Brwi: naturalne sposoby na ich pogrubienie

Jeśli chcemy sprawić sobie bardziej gęste i grubsze brwi, musimy pamiętać o tym, że kluczem do sukcesu jest regularne korzystanie z opisywanych poniżej zabiegów. Warto także uzupełnić je o zdrową i dobrze zbilansowaną dietą, która pozwoli odżywić nasze brwi również od wewnątrz.

Grube i gęste brwi są w dzisiejszych czasach ostatnim krzykiem mody. Stylowe brwi nie tylko podkreślają rysy Twojej twarzy, ale także poprawiają wygląd oczu i pomagają osiągnąć bardziej wyrazisty i rzucający się w oczy wygląd.

Minęło już sporo czasu, odkąd cienkie brwi były na przysłowiowym topie. W rzeczywistości dziś już przeważająca większość osób woli poszukiwać alternatywnych stylów kształtowania brwi zamierzając nadać im efektowny kształt i wielkość.

Celem tych zabiegów jest uzyskanie grubych i gęstych brwi, przy jednoczesnym zachowaniu ich naturalnego wyglądu.

Największy jednak problem polega na tym, że stosowanie w sposób ciągły różnych metod depilacji i produktów chemicznych oraz poddawanie twarzy działaniu środowiska naturalnego może znacząco osłabić Twoje włosy i powodować zauważalne zmiany w gęstości i wyglądzie brwi.

Na przykład typowym zjawiskiem jest przerzedzanie się brwi z uwagi na nadmierne wypadanie włosów. W takim przypadku trudno jest uzyskać pożądany efekt wizualny za pomocą samego tylko makijażu.

Naturalne-brwi

Na szczęście istnieje kilka naturalnych środków, które pomagają wzmocnić brwi. Dzięki temu możemy skutecznie uchronić je przed niepożądanym procesem przerzedzania i pobudzić naturalne tempo wzrostu włosów.

Opisany sposób działa również całkiem dobrze na nasze rzęsy, a także włosy na naszej głowie. W dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci kilka najskuteczniejszych naturalnych środków pozwalających znacząco poprawić wygląd i gęstość Twoich brwi.

Nie miej więc żadnych oporów przed uwzględnieniem ich w swojej codziennej procedurze związaną z pielęgnacją i poprawą swojej własnej, naturalnej urody.

Skoncentruj się i przejdź do lektury!

Olej rycynowy pozwala zwiększyć gęstość i grubość Twoich brwi

Olej rycynowy jest jednym z najlepszych produktów pozwalającym stopniowo uzyskać coraz grubsze brwi i ich wzmocnienie.

Olej rycynowy

Jest naturalnym źródłem białka, niezbędnych dla Twojego organizmu nienasyconych kwasów tłuszczowych i substancji przeciwutleniających. Są one o tyle istotne dla Twoich potrzeb, że wnikają w mieszki włosów i przyśpieszają proces ich wzrostu.

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Zanurz wacik kosmetyczny w oleju rycynowym naturalnego pochodzenia i pocieraj nim intensywnie każdą z Twoich brwi.
 • Teraz wykonaj delikatny ich masaż przez co najmniej 3 minuty i pozostaw na nich olej rycynowy na całą noc.
 • Powtarzaj tę czynność codziennie, co pozwoli Ci na uzyskanie optymalnych rezultatów.

Olej kokosowy i jego zbawienny wpływ na mieszki włosowe

Oprócz cechowania się bardzo przyjemnym aromatem, olej kokosowy zawiera także spore ilości kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, witaminy E oraz minerałów, które wzmacniają brwi i ich cebulki włosowe.

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Weź niewielką ilość stałego oleju kokosowego i podgrzej go przez 20 sekund w kuchence mikrofalowej.
 • Gdy tłuszcz się rozpuści, ale wciąż będzie miał jeszcze temperaturę pokojową, zanurz w nim wacik kosmetyczny i dokładnie natrzyj nim swoje brwi.
 • Masuj ich obszar przez kilka minut i pozostaw olej kokosowy na skórze i włosach przez całą noc.
 • Powtórz tę czynność każdego dnia przez co najmniej dwa kolejne miesiące.

Sok z cebuli

Naturalny sok z cebuli zawiera w składzie związki siarki, które wzmacniają osłabione włosy i stymulują wzrost włosów, z których składają się Twoje brwi.

