Jaki rozmiar implantu piersi jest dla mnie idealny?

Oto zalecenia, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze rozmiaru protezy piersi, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie.
Jaki rozmiar implantu piersi jest dla mnie idealny?
Leonardo Biolatto

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Leonardo Biolatto.

Ostatnia aktualizacja: 14 listopada, 2022

Jeśli podjęłaś decyzję o poddaniu się operacji piersi, aby zwiększyć rozmiar biustu, musisz zdobyć jak najwięcej informacji, by uzyskać najlepsze wyniki. Niezbędne jest udzielenie odpowiedzi na podstawowe pytania, takie jak: jaki jest idealny rozmiar protezy według Twoich wymiarów i jak dobrać odpowiedni rozmiar implantu piersi? Pomoże to zapewnić, że będziesz całkowicie zadowolona z wyniku.

Ponadto, gdy już masz pewność, że chcesz poddać się operacji piersi, ważne jest, abyś oddała się w ręce najlepszych chirurgów plastycznych. Tylko najlepsi specjaliści mogą zagwarantować pożądane rezultaty bez narażania twojego zdrowia.

Doskonałą alternatywą jest zwrócenie się do Klinik Dorsia, ponieważ mają wyspecjalizowany personel i poleciło je ponad 91% ich pacjentek. Ponadto z ich pomocą będziesz w stanie rozwiać wszystkie swoje wątpliwości i otrzymać spersonalizowane porady, które pozwolą ocenić każdy szczegół procedury.

Jakie są najważniejsze czynniki przy wyborze rozmiaru implantu piersi?

Wybór rozmiaru protezy nie jest taki prosty, jakby się wydawało. Nie możesz po prostu przybyć do kliniki i wybrać dowolny rozmiar implantu piersi. Choć prawdą jest, że zawsze bierze się pod uwagę upodobania pacjentek dotyczące powiększenia piersi, to jednak lekarz specjalista będzie miał ostatnie słowo. Tylko on może powiedzieć, jaki rozmiar jest idealny dla każdej z nich.

Oprócz tego aspektu, jakie inne czynniki wpływają na poszukiwanie idealnego rozmiaru?

1. Kształt piersi

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kształt naturalnego biustu. Ma on bowiem duży wpływ na efekt końcowy, nie tylko przez sam rozmiar, ale także przez posiadaną symetrię. Na przykład, jeśli jest zauważalna asymetria, możesz wybrać różne rozmiary protez do umieszczenia w każdej piersi.

2. Pomiary szerokości i konturu

Kobieta mierząca piersi.
Tylko lekarz może określić idealny rozmiar implantu piersi dla każdej kobiety.

Chcąc wybrać idealny rozmiar implantu dla swoich piersi, należy brać pod uwagę nie tylko pożądany rozmiar protezy, ponieważ w grę wchodzą również inne czynniki. Na przykład należy zmierzyć zarówno szerokość, jak i kontur piersi, a dodatkowo odległość między otoczkami. W ten sposób lekarz specjalista będzie mógł wykonać indywidualny projekt, które zostanie zrealizowany w czasie operacji.

3. Opinia lekarza

Niektóre kliniki i chirurdzy plastyczni specjalizują się w augmentacji i mammoplastyce. Ogromne doświadczenie tych certyfikowanych specjalistów daje szansę na najbardziej satysfakcjonujące wyniki. W spersonalizowany sposób zajmą się twoją sprawą, aby zagwarantować najlepszy efekt i zadowolenie pacjentki.

Tak więc, nawet jeśli masz własny pomysł, jaki rozmiar piersi chcesz uzyskać, powinnaś słuchać chirurgów i innych specjalistów. Zawsze będą potrafili określić, co będzie wyglądać lepiej lub gorzej.

Jak ustalić odpowiedni rozmiar implantu piersi?

Kobieta wybierająca nowy rozmiar biustu.
Opinia lekarska powinna być zawsze brana pod uwagę, niezależnie od osobistych upodobań lub pragnień.

Istnieje kilka czynników, które wpływają na wybór idealnego rozmiaru implantu piersi. Istotne jest, aby pacjentka wiedziała, co chce osiągnąć; ale z drugiej strony powinna skorzystać z porady specjalisty w tej dziedzinie. Nie chodzi tylko o powiększenie biustu, ale o to, by wyglądał naprawdę dobrze. W związku z tym, aby ustalić odpowiedni rozmiar, musimy kierować się następującymi kryteriami:

  • Protezy anatomiczne czy okrągłe. Gdy pacjentka ma bardzo małe piersi, najlepiej zdecydować się na protezę anatomiczną, ponieważ efekt będzie bardziej naturalny. Ale jeśli masz duże piersi, szczególnie w dolnej części, ten rodzaj implantu nie jest dla Ciebie odpowiedni.
  • Pomiary szerokości piersi. Znowu mówimy o pomiarach, ale jest to tak naprawdę jedna z podstawowych wytycznych, aby móc wybrać idealny rozmiar implantu piersi. Na przykład należy wziąć pod uwagę, że rozmiar protezy może być tylko o jeden centymetr mniejszy niż szerokość piersi.
  • Projekcja protezy. Jest to odpowiednik miseczki biustonosza. Kiedy jest większa możliwość projekcji, rozmiar biustu będzie większy. Jednak nie zaleca się podnoszenia o więcej niż dwa rozmiary, w przeciwnym razie wynik byłby nienaturalny.
  • Wybór rozmiaru za pomocą symulatora. To jedna z wielkich zalet, które można znaleźć tylko w Klinikach Dorsia. Symulator to cyfrowe narzędzie, które