Kylian Mbappé: Rygorystyczne ćwiczenia i dieta następnej wielkiej gwiazdy piłki nożnej

Kylian Mbappé chce zostać królem piłki nożnej w krótkim okresie, ale sam talent nie wystarczy. Zobaczmy, jakie nawyki i potrawy wybiera francuski napastnik na co dzień, aby osiągnąć swój cel.
Kylian Mbappé: Rygorystyczne ćwiczenia i dieta następnej wielkiej gwiazdy piłki nożnej

Napisany przez Cristian Minich

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Kylian Mbappé udowadnia w każdym meczu, że jego występy nie mają granic. Jego kondycja fizyczna jest coraz lepsza, podobnie jak technika, siła i szybkość. Wszystkie te cechy ukazują Francuza jako świetnego kandydata do zastąpienia Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego na pozycji najlepszego gracza na świecie. Zdrowa rutyna i ścisła dieta to sekret, którego używa Mbappé do osiągnięcia tego celu.

22-latek stosuje specjalny plan ćwiczeń i diety, które doskonale uzupełniają jego zdolności sportowe. To pozwala mu utrzymać ten sam poziom sprawności, który zarówno Portugalczyk, jak i Argentyńczyk pokazali przez całą swoją karierę.

Ponadto Cristiano Ronaldo, jego idol z dzieciństwa, został przyjęty za wzór, jeśli chodzi o dbanie o sylwetkę. W tym samym czasie Kylian Mbappé skopiował również kilka sekretów dietetycznych od Lio Messiego, innej legendy i obecnego kolegi z drużyny PSG. Te zabiegi pomogły mu uzyskać najlepszą możliwą formę.

Chociaż gra dopiero swój ósmy sezon jako zawodowy piłkarz, rekord Mbappé jest więcej niż godny pozazdroszczenia. Jest zwycięzcą Pucharu Świata w Rosji 2018, zdobył 4 tytuły francuskiej Ligue 1, i ma na koncie kolejne 8 zwycięstw w krajowych pucharach i 200 strzelonych bramek. Niewątpliwie mamy do czynienia z graczem, który już na piedestale i przejdzie do historii.

Czy zostanie najlepszym ze wszystkich?

Co robi Kylian Mbappé, by zostać królem piłki nożnej

Wielkim pragnieniem Kyliana Mbappé jest zostać najlepszym graczem na świecie i jasne jest, że jest na dobrej drodze do tego celu. Jednak aby to osiągnąć, musi przestrzegać ścisłej diety i planu ćwiczeń. Te elementy nazywa się niewidzialnym treningiem i mają one związek z codzienną opieką, której podlega, poza treningami i meczami.

Cristiano Ronaldo jest inspiracją z Mbappé.
Kariera Cristiano Ronaldo jest inspiracją dla Mbappé, który przejął niektóre nawyki Portugalczyka i zastosował je we własnym życiu.

Sesje talasoterapii, jak Cristiano Ronaldo

Talasoterapia to metoda terapeutyczna, która wykorzystuje pozyskiwane z morza substancje przynoszące korzyści organizmowi. To naturalny zabieg coraz częściej stosowany przez czołowych piłkarzy, takich jak Cristiano Ronaldo.

Zabiegi na bazie błota, wody morskiej, wodorostów, piasku, planktonu i ponad osiemdziesięciu innych minerałów wydobywanych z oceanu działają rozluźniająco na ciało i umysł. W tym celu gwiazda PSG co tydzień korzysta z kąpieli termalnych i masaży, dzięki czemu może dawać z siebie wszystko na boisku.

Korzyści płynące z morza są od dawna znane. Podobne techniki stosowano do celów leczniczych i relaksacyjnych już w starożytnym Egipcie, a także w Cesarstwie Rzymskim i w średniowieczu. Techniki te ewoluowały i są ulepszane do dziś.

Oto niektóre z korzyści płynących z talasoterapii:

Uważamy, że spodoba ci się ten artykuł: Dieta i trening, które zmieniły życie Viniciusa w Realu Madryt

Krioterapia na urazy

Krioterapia to zabieg, w którym zimno służy do zamrażania i niszczenia nieprawidłowych komórek skóry. Na przykład w przypadku kontuzji zimno jest przykładane bezpośrednio na dotknięty obszar.

Gwiazdy futbolu są bardziej narażone na tarcie i uderzenia. Logicznie rzecz biorąc, Kylian Mbappé jest jednym z nich. Jednak dzięki tej metodzie leczenia osiągnął siłę fizyczną, która pozwala mu na większą odporność, a także znacznie szybszy powrót do zdrowia po urazach.

