Domowej roboty breloczki na klucze: pomysły na bazie recyklingu

Czy wiesz o tym, że możesz użyć starych butelek, korków i innych materiałów, które na pewno masz w swoim domu, aby stworzyć piękne domowej roboty breloczki na klucze? Poznaj dziś kilka świetnych pomysłów, które prezentujemy w tym artykule!
Domowej roboty breloczki na klucze: pomysły na bazie recyklingu

Napisany przez Antonella Grandinetti

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Recykling i ponowne wykorzystywanie różnego rodzaju zużytych materiałów i surowców jest obecnie niezwykle modną formą aktywności. A czy Ty też szukasz różnych świetnych pomysłów na domowej roboty breloczki na klucze?

Jeśli tak, to dołącz do tych ekologicznych trendów i zrób sobie własnoręcznie kilka z nich w swoim domu! Możesz w to wierzyć lub nie, ale możesz stworzyć piękne domowej roboty breloczki na klucze z materiałów, które często wyrzucasz do śmieci.

Te wszystkie butelki, korki, znoszone ubrania, nakrętki do butelek, kapsle z piwa… wszystko możesz poddać recyklingowi… I ze wszystkiego zrobić jakiś ciekawy użytek!

Przekształcanie materiałów pochodzących z recyklingu w domowej roboty breloczki na klucze

Czy wiesz o tym, że możesz użyć starych butelek, korków i innych materiałów, które na pewno masz w swoim domu, aby stworzyć piękne domowej roboty breloczki na klucze? Poznaj dziś kilka świetnych pomysłów, które zaprezentujemy Ci już za moment w naszym dzisiejszym artykule! Wystarczy, że poświęcisz raptem kilka minut na jego przeczytanie!

Oto kilka świetnych pomysłów na tworzenie breloków z przedmiotów pochodzących z recyklingu. Przy odrobinie kreatywności możesz ponownie wykorzystać dowolny materiał lub surowiec. A następnie stworzyć za jego pomocą praktyczne, piękne rękodzieło. W tym konkretnym przypadku będą to domowej roboty breloczki na klucze. Oto kilka godnych uwagi propozycji:

1. Domowej roboty breloczki na klucze z korków do butelek

Opisywany w tym punkcie pomysł jest bardzo łatwy do zrobienia i na dodatek bardzo oryginalny. Potrzebujesz tylko metalowego kółka na klucze, korka z butelki wina lub szampana i oczywiście odrobinę wyobraźni.

Korki do wina
 • Możesz albo użyć korka w jego oryginalnym kształcie biorąc taki, jaki masz do dyspozycji. Możesz także puścić wodze wyobraźni i przyciąć go do żądanego kształtu. Przeszlifuj go następnie nieco, aby był jak najbardziej gładki.
 • Możesz również pomalować go na jeden kolor lub zrobić wielobarwny wzór. Możesz także go w dowolny sposób przyozdobić.

Korki do butelek są wręcz idealnym materiałem pozwalającym własnoręcznie wykonać domowej roboty breloczki na klucze w rustykalnym stylu. Prawdopodobnie już masz kilka z nich w domu. Zastosuj ten pomysł w praktyce i zrób sobie wspaniałe, oryginalne breloczki z korków do butelek!

2. Domowej roboty breloczki na klucze z saszetkami z kawą

Jest to jeden z najbardziej oryginalnych ręcznie robionych breloków, wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Wyobraź sobie, że nosisz codziennie saszetkę z aromatyczną kawą w swojej kieszeni lub torebce!

 • Aby zrobić tego typu domowej roboty breloczki na klucze z kawą, potrzebujesz jedynie grubej nici i igły, taśmy klejącej, dwóch saszetek na kawę i kółka do kluczy.
 • Na początek owiń brzegi saszetek taśmą klejącą. Jeśli obawiasz się o kiepski efekt wizualny, popuść wodze fantazji i pozawijaj taśmę w fantazyjny sposób.
 • Następnie za pomocą igły i nici zszyj obie saszetki na dwóch przeciwległych końcach. Powinny one utworzyć jedną całość z dużym otworem na środku.
 • Teraz przewlecz przez środek kółko do kluczy (jeśli masz duże drewniane, to efekt będzie jeszcze lepszy!). Twój breloczek jest gotowy.

3. Kapsle po piwie i napojach gazowanych

Po zakończeniu posiłku lub przyjęcia w domu możesz skorzystać z pozostałości w postaci metalowych nakrętek do butelek lub kapsli z piwa.

 • Na początek dokładnie je umyj.
 • Następnie zrób w nich otwór za pomocą stempla (albo po prostu zwykłego gwoździa) i młotka.
 • Teraz przez tę dziurkę przełóż kółko do kluczy.
 • Rozdaj te breloczki swoim znajomym i obserwuj, jaką sprawiłeś im radość!

4. Ponowne użycie starych, zużytych tkanin

Czy masz w domu jakieś nienoszone już ubrania lub stary materiał? Cokolwiek to jest, możesz tchnąć nowe życie w te stare tkaniny i stworzyć z nich domowej roboty breloczki na klucze. I do tego w kształcie, kolorze i fasonie, który sobie samodzielnie wybierzesz!

Najpierw zrób z tego materiału coś w rodzaju małej kieszonki lub saszetki. Teraz wypełnij ją farszem (na przykład kaszą lub ryżem) i zaszyj całość.

Na koniec zrób mały otworek w jednym z rogów i przełóż przez nią kółko do kluczy.

5. Aluminiowe puszki

Znasz te aluminiowe zatrzaski, które musisz pociągnąć, by otworzyć puszkę z napojem? Są one idealne do stworzenia bardzo oryginalnego breloczka do kluczy.

