Dieta i trening, dzięki którym Vinicius Junior zmienił swoje życie w Realu Madryt

Vinícius Júnior znacznie poprawił swój potencjał i tempo strzelania bramek w Realu Madryt dzięki zmianom w treningu i diecie. Poznaj jego sekret tutaj.
Dieta i trening, dzięki którym Vinicius Junior zmienił swoje życie w Realu Madryt

Napisany przez Cristian Minich

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Doskonały poziom, jaki Vinicius Júnior pokazuje w tym sezonie w Realu Madryt, sprawił, że niejeden z jego krytyków zaniemówił. Jego nowo odkryta sprawność w strzelaniu bramek i wyższość, którą zademonstrował nad swoimi strzelcami, umieściły 21-latka wśród najwyżej ocenianych piłkarzy na świecie. Zmiany w jego diecie i aktywności fizycznej opłaciły się. Przyjrzyjmy się diecie i treningowi, które zmieniły życie Viniciusa, z czego korzysta Real Madryt.

Urodzony 12 lipca 2000 roku w São Gonçalo w Rio de Janeiro, Vinicius José Paixão de Oliveira Júnior został gwiazdą La Liga, hiszpańskiej ligi piłkarskiej. Po roku gry z Flamengo szybko zwrócił na siebie uwagę Realu Madryt. Klub ten zainteresował się jego postępem i potencjałem na przyszłość.

Po roku w Kastylii Vinicius zaczął stawiać pierwsze kroki w pierwszej drużynie Hiszpanii. Jednak krytyka nie dała na siebie długo czekać z powodu braku bramek. Ale teraz, oprócz dryblingu, umiejętności i szybkości, skrzydłowy dodał więcej jasności do swoich ruchów kończących i stał się dobrym przyjacielem bramki. Po strzeleniu zaledwie trzech bramek w 35 meczach w zeszłym sezonie, potem strzelił dziesięć bramek w 16 w swoich występach.

Jaki jest jego sekret? Spójrzmy.

Poznaj dietę i trening, dzięki którym Vinicius Junior zmienił swoje życie

Posiłki, ćwiczenia i dobry odpoczynek są niezbędne do osiągnięcia maksymalnej wydajności. Vinícius pokazał już świetne warunki, ale nie w pełni się rozwinął na boisku. Teraz wydaje się, że ten moment w końcu nadszedł.

Zmiany w jego diecie i nowy plan treningowy mają duże znaczenie w sporcie. Futbol bowiem, cech technicznych i naturalnych umiejętności, wymaga większej siły fizycznej i szybkiej regeneracji. Przyjrzyjmy się więc, jak dieta i trening doprowadziły zawodnika do osiągnięcia szczytowej wydajności.

Futboliści.
Dzisiejsza piłka nożna wymaga innych kwestii, które wcześniej nie były istotne, takich jak dieta opracowana specjalnie dla sportowców.

Osobisty kucharz do komponowania posiłków

Od czasu swojego przybycia do Europy, Vinicius zawsze był ostrożny z posiłkami i dietą. Jednak teraz ma pełniejszy i lepiej zorganizowany plan żywieniowy.

Na początku roku zatrudnił francuskiego szefa kuchni. Jest on odpowiedzialny za dostarczanie wszystkich składników odżywczych niezbędnych młodemu napastnikowi do osiągania najlepszych wyników. Nie tylko dobiera jedzenie, ale także podaje dania w sposób zrównoważony i w odpowiednich ilościach.

Vinicius zawsze jadł wszystkiego po trochę, ale teraz robi to w sposób uporządkowany i we właściwych porcjach.

Od diety Carioca do profesjonalnego planu Vinicius

W przeszłości Vinicius spożywał dietę opartą na czarnej fasoli, ryżu i stekach – typowym brazylijskim posiłku. Jedna z jego ciotek była odpowiedzialna za przygotowanie tego dania bogatego w fosfor, potas i witaminę B3.

Spożywał też dużo makaronów oraz kurczaków i ryb, które dziś są podstawą jego diety. Jednak plan ten został niedawno zakończony i uregulowany prawidłowymi racjami żywnościowymi.

