Małe oczy - 5 rzeczy ważnych przy makijażu

Każdy ma inne cechy fizyczne. Jeśli masz małe oczy, zwróć uwagę na najczęstsze błędy, które popełniamy, gdy nakładamy makijaż.
Małe oczy - 5 rzeczy ważnych przy makijażu

Napisany przez Paula Heidemeyer

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Każda osoba ma inne cechy charakterystyczne: małe oczy, duże oczy, cienkie usta, grube wargi, zaznaczone kości policzkowe, wydatną brodę lub zaznaczony podbródek. Dlatego makijaż jest bardzo dobrym narzędziem podkreślającym zalety każdej twarzy.

Chcemy omówić techniki makijażu, których powinnaś unikać, jeśli masz bardzo małe oczy. Możesz użyć makijażu, aby je powiększyć. Możesz wykorzystać cienie do powiek, eyeliner lub tusz do rzęs.


Kiedy jednak nie wiesz, jak prawidłowo korzystać z tych narzędzi, możesz popełnić wiele błędów i nie uzyskać pożądanego efektu.

Jeśli chcesz oczarować wszystkich swoim spojrzeniem, czytaj dalej ten artykuł i miej na uwadze wskazówki, które najbardziej przypadną Ci do gustu.

5 rzeczy, których powinnaś unikać przy makijażu, jeśli masz małe oczy

Jeśli uważasz, że masz małe oczy, z pewnością stosujesz odpowiedni makijaż, by wyglądały na większe. Zanim jednak znowu spróbujesz je powiększyć, zwróć uwagę na następujące wskazówki. Pamiętaj, że Twoje oczy mogą stać się największym atutem Twojej urody, nawet jeśli nie są duże.

Makijaż małych oczu.

Wykonanie makijażu wymaga specyficznych technik i umiejętności. Filmiki publikowane w internecie mogą stwarzać wrażenie, że jest to bardzo proste. Nie denerwuj się, jeśli coś nie wyjdzie Ci za pierwszym razem. Potrzeba czasu, cierpliwości i dobrych produktów kosmetycznych, aby uzyskać naprawdę dobry efekt końcowy.

Nie rób kreski po wewnętrznej stronie dolnej powieki

Wewnętrzna kreska w oku daje wrażenie, że małe oczy są jeszcze mniejsze. Sprawia też, że Twoje spojrzenie jest twardsze. Narysuj kreskę tylko do połowy oka, aby je powiększyć. Efekt będzie natychmiastowy.

Z drugiej strony, nie rysuj kreski bardzo ciemnymi kolorami, używaj jasnych kolorów, aby powiększyć małe oczy.

Nie depiluj zanadto brwi

Brwi obrysowują nasze oczy i nasze spojrzenie. Jeśli masz małe oczy, powinnaś także skorygować odpowiednio swoje brwi.

Zaleca się, aby brwi były wypełnione i dobrze zaznaczone. Nie przesadzaj, jeśli masz zwyczaj je depilować. Cienkie brwi nie pomogą Ci powiększyć oczu, ani nie sprawią, że spojrzenie będzie bardziej uderzające. Jeśli będzie konieczne, uzupełnij je ołówkiem do brwi o tym samym odcieniu, aby stworzyć wrażenie gęstości.

Nie używaj korektorów do makijażu w kremie

Zaleca się stosowanie płynnych korektorów, które można rozprowadzić na twarzy i na powiekach w bardziej jednolity sposób. Ponadto jest to produkt, który nie staje się widoczny w miejscu zmarszczek mimicznych. Używaj bardzo jasnych odcieni i nie łącz ich z ciemnymi tonami.

Uważaj na cienie do oczu

Cień do powiek jest, jak broń obosieczna. Może Ci pomóc w osiągnięciu efektu lub może zniszczyć makijaż. Jeśli użyjesz cieni do powiek w bardzo ciemnych kolorach, Twoje małe oczy będą sprawiać wrażenie jeszcze mniejszych. Sprawisz, że Twoje oczy nie będą się wyróżniały.

Zalecamy stosowanie więcej niż jednego cienia do powiek i wybieraj kolory, które się uzupełniają. Zawsze maluj wewnętrzną część powieki jaśniejszym odcieniem, a zewnętrznej części nadaj głębię i wymiar ciemniejszymi barwami.

Używaj wysokiej jakości tuszu do rzęs

Bardzo frustrujące jest nakładanie tuszu do rzęs, który tworzy grudki i zgrubienia na naszych rzęsach.

Dlatego kupuj produkty kosmetyczne wysokiej jakości, aby nie mieć grudek lub zbyt grubych rzęs. To sprawiłoby, że Twoje małe oczy wyglądałyby na jeszcze mniejsze.

Malowanie rzęs.

Ogólne wskazówki, jak wykonać poprawny makijaż

Na koniec chcemy omówić niektóre z najczęstszych błędów, jeśli chodzi o makijaż.

 • Nie używaj dużej ilości cienia do powiek i nie cieniuj ich zbyt intensywnie. Efekt, jaki osiągniesz w takim wypadku, to małe oczy o przytłumionym spojrzeniu.
 • Bardzo często popełniany błąd to także zbyt mocny makijaż. Nie przesadzaj z podkładem, kredkami do brwi, malowaniem brwi, szminką, sztucznymi rzęsami itp. Bardzo często sprawdza się tu zasada “mniej znaczy więcej”.
 • Uważaj, żeby nie stworzyć efektu smutnego spojrzenia. Unikaj rysowania kresek w dolnej części oka. Postaraj się, by linie podnosiły spojrzenie. Małe oczy bardzo na tym skorzystają.
 • Bardzo gruby eyeliner również może nie dać pożądanego efektu. Jeśli masz małe oczy, postaraj się, aby kreski zawsze były cienkie i eleganckie.
 • Używaj bardzo jasnych odcieni i nie łącz ich z ciemnymi tonami. Idealnie będzie, jeśli poszukasz uzupełniających się kolorów i dobrze je połączysz. Ta zasada odnosi się nie tylko do naszej garderoby, ale także do malowania oczu.

Te wskazówki sprawią, że następnym razem, gdy będziesz nakładać makijaż na Twoje małe oczy, nie popełnisz żadnych błędów.

Nigdy nie zapomnij, żeby kupować produkty wysokiej jakości. Tylko w ten sam sposób zarówno Twoja skóra jak i zdrowie Twoich oczu nie będą zagrożone.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • 1. Allevato M. Cosméticos-maquillajes. 200 | Act Terap Dermatol. 2006.
  2. Fallis A. Introduccion al maquillaje. J Chem Inf Model. 2013;
  3. CÁMARA VALERO S. Maquillaje Facial. Rev Funcae Digit. 2014;
  4. López S. El poder representativo del maquillaje. BogoTadeo. 2011;


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.