Konturowanie brwi - w jaki sposób prawidłowo je wykonać?

Konturowanie brwi to trend, który rozświetla twarz bez utraty symetrii łuku. Ta pozbawiona ryzyka technika jest popularna, ponieważ jest to technika stylizacji, która wygląda świetnie nawet bez konieczności makijażu.
Konturowanie brwi - w jaki sposób prawidłowo je wykonać?

Ostatnia aktualizacja: 12 października, 2022

Konturowanie brwi kontrastuje z najbardziej widocznymi rysami twarzy, otwiera spojrzenie i modeluje łuk brwiowy. Jest to technika, która definiuje kształt tego obszaru i określa kolor, który najlepiej pasuje do niego w makijażu. Ponadto innym jego celem jest uwydatnienie górnej części twarzy.

Brwi wyglądają inaczej u każdej osoby, ze względu na ilość włosów i ich ułożenie. Niektóre są bardzo cienkie, a inne bardzo grube. Jednak dzięki zabiegom estetycznym takim jak profilowanie, istnieje możliwość modyfikacji wyglądu brwi bez ich zmiany.
Ten zabieg kosmetyczny poprawia harmonię twarzy, nie naruszając konturów brwi, stanowiących ochronę przed kurzem, promieniowaniem słonecznym, potem i innymi czynnikami środowiskowymi. Dowiedz się, jak się je wykonuje.

Konturowanie brwi – na czym polega?

Kształtowanie brwi to forma modelowania i rzeźbienia brwi zgodnie ze strukturą twarzy i oczu poprzez rysowanie linii odniesienia od początku nosa. Celem jest odświeżenie wyglądu osoby, nadanie naturalnego wyglądu brwiom, niezależnie od tego, czy są cienkie, grube, krótkie czy długie.

Ogólnie rzecz biorąc, ta technika może wydobyć następujące formacje:

  • Kątowe brwi podkreślają cechy osoby. Podnoszą się od końców, a następnie zakrzywiają się, zakrywając zewnętrzny kącik oka.
  • Łukowate brwi powiększają oczy. Kąt jest tak samo wyraźny jak w kątowych, ale zejście w tym przypadku jest subtelne.
  • Proste brwi sprawiają wrażenie krótkiej, owalnej twarzy. Wyglądają płasko.
  • Zaokrąglone brwi mają lekko zaakcentowany łuk. Zmiękczają rysy i dopasowują się do linii powiek.

Sukces konturowania polega na dostosowaniu go do życzeń danej osoby, nie tracąc z oczu stylu brwi i przeprowadzeniu depilacji, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Makijaż. Konturowanie brwi
Nie wszystkie brwi są takie same. Dlatego ważne jest, aby projektować je zgodnie z tym, co chcemy osiągnąć jako efekt końcowy.

Jak zrobić kształtowanie brwi?

W miarę upływu czasu w historii sposób pielęgnacji brwi stopniowo ewoluował. Ultracienkie łuki z przeszłości są dziś rzadko widywane. W dzisiejszych czasach wśród modelek większą popularnością cieszą się grube, ale idealnie wypielęgnowane brwi.

Chociaż istnieją różne techniki pielęgnacji i makijażu brwi, takie jak koloryzacja organiczna, microblading, tatuaże półtrwałe i laminowanie, to właśnie profilowanie promuje proste, bezbolesne i od razu zauważalne rezultaty. Oto jak to zrobić.

1. Zdefiniuj styl

Pierwszym krokiem jest określenie stylu brwi. Wybierz między grubym a cienkim. Od tego momentu zaczyna się proces kształtowania. Grubsze wymagają podkreślenia łuku, aby je wypolerować, podczas gdy cieńsze wymagają wyrywania włosów w okolicy, aby zmniejszyć objętość. Najbardziej pożądane style to:

  • Naturalne brwi: Projekt jest zbliżony do naturalnego wyglądu i kształtu brwi. Wskazane jest dodanie bezbarwnego żelu dla lepszego wykończenia.
  • Grube i wyraziste brwi utrzymują model z dobrą bazą. Aby zadbać o ten styl brwi, warto je szczotkować.
  • Grube i dobrze podkreślone brwi równoważą rysy i uzupełniają spojrzenie, dodając cienie i kredki.

