Brwi: naturalne sposoby na ich pogrubienie

Jeśli chcesz mieć bardziej gęste i grubsze brwi, musisz pamiętać o tym, że kluczem do sukcesu jest regularne stosowanie opisanych zabiegów. Warto także prowadzić zdrową i dobrze zbilansowaną dietę, która pozwoli odżywić brwi również od wewnątrz.
Brwi: naturalne sposoby na ich pogrubienie

Napisany przez Katherine Flórez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Grube i gęste brwi są bardzo modne w dzisiejszych czasach, ponieważ nie tylko podkreślają rysy twarzy, lecz także poprawiają wygląd oczu i pomagają osiągnąć bardziej wyrazisty wygląd, który przyciągnie wzrok innych.

Minęło sporo czasu, odkąd cienkie brwi były na przysłowiowym topie. Obecnie większość osób woli poszukiwać alternatywnych sposobów kształtowania brwi, aby nadać im efektowny kształt i wielkość. Celem tych zabiegów jest uzyskanie grubych i gęstych brwi, przy jednoczesnym zachowaniu ich naturalnego wyglądu.

Największy problem polega jednak na tym, że ciągłe stosowanie różnych metod depilacji i produktów chemicznych oraz poddawanie twarzy działaniu środowiska naturalnego może znacząco osłabić włosy i powodować zauważalne zmiany w gęstości i wyglądzie brwi.

Typowym zjawiskiem jest na przykład przerzedzanie się brwi z uwagi na nadmierne wypadanie włosów. W takim przypadku trudno jest uzyskać pożądany efekt wizualny za pomocą tylko samego makijażu.

grube brwi obecnie w modzie

Na szczęście istnieje kilka naturalnych środków, które pomagają wzmocnić brwi, a także działają całkiem dobrze na rzęsy oraz włosy na głowie. Dzięki temu można skutecznie uchronić je przed niepożądanym procesem przerzedzania i pobudzić naturalne tempo wzrostu włosów.

W niniejszym artykule zaprezentujemy Ci kilka najskuteczniejszych naturalnych środków na poprawienie wyglądu i gęstości brwi. Nie miej więc żadnych oporów przed uwzględnieniem ich w codziennej pielęgnacji.

Olej rycynowy zwiększy gęstość i grubość Twoich brwi

Olej rycynowy to jeden z najlepszych produktów pozwalających uzyskać coraz grubsze brwi.

olej rycynowy na zagęszczenie brwi

Jest naturalnym źródłem białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych i substancji przeciwutleniających niezbędnych dla organizmu. Substancje te wnikają w mieszki włosów i przyśpieszają proces ich wzrostu.

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Zanurz wacik kosmetyczny w oleju rycynowym naturalnego pochodzenia i pocieraj nim intensywnie każdą brew.
 • Następnie, przez co najmniej 3 minuty wykonuj delikatny masaż i na każdej brwi pozostaw olej rycynowy na całą noc.
 • Powtarzaj tę czynność codziennie. Pozwoli Ci to uzyskać optymalne rezultaty.

Olej kokosowy i jego zbawienny wpływ na mieszki włosowe

Oprócz bardzo przyjemnego aromatu, olej kokosowy zawiera także spore ilości kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, witaminy E oraz minerałów wzmacniających brwi i ich cebulki włosowe.

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Weź niewielką ilość oleju kokosowego i podgrzewaj go w kuchence mikrofalowej przez 20 sekund.
 • Gdy tłuszcz się rozpuści, ale wciąż będzie miał jeszcze temperaturę pokojową, zanurz w nim wacik kosmetyczny i dokładnie natrzyj nim swoje brwi.
 • Masuj je przez kilka minut i pozostaw olej kokosowy na skórze i włosach na całą noc.
 • Powtarzaj tę czynność każdego dnia, przez co najmniej dwa kolejne miesiące.

Sok z cebuli

Naturalny sok z cebuli zawiera w składzie związki siarki, które wzmacniają osłabione włosy i stymulują wzrost włosów brwi.

sok z cebuli na brwi

Właściwości soku z cebuli zwiększają produkcję kolagenu, dzięki czemu wyeliminujesz szkody wyrządzone przez rodniki w tkankach otaczających oczy.

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Przekrój cebulę na pół i użyj blendera lub wyciskarki, aby uzyskać z niej jak najwięcej soku.
 • Nanieś sok z cebuli na brwi, a następnie dokładnie masuj je przez pięć minut. Pozostaw do wyschnięcia.
 • Jeśli nie przeszkadza Ci specyficzny zapach cebuli, pozostaw sok na brwiach na całą noc. Jeśli nie możesz go znieść, spłucz go zimną wodą.
 • Zabieg powtarzaj co wieczór przez co najmniej miesiąc.