Sok z cebuli

Jego właściwości zwiększają produkcję kolagenu. Dzięki temu uda Ci się wyeliminować szkody w tkankach otaczających Twoje oczy wyrządzone przez wolne rodniki.

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Przekrój cebulę na pół i użyj blendera lub wyciskarki, aby uzyskać z niej jak najwięcej soku.
 • Nanieś sok z cebuli na swoje brwi, a następnie dokładnie je masuj przez pięć minut. Potem pozostaw je do wyschnięcia.
 • Jeśli nie przeszkadza Ci specyficzny zapach tego warzywa, pozostaw sok na swoich brwiach przez całą noc. Jeśli nie możesz znieść tej woni, to po prostu spłucz sok z cebuli zimną wodą.
 • Powtarzaj ten zabieg co wieczór przez co najmniej jeden miesiąc.

Żółtko jaj kurzych

Żółtko zawiera wysokiej jakości białka i mnóstwo innych cennych składników odżywczych, które poprawiają kondycję włosów na naszej głowie, a także naszych brwi i rzęs.

Witaminy i minerały występujące w dużych ilościach w żółtku jaj kurzych przyczyniają się do wzmocnienia włosów oraz zmniejszają zjawisko ich nadmiernego wypadania spowodowanego przez niedobór składników odżywczych.

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Oddziel żółtka od białka i rozbij je widelcem w miseczce aż do uzyskania kremowej, jednorodnej konsystencji.
 • Nałóż tak uzyskaną masę na swoje brwi za pomocą pędzelka lub wacika kosmetycznego.
 • Odczekaj około 20 minut, a następnie spłucz żółtko ciepłą wodą.
 • Stosuj ten zabieg co najmniej dwa razy w tygodniu.

Niezwykle cenne właściwości mleka krowiego

Mleko krowie zawiera białka i tłuszcze, które odżywiają korzenie i mieszki włosów przyczyniając się do przyśpieszania ich zdrowego wzrostu.

Mleko

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Zanurz wacik w odrobinie mleka pełnotłustego i przesmaruj nim dokładnie swoje brwi.
 • Pozostaw mleko do wyschnięcia (zajmie to około 20 minut), a następnie spłucz je ciepłą wodą.
 • Powtarzaj tę procedurę każdego dnia, najlepiej przed snem.

Oliwa z oliwek jako kosmetyk uniwersalny

Uważana za jedno z najzdrowszych źródeł tłuszczów dla Twojego organizmu oliwa z oliwek zawiera witaminę E, przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe omega 3. Wszystkie te składniki znakomicie sprawdzają się w procesie stymulowania przyrostu włosów i zwiększania ich grubości.

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Podgrzej odrobinę oliwy z oliwek tak, by osiągnęła temperaturę nieco wyższą, niż pokojowa. Musisz ją odbierać jako ciepłą, ale nie gorącą.
 • Teraz delikatnie wmasuj ją w swoje brwi. Możesz do tego celu użyć wacika kosmetycznego lub po prostu swoich palców.
 • Nie ma potrzeby spłukiwania oliwy z oliwek z Twojej skóry. Zostanie ona szybko wchłonięta i już po kilku minutach nie będzie po niej śladu.

Żel z aloesu i jego wpływ na brwi

Miąższ liści aloesu zawiera liczne enzymy i substancje nawilżające, dzięki którym można utrzymać czystość mieszków włosowych. W ten sposób będą mogły one bez przeszkód spełniać swoją rolę.

Żel z aloesu

Ciągłe stosowanie aloesu przyspiesza proces wzrostu włosów i pomaga w naturalny sposób uzyskać zwiększenie ich gęstości. Dzięki temu problem zbyt rzadkich brwi przestanie Cię już dręczyć.

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Weź niewielką ilość świeżego miąższu z aloesu i delikatnie wmasuj go w swoje brwi.
 • Zostaw go na całą noc, a następnie z samego rana spłucz ciepłą wodą.

Tytułem podsumowania chcielibyśmy wyraźnie zaznaczyć, że opisane powyżej metody te nie są ani cudownymi środkami na bujne i gęste brwi, ani też nie dają natychmiastowych efektów.
Rezultaty ich stosowania ujrzysz dopiero po dłuższym czasie. Możesz ten efekt nieco przyśpieszyć stosując odpowiednio zbilansowaną dietę bogatą w białko, witaminy i kwasy tłuszczowe omega 3.

WIĘCEJ DLA CIEBIE