2. Przygotuj swoje narzędzia

W tym zabiegu kosmetycznym wykorzystuje się niewiele materiałów. W zależności od projektu i rodzaju brwi dobierany jest odpowiedni przyrząd do depilacji. Zwykle są to pęseta, nici, wosk lub brzytwa. Możliwe jest również użycie suwmiarki do precyzyjnej symetrii. W niektórych przypadkach kontur jest uszczelniony odrobiną barwnika, aby uzyskać bardziej zauważalny efekt końcowy.

3. Nakreśl brwi

Za pomocą białego ołówka do eyelinera narysuj kontur od rogu każdej strony nosa do następujących prostych linii:

  • Do początku oczodołu, czyli początku brwi.
  • Do połowy brwi, aby ustalić wysokość kąta.
  • Końcowa linia do ogona brwi, aby wiedzieć, gdzie kończy się kontur.

Poza tym zaznacz przestrzeń między brwiami, aby wydobyć włoski.

4. Usunąć nadmiar brwi

Teraz nadszedł czas, aby usunąć nadmiar brwi wybranym narzędziem. Możesz użyć pęsety, jeśli chcesz zachować oryginalny kształt. Depilacja woskiem jest przeznaczona tylko dla włosów, które są zbyt długie lub dla tych, które nie chcą wyjść. W takim przypadku rozsądnie jest najpierw wykonać test na małym skrawku skóry na wierzchu dłoni, aby wykluczyć alergie lub wrażliwość na składniki substancji woskowej.

Inną popularną metodą jest nawlekanie, które polega na przeplataniu pasm w celu wyciągnięcia włosków. Zaletą tej alternatywy jest to, że nie napina skóry, nie powoduje podrażnień i dobrze działa na gęste włosy. Maszynka do golenia służy tylko w nagłych wypadkach, ponieważ jej częste używanie zagęszcza włosy.

Depilacja brwi
Depilacja wykonywana jest za pomocą odpowiedniego instrumentu do każdego typu brwi, aby nie zepsuć wyglądu osoby usuwając zbyt dużą lub zbyt małą depilację.

Konturowanie brwi – czy wiąże się z jakimś ryzykiem?

Konturowanie brwi nie stanowi żadnego zagrożenia, w przeciwieństwie do innych zabiegów upiększających brwi. Jednak ważne jest, aby technika była stosowana przez profesjonalistę, aby uniknąć skaleczeń lub oparzeń podczas manipulowania niektórymi narzędziami.

W rzeczywistości Amerykańska Akademia Okulistyki ostrzega, że należy bardzo uważać na ten obszar ciała w połączeniu z innymi zabiegami, ponieważ jest to część twarzy znajdująca się bardzo blisko oczu. Skutki popełnienia błędu lub zastosowania niezdrowych środków chemicznych wahają się od możliwych reakcji, wrażliwości, nawet po zaburzenia w widzeniu.

Jeśli chodzi o zalecenia dotyczące prawidłowej depilacji, Hiszpańska Akademia Dermatologii i Wenerologii kładzie nacisk na wykonywanie tego w maksymalnych warunkach higienicznych i unikanie ekspozycji na słońce przez kolejne dni.

Makijaż i pielęgnacja profilowanych brwi

Przewidywany czas kolejnej wizyty u kosmetyczki w celu wykonania retuszu brwi to 21 dni. Nie jest to ściśle określony czas, ale wskazane jest, aby unikać całkowitego powtarzania procedury. Nowe włosy, które właśnie wyrosły, można usunąć w domu pęsetą, chociaż prawidłowa pielęgnacja leży w rękach profilera. Jeśli chodzi o makijaż, wybierz odcienie podobne do twoich brwi, aby podkreślały łuki, a wyprofilowane brwi będą wyglądać nienagannie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.