Żółtko jaj kurzych

Żółtko zawiera wysokiej jakości białka i mnóstwo innych cennych składników odżywczych, które poprawiają kondycję brwi, rzęs i włosów na głowie.

Witaminy i minerały występujące w dużych ilościach w żółtku jaj przyczyniają się do wzmocnienia włosów oraz zmniejszają zjawisko ich nadmiernego wypadania spowodowanego przez niedobór składników odżywczych.

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Oddziel żółtka od białka i rozbij je widelcem w miseczce, tak aby uzyskać kremową, jednorodną konsystencję.
 • Tak uzyskaną masę nałóż na brwi za pomocą pędzelka lub wacika kosmetycznego.
 • Odczekaj około 20 minut, a następnie spłucz żółtko ciepłą wodą.
 • Zabieg stosuj co najmniej dwa razy w tygodniu.

Niezwykle cenne właściwości mleka krowiego

Mleko krowie zawiera białka i tłuszcze, które odżywiają korzenie i mieszki włosów, przyspieszając tym samym ich zdrowy wzrost.

mleko krowie na pogrubienie brwi

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Zanurz wacik w odrobinie mleka pełnotłustego i posmaruj nim dokładnie swoje brwi.
 • Pozostaw mleko do wyschnięcia (zajmie to około 20 minut), a następnie spłucz je ciepłą wodą.
 • Powtarzaj tę procedurę każdego dnia, najlepiej przed snem.

Oliwa z oliwek jako kosmetyk uniwersalny

Oliwę z oliwek uważa się za jedno z najzdrowszych źródeł tłuszczów, ponieważ zawiera witaminę E, przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe omega 3. Wszystkie te składniki znakomicie sprawdzają się w procesie stymulowania przyrostu włosów i zwiększania ich grubości.

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Podgrzej odrobinę oliwy z oliwek tak, aby osiągnęła temperaturę nieco wyższą niż pokojowa.
 • Następnie wmasuj ją delikatnie w brwi. Możesz do tego celu użyć wacika kosmetycznego lub swoich palców.
 • Nie musisz spłukiwać oliwy z oliwek ze skóry, ponieważ zostanie szybko wchłonięta i już po kilku minutach nie będzie po niej śladu.

Może zainteresuje Cię artykuł: Małe oczy – 5 rzeczy ważnych przy makijażu

Żel z aloesu i jego wpływ na brwi

Miąższ liści aloesu zawiera liczne enzymy i substancje nawilżające, dzięki którym można utrzymać czystość mieszków włosowych, tak aby mogły bez przeszkód spełniać swoją rolę.

żel z aloesu na pogrubienie brwi

Ciągłe stosowanie aloesu przyspiesza proces wzrostu włosów i pomaga w naturalny sposób uzyskać zwiększenie ich gęstości.

Jak należy zastosować opisywany produkt?

 • Weź niewielką ilość świeżego miąższu z aloesu i delikatnie wmasuj w każdą brew.
 • Zostaw na całą noc, a następnie z samego rana spłucz ciepłą wodą.

Tytułem podsumowania chcielibyśmy wyraźnie zaznaczyć, że opisane powyżej metody nie są ani cudownymi środkami na bujne i gęste brwi, ani też nie dają natychmiastowych efektów. Rezultaty ich stosowania ujrzysz dopiero po dłuższym czasie. Możesz ten efekt nieco przyśpieszyć, stosując odpowiednio zbilansowaną dietę bogatą w białko, witaminy i kwasy tłuszczowe omega 3.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Ladda, P. L., & Kamthane, R. B. (2014). Ricinus communis (Castor): An Overview. Int. J. of Res. in Pharmacology & Pharmacotherapeutics.
 • Kappally, S., Shirwaikar, A., & Shirwaikar, A. (2015). Coconut oil – a review of potential applications. Hygeia Journal for Drugs and Medicines. https://doi.org/10.15254/H.J.D.Med.7.2015.149
 • Sharquie, K. E., & Al-Obaidi, H. K. (2002). Onion juice (Allium cepa L.), a new topical treatment for alopecia areata. Journal of Dermatology. https://doi.org/10.1111/j.1346-8138.2002.tb00277.x
 • Eshun, K., & He, Q. (2004). Aloe Vera: A Valuable Ingredient for the Food, Pharmaceutical and Cosmetic Industries – A Review. Critical Reviews in Food Science and Nutrition. https://doi.org/10.1080/10408690490424694

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.