Kredki - 6 pomysłów na ich ponowne wykorzystanie

Świece, obrazy, spersonalizowane koszulki.... To niesamowite, jak można wykorzystać zużyte kredki. Oto 6 pomysłów na zabawę z dziećmi.
Kredki - 6 pomysłów na ich ponowne wykorzystanie

Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca, 2023

Znaczna liczba osób przyłącza się do trendu ponownego wykorzystywania przedmiotów i tworzenia rękodzieła, a nawet ponownego wykorzystywania materiału, jaki stanowią kolorowe kredki. Tak, dobrze przeczytałeś: z kawałkami kredek możesz rozwinąć wspaniałe rękodzieło! To także mniej odpadów dla środowiska i przydatne ozdoby do domu.

Powlekanie powierzchni w celu nadania im pięknego koloru jest jednym z głównych zastosowań kolorowych kredek, ale aby to zrobić, należy je najpierw stopić. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym pomyśle na majsterkowanie? Oto kilka opcji, które pobudzą Twoją kreatywność po tym, jak Ty lub Twoje dziecko wykorzystaliście już kredki i teraz zostały już tylko ich resztki.

1. Kredki – użyj je do zrobienia zabawnych figurek

Jest to projekt do zrobienia wspólnie z dziećmi. Pomysł polega na recyklingu końcówek kredek, aby stopić je razem lub osobno.

Następnie weź kilka foremek o różnych kształtach i papier woskowany, aby użyć ich jako podstawki. Posmaruj brzegi formy odrobiną oleju, co ułatwi ich późniejsze wyjmowanie formy.

Teraz możesz wlewać ciepłe kredki, jedną po drugiej, tworząc ładne warstwy kolorów. Poczekaj, aż dzieło ostygnie i ostrożnie wyjmij z formy. Możesz ponownie użyć tej figury do wykonania innego rodzaju rzemiosła.

Czyszczenie rysunku ze ściany
Resztki kredek przyprawiają rodziców o ból głowy, ale możesz zmienić ten problem, stosując recykling!

2. Kredki jako budulec do pięknych świec

Są użyteczne, piękne i pachnące, jeśli dodasz do nich odrobinę swojego ulubionego zapachu. Świece wykonane z kredek są idealne dla osób lubiących tego typu oświetlenie. Czego potrzebujesz? Knota, szklanego pojemnika, stopione kredki z recyklingu, naftę i wybraną esencję.

Podgrzej oddzielone kredki i wymieszaj je z odrobiną ciepłej nafty i kilkoma kroplami esencji. Weź kawałek knota, nieco dłuższy niż forma, zawiąż węzeł na tym końcu, który wejdzie na dno pojemnika.

W tym momencie możesz stopniowo wlewać mieszaninę do formy. Następnie poczekaj kilka minut, aż pierwsza warstwa ostygnie, zanim dodasz kolejną.

3. Kolorowe witraże przy użyciu kredek

To dzieło sztuki dla Twojego domu! Będziesz potrzebować tylko arkusza octanu lub filaminy, pasty do embossingu i roztopionych kredek. Narysuj kształt, jaki ma mieć witraż. Możesz na przykład narysować figury geometryczne lub kwiaty.

Następnie obrysuj rysunek pastą do embossingu i wypełnij go woskiem z roztopionych kredek. W przypadku tego projektu ważne jest, aby dać upust swojej wyobraźni.

4. Kreatywne obrazy z roztopionych kredek

To jeden z najpopularniejszych pomysłów zakładających użycie kolorowych kredek. Pamiętaj jednak, że chociaż filmy w sieciach społecznościowych często wykorzystują nowe kredki, tym razem chodzi o ponowne użycie.

Chociaż z pewnością możesz powielić każdy już istniejący projekt, weź pod uwagę, że masz do dyspozycji puste płótno, na którym możesz robić, co chcesz.

Oprócz kolorowych kredek i płótna będziesz potrzebować suszarki do włosów. Jest ona niezbędna do stopienia kolorów.

5. Ożyw swoje szklane słoiki!

To kolejna aktywność, którą dzieci naprawdę lubią. Weź kilka pustych słoików po kompocie i zacznij je personalizować. Można je wykorzystać do przechowywania innych przedmiotów. Wystarczy stopić kredki, uformować kształty i przykleić je do słoiczków.

Możesz również umieścić kredki w słoiku i rozpuścić je suszarką do włosów. Najlepsze jest obserwowanie, jak kredki przybierają różne kształty.

Puste butelki
Po opróżnieniu butelek i słoików nie wyrzucaj ich. Można je poddać recyklingowi.

6. Wykorzystaj kredki do stworzenia oryginalnych T-shirtów

Ten pomysł naprawdę zaskakuje! Po prostu weź pęczek kredek i wymyśl, jak spersonalizować koszulki swoich dzieci. Najpierw zbierz to, czego potrzebujesz. Obejmuje to kredki, tkaninę do nadruku, tarkę, kawałek tektury i żelazko do ubrań.

Gdy wszystko będzie gotowe, wykonaj projekt na tekturze i wytnij wnętrze. Następnie zetrzyj kredki, umieść kartonik z projektem na tkaninie i rozłóż kawałki. Aby zakończyć, umieść kawałek materiału na koszulce, którą ozdabiasz, wyprasuj i gotowe!

Dowiedz się, jak ponownie wykorzystać kolorowe kredki

Kawałki kredek są niewygodne do rysowania. Tak więc, oprócz powyższego, dobrym pomysłem może być zebranie skrawków, umieszczenie ich w foremce, upieczenie i voila: masz nowe, łatwe w użyciu kolory dla siebie lub swoich dzieci!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.