Puszka aluminiowa

Zbierz kilka z nich, najlepiej w kilku kolorach. Następnie połącz je ze sobą, przewlekając przez otwory wstążkę lub sznurek. Ma to na celu ich powiązanie w jedną całość. Na koniec po prostu przełóż przez mnie kółko do kluczy tworząc brelok.

6. Stare guziki

Jeśli masz w domu pudełko pełne nieużywanych guzików i nie bardzo wiesz, co możesz z nimi zrobić, mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie!

Przeciągnij sznurek lub grubą nić przez otwory w różnych guzikach, tworząc coś w rodzaju łańcuszka lub naszyjnika. Zawiąż całość w pętlę i przeciągnij przez nią kółko do kluczy. Możesz także przeciągnąć sznurek przez otworki w samych kluczach. Otrzymasz w ten sposób bardzo kolorowy brelok!

7. Stare metalowe widelce

Czy to nie cudowne, że możesz skorzystać nawet ze starych sztućców, które masz w domu, ale już ich nie używasz? Jednak w tym wypadku będziesz potrzebować odrobiny umiejętności oraz siły lub odpowiednich narzędzi, aby móc stworzyć domowej roboty breloczki na klucze ze sztućców.

Ogólnie rzecz biorąc chodzi o to, aby wziąć widelec i wygiąć jego zęby. Powinno powstać z niego coś na kształt ręki zginającej palce.

Następnie nałóż kółko do kluczy na rękojeść widelca i za pomocą młotka zegnij go tak, by zamknąć cały pierścień. I gotowe!

8. Domowej roboty breloczki na klucze z dziecięcych bucików

Czy masz małe dziecko w domu? A może jakieś jego małe, stare buciki? Jeśli tak, to jest to naprawdę świetny pomysł, aby z nich skorzystać. Nigdy nie będziesz mieć już ładniejszego breloczka do kluczy!

9. Szyjki plastikowych butelek pochodzących z recyklingu

Oczywiście do tej listy musimy dodać brelok wykonany z szyjek plastikowych butelek.Najpierw odetnij gwintowaną część szyjki butelki nożyczkami lub nożem. Następnie umieść ją na kawałku materiału i przykryj drugim kawałkiem.

Teraz zaprasuj całość rozgrzanym do maksymalnej temperatury żelazkiem, aż plastik się stopi i spłaszczy. Następnie przełóż kawałek grubego drutu przez środek tego breloczka. I na koniec zwiń go na górze i wokół breloka tworząc w ten sposób wygodne kółko na klucze.

10. Koraliki i amulety

Jeśli masz w domu jakąś zerwaną lub zepsutą bransoletkę, zrób z niej domowej roboty breloczki na klucze z koralikami!

Koraliki na domowej roboty breloczki na klucze

Po prostu użyj nici lub cienkiego drutu, aby połączyć całość według własnego uznania. Następnie umieść na gotowym breloczku kółko do kluczy, a w ten sposób otrzymasz unikalną ozdobę, o której wszyscy znajomi będą długo rozmawiać!

11. Domowej roboty breloczki na klucze do kluczy z klocków Lego lub kamieni domina

Jeśli masz w domu zabawki, których nikt już nie używa, nie wahaj się i wykorzystaj je jako domowej roboty breloczki na klucze dla całej rodziny! Możesz po prostu wziąć klocek Lego lub kamień domina i zrobić w nim otwór za pomocą gwoździa i młotka.

Następnie wystarczy przeciągnąć przez tę dziurę sznurek i przymocować go do kółka do kluczy. To naprawdę jest aż tak proste!

12. Plastikowe koszyczki na owoce

Dlaczego nie zrobić breloczka do kluczy z plastikowych koszyczków używanych do pakowania truskawek?

Po prostu umyj i wysusz koszyczki, a następnie zrób z nich swój projekt. Teraz wytnij po prostu odpowiedni kształt i wykonaj w niej otwór, aby wstawić w niego kółko na klucze. I to wszystko.

13. Kwiaty uwiecznione na zdjęciach w magazynie ilustrowanym

To bardzo wyjątkowy pomysł, którego prawdopodobnie nigdy wcześniej nie widziałeś!

Kwiaty z papieru
 • Najpierw wytnij wzdłuż paski o szerokości jednego centymetra ze swojego ulubionego czasopisma.
 • Pamiętaj, aby źródłem pasków były strony z dużymi fotografiami prawdziwych kwiatów.
 • Następnie zwiń każdy pasek i umieść kroplę kleju na końcu każdego z nich. Sklej oba końce tak, aby uzyskać wąską rolkę.
 • Teraz, gdy masz już kilka gotowych rolek, pozostaw jedną taką, jaka jest, w postaci zaokrąglonej. Wszystkie pozostałe delikatnie ściśnij palcami, aby nadać im owalny kształt, jakby były płatkami kwiatu.
 • Następnie umieść okrągłą rolkę na środku, a płatki wokół niej.
 • Kiedy będziesz zadowolony z uzyskanego kształtu, rozprowadź klej wokół okrągłego elementu, a potem przymocuj do niego wszystkie płatki, aby ukończyć swój papierowy kwiat.
 • Następnie pozwól całości wysychać przez co najmniej godzinę.
 • Na koniec zrób dziurę w jednym z płatków i przymocuj do niej małe kółko do kluczy. W ten sposób Twój domowej roboty breloczek na klucze będzie gotowy!

Dzięki tej sprytnej technice możesz wykonywać różne aranżacje kwiatowe o dowolnych kształtach i kolorach.

Co sądzisz o zaprezentowanych przez nas powyżej pomysłach na domowej roboty breloczki na klucze? Wypróbuj je we własnym zakresie!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.