Niektóre korzyści z krioterapii są następujące:

 • Działa przeciwbólowo.
 • Poprawia krążenie krwi.
 • Skraca czas regeneracji kontuzji.
 • Krioterapia działa rozluźniająco.
 • Poprawia jakość snu.

Dieta Kyliana Mbappé jest kluczem do osiągnięcia najwyższego poziomu formy

Aby w pełni wykorzystać swój potencjał, Mbappé musi przestrzegać zbilansowanej diety bogatej w węglowodany i białka. Obejmuje kilka posiłków dziennie, z dużą ilością kolorów. Kluczowe znaczenie ma również eliminacja niektórych produktów.

Makaron z łososiem, ulubione danie piłkarza w ramach diety

W przeszłości makaron oceniano jako jeden z najlepszych obiadów dla sportowców. Musi być jednak spożywany w posiłku z węglowodanami, błonnikiem i witaminami. Makaron pomaga również poprawić trawienie, dlatego idealnie nadaje się do spożycia przed zawodami.

Tymczasem łosoś ma znaczenie dla wzmocnienia mięśni, ponieważ oprócz witamin i minerałów ma wysoką zawartość białka i kwasów tłuszczowych omega 3.

Kilka dietetycznych sekretów Messiego

Kylian Mbappé wykorzystał przybycie Lio Messiego do zespołu, między innymi po to, aby wprowadzić do swojej diety pokarmy, które pomogły Argentyńczykowi osiągnąć szczytowe wyniki. Zobaczmy, co z diecy śródziemnomorskiej Messiego uwzględnia Mbappé:

 • Oliwa z oliwek
 • Orzechy
 • Ryba
 • Ryż
 • Nabiał
 • Jajka
Messi inspiruje Mbappé.
Teraz, gdy są kolegami z PSG, Mbappé wziął pod uwagę wiele elementów diety Messiego.

Może Ci się spodobać ten artykuł: Reakcja Jamesa Rodrigueza na czas ratuje życie piłkarza

Czerwona kartka na cukier

Cukier to jeden z najczęściej dyskutowanych produktów wśród sportowców. Chociaż ma swoje zalety jako źródło energii, spożywanie większej ilości niż zalecana może mieć negatywne konsekwencje.

Działanie hormonów powoduje przekształcenie nadmiaru cukru w tłuszcz przy spożywaniu go w dużych ilościach. Efekt ten może następnie prowadzić do przybierania na wadze i większego zmęczenia podczas biegania. Dlatego w planie posiłków Mbappé spożycie cukru prostego jest wykluczone i zastąpione złożonymi węglowodanami i białkami.

Minimalna ilość mięsa

Z drugiej strony dieta Mbappé obejmuje minimalne spożycie mięsa i rafinowanych zbóż. Być może Kylianowi łatwiej jest się do tego dostosować, ponieważ Francja jest krajem śródziemnomorskim.

Ale dla Messiego, podobnie jak dla innych piłkarzy Argentyny i Urugwaju, przestrzeganie tej zasady wymaga większego poświęcenia, biorąc pod uwagę, że w tych krajach spożycie czerwonego mięsa jest znacznie wyższe.

Czy dieta i rutyna sprawią, że Kylian Mbappé będzie najlepszy?

Tylko czas pokaże, czy Kylian Mbappé rzeczywiście stanie się najlepszym piłkarzem na świecie. Na razie przestrzeganie rutyny i diety wydaje się jednak procentować, co jest widoczne w jakości gry zawodnika i jego dotychczasowych osiągnięciach.

Nie jest łatwo spełnić wszystkie wymagania, które stawia profesjonalna kariera piłkarska. Jednak głód chwały pomaga sprostać tym wyzwaniom.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Banfi G, Lombardi G, Colombini A, Melegati G. Whole-body cryotherapy in athletes. Sports Med. 2010 Jun 1;40(6):509-17. doi: 10.2165/11531940-000000000-00000. PMID: 20524715. Disponible en: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20524715/
 • Lucchetta MC, Monaco G, Valenzi VI, Russo MV, Campanella J, Nocchi S, Mennuni G, Fraioli A. Le basi storico-scientifiche della talassoterapia: stato dell’arte [The historical-scientific foundations of thalassotherapy: state of the art]. Clin Ter. 2007 Nov-Dec;158(6):533-41. Italian. PMID: 18265720. Disponible en: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18265720/

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.