Coca Cola - jak wpływa na nasz organizm?

Już sam fakt, że Coca-Cola może nam posłużyć do czyszczenia silników lub udrożnienia rur, powienin nam dać pewne wyobrażenie o jej szkodliwym składzie.
Coca Cola - jak wpływa na nasz organizm?

Ostatnia aktualizacja: 25 lipca, 2020

Dzięki wielu badaniom przeprowadzonym ostatnimi laty można potwierdzić to, czego wielu się obawiało: Coca Cola negatywnie wpływa na nasz organizm. Już od kilku lat próbuje się namówić konsumentów do wyeliminowania jej ze swojej diety.

Jednak dane statystyczne w dalszym ciągu alarmują: Coca Cola to produkt używany przez ogromną część społeczeństwa. Co 24 godziny, na całym świecie, spożywanych jest półtora biliona produktów tej marki.

Coca Cola i jej szkodliwe właściwości

Coca-Cola jest pełna związków szkodliwych dla naszego zdrowia. Niektóre szkodzą nam na krótką, inne na dłuższą metę.

Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę fakt, że każda puszka czy butelka zawiera 10 łyżek cukru. Ponadto zawiera ona wiele środków chemicznych oddziaływujących na najważniejsze organy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj również: Podrażnienie żołądka – napoje, których należy unikać

Coca Cola – co dzieje się z organizmem po jej wypiciu?

 • Po 10 minutach: 10 łyżek cukru na raz wpływa destrukcyjnie na nasz organizm. Nie wymiotujemy tylko dlatego, że nasze ciało produkuje kwas fosforowy.
 • Po 20 minutach: glukoza sprawia, że wzrasta poziom insuliny i nasza trzustka zamienia cały cukier w tłuszcz. Przypominamy: 1 puszka to 10 łyżek cukru!
 • Po 40 minutach: organizm wchłania całą zawartość kofeiny. Źrenice się rozszerzają, wzrasta ciśnienie krwi, a nasza wątroba wydziela większe ilości cukrów do układu krwionośnego. Oznacza to destabilizację cyklu snu i czuwania.
 • Po 45 minutach: organizm zaczyna uwalniać dopaminę – substancję stymulującą ośrodek przyjemności w mózgu. To efekt podobny do tego, który powoduje heroina.
 • Po 60 minutach: po godzinie najprawdopodobniej odczujemy potrzebę pójścia do łazienki. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że oddając mocz pozbywamy się wapnia, magnezu i cynku, niezbędnych naszym kościom. Wydalamy także inne, równie ważne substancje, których nasz organizm nie zdążył przyswoić.
 • Wraz z upływem czasu, odczuwamy skutki niskiego poziomu cukru we krwi, a co za tym idzie, zmniejsza się nasza aktywność i stajemy się bardziej leniwi.

Jakie inne szkodliwe substancje zawiera Coca Cola?

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, oprócz ogromnej zawartości cukru, Coca-Cola jest przepełniona innymi szkodliwymi związkami. Poniżej opiszemy kilka z nich, omawiając przy okazji ich wpływ na nasz organizm.

Biały cukier
 • Woda gazowana: oddziałuje na żołądek, podnosząc kwaśność jego soków oraz wywołuje flatulencje.
 • Izomaltjest to składnik, który jest prawie 200 razy słodszy niż cukier. Badania dowiodły, że podnosi ryzyko zachorowań na raka.
 • Aspartam (E951): kolejny zamiennik cukru. W momencie, kiedy jest poddany podwyższonej temperaturze, rozkłada się na metanol i fenyloalaninę. Obie substancje niszczą nerw oczny i mogą powodować niedowidzenie.
 • Kwas ortofosforowy: jest to związek wyjątkowo kwaśny, mogący powodować podrażnienia skóry i oczu.

Coca Cola może być użyteczna?

 • Coca Cola jest napojem, który używa się w innym celu niże jego przeznaczenie. A mianowicie – do mycia silników.
 • W Stanach Zjednoczonych używa się jej do usuwania krwi z asfaltu po wypadkach samochodowych lub morderstwach.
 • Coca Cola świetnie eliminuje rdzę.
 • W Indiach jest używana przez rolników do walki z plagami, jako że jest rozwiązaniem dużo tańszym i efektywniejszym niż pestycydy.
 • Coca Cola na całym świecie jest znana z tego, że doskonale przeczyszcza i udrażnia rury.
To może Cię zainteresować ...
Napoje gazowane – Nie łącz ich z tymi produktami!
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Napoje gazowane – Nie łącz ich z tymi produktami!

Napoje gazowane nie są zdrowe i mają negatywny wpływ na nasz organizm. Nie wolno łączyć ich z niektórymi produktami, gdyż jest to niebezpieczne.