.
 • Stosuj co najmniej 3 razy w tygodniu.

5. Olej rozmarynowy

Substancje odżywcze zawarte w rozmarynie są doskonale wchłaniane przez mieszki włosowe, co pozwala na uniknięcie wypadania włosów i ich naturalnie przyspieszony wzrost.

Olejek rozmarynowy

Olejek rozmarynowy to delikatny środek nie szkodzący Twoim brwiom, w dodatku chroniący je przed oddziaływaniem toksyn czy promieni słonecznych.

Jak używać olejku rozmarynowego?

 • Wykorzystaj zużyty tusz do rzęs. Zanurz szczoteczkę w oleju rozmarynowym i przez kilka minut przeczesuj brwi.
 • Pozostaw do wchłonięcia.
 • Powtarzaj zabieg nawet 2 razy dziennie.

6. Olej rycynowy

Olej rycynowy to bogactwo takich składników jak witamina E, niezbędne kwasy tłuszczowe i minerały, które przywracają gęstość i wyrazistość Twoim brwiom. Produkt ten to naturalny środek odżywiający i nawilżający, dzięki czemu wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu.

Co należy zrobić?

 • Zwilż bawełniany wacik w oleju rycynowym lub też wykorzystaj zużytą maskarę – tak jak w przypadku olejku rozmarynowego.
 • Przeczesuj lub wcieraj olej rycynowy w brwi przez kilka minut.
 • Możesz także aplikować olej opuszkami palców.
 • Powtarzaj codziennie wieczorem, przed pójściem spać.
 • Nie spłukuj, pozostaw do wchłonięcia.

7. Kapsułki witaminy E

Witamina E jest bogata w przeciwutleniacze, które nie tylko chronią, ale i odżywiają mieszki włosowe, dzięki czemu brwi rosną szybciej i stają się bardziej wyraziste i gęste.

Witamina E

Co należy zrobić?

 • Przełam kapsułkę witaminy E i zaaplikuj olejek na brwi, masując lekko opuszkami palców.
 • Stosuj codziennie wieczorem przed pójściem spać.

Czy jesteś gotowa, by wypróbować naturalne sposoby na swoich własnych brwiach? Są one całkowicie pozbawione substancji chemicznych, są więc bezpieczne dla Twoich oczu. Wybierz ten sposób, który odpowiada Ci najbardziej i unikaj łączenia go z innymi, aby uniknąć efektów ubocznych.

To może Cię zainteresować ...
Brwi – jak o nie dbać, podkreślając kształt twarzy
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Brwi – jak o nie dbać, podkreślając kształt twarzy

Brwi są istotnym elementem twarzy. Nadają jej kształt oraz harmonię, która może przyciągnąć uwagę i pokazać Twoje piękno. Sprawdź, jak o nie dbać!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Gandelman, M. (2005). A technique for reconstruction of eyebrows and eyelashes. Seminars in Plastic Surgery 19(2), 153-158
  ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2884700/
 • Skin conditions. (2016, September 23)
  nccih.nih.gov/health/skin-condition
 • Final report on the safety assessment of Ricinus communis (castor) seed oil, hydrogenated castor oil, glyceryl ricinoleate, glyceryl ricinoleate se, ricinoleic acid, potassium ricinoleate, sodium ricinoleate, zinc ricinoleate, cetyl ricinoleate, ethyl ricinoleate, glycol ricinoleate, isopropyl ricinoleate, methyl ricinoleate, and octyldodecyl ricinoleate1. (2007). DOI:
  10.1080/10915810701663150
 • Velez N, et al. (2007). Eyebrow loss: Clinical review.
  ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18039016
 • Miniaci MC, et al. (2016). Cysteine prevents the reduction in keratin synthesis induced by iron deficiency in human keratinocytes.
  ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26212225
 • Effect of mineral oil, sunflower oil, and coconut oil on prevention of hair damage (2003). Rele AS, Mohile RB.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12715094

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.