Oto niektóre z produktów, których nigdy nie brakuje w diecie gwiazdy Madrytu:

  • Szynka jest bogata w witaminę B, żelazo i cynk, dostarczając niezbędnego białka wyczynowym sportowcom.
  • Ser ma wysoką zawartość białka. Jest idealny do regeneracji po wysiłku fizycznym.
  • Jajka dostarczają białka, aminokwasów, witamin i minerałów.
  • Niskokaloryczne jogurty dostarczają potas, wapń, fosfor i magnez. Pomagają również w naprawie tkanek i zapobiegają skurczom.
  • Kurczak zawiera kluczowe witaminy i białko, które chronią włókna mięśniowe i przyspieszają regenerację.
  • Ryby: wśród najlepszych wyborów dla sportowców znajduje się łosoś, tuńczyk i sardynki. Dostarczają witaminy B6 i B12, magnez, fosfor oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Pomagają również zapobiegać kontuzjom, poprawiają pracę układu nerwowego i promują metabolizm.
  • Warzywa i rośliny strączkowe dostarczają wapnia, fosforu, potasu, błonnika i soli mineralnych.
  • Owoce są bogate w witaminę C. Dostarczają błonnika, soli, węglowodanów i energii. Owoce takie jak melon czy arbuz zapobiegają odwodnieniu, ponieważ mają wysoką zawartość wody. Jednak banany, owoce cytrusowe, czerwone, gruszki i jabłka należą do najczęściej wybieranych przez sportowców.

Myślimy, że możesz być zainteresowany przeczytaniem: Kontuzje, których doznał Cristiano Ronaldo

Thiago Lobo: trener a la Mangriñán

Legenda głosi, że kiedy piłkarz Valencii José Mangriñán został przydzielony do reprezentacji Alfredo Distéfano w sezonie 1953/54, jego trener kazał chodzić za nim nawet pod prysznic. Tego dnia Hiszpan skreślił bramkę Argentyńczyka i według legendy po meczu dosłownie wykonał rozkazy.

Thiago Lobo, trener fizyczny Viniciusa, robi coś podobnego. Tak bardzo, że towarzyszył mu na wakacjach w Rio de Janeiro i Cancun, aby doprowadzić go do doskonałej kondycji. Były oczywiście plaże, ale także treningi na piasku i ćwiczenia z ciężarami. W rzeczywistości minione lato było kluczem do obecnych sukcesów skrzydłowego Realu Madryt, ponieważ zyskał większą siłę, zwinność i szybkość.

Obecnie Lobo pracuje z Viniciusem każdego popołudnia na siłowni, którą piłkarz założył w swoim domu. Nacisk kładą na powrót do zdrowia gracza i unikanie kontuzji. Jednym z założeń Lobo jest nieustanna praca przy wsparciu klubu i utrzymywanie kontaktu ze sztabem szkoleniowym kierowanym przez Włocha Carlo Ancelottiego.

Ejercicios en la playa.
Wakacje na plaży Vinícius nie były przeznaczone na całkowity odpoczynek, ale na skorzystanie z różnych warunków i ćwiczeń.

Zdrowe życie i naturalny talent, aby wejść na szczyt z Realem Madryt

Vinícius zawsze brał pod uwagę, że trening i dobra dieta są niezbędne do osiągnięcia najlepszego poziomu. Młodzieniec mieszka w towarzystwie kilku członków rodziny i przyjaciół, choć w cichym otoczeniu z dala od imprez i ekscesów, które charakteryzują innych piłkarzy.

Zmiana Viníciusa polegała na zebraniu grupy profesjonalistów na swoje usługi, aby lepiej zorganizować dietę i zaplanować uzupełniający trening poranny w Valdebebas.

Dobre odżywianie i nawodnienie, uporządkowany trening uzupełniony o codzienne czynności, niezbędna stałość i dyscyplina oraz spokojny odpoczynek to tylko niektóre z kluczy do osiągnięcia najlepszych wyników. Dotyczy to zarówno wyczynowych sportowców, jak i każdego z nas.

Nie ma więc innych tajemnic poza… naturalnymi zdolnościami Winicjusza. Jest on bez wątpienia jednym z tych dotkniętych magiczną różdżką, jeśli chodzi o piłkę nożną.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Oliveira CC, Ferreira D, Caetano C, Granja D, Pinto R, Mendes B, Sousa M. Nutrition and Supplementation in Soccer. Sports (Basel). 2017 May 12;5(2):28. doi: 10.3390/sports5020028. PMID: 29910389; PMCID: PMC5968974. Disponible en: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29910389/
  • Manzano-Carrasco S, Felipe JL, Sanchez-Sanchez J, Hernandez-Martin A, Gallardo L, Garcia-Unanue J. Physical Fitness, Body Composition, and Adherence to the Mediterranean Diet in Young Football Players: Influence of the 20 mSRT Score and Maturational Stage. Int J Environ Res Public Health. 2020 May 7;17(9):3257. doi: 10.3390/ijerph17093257. PMID: 32392773; PMCID: PMC7246506. Disponible en: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32392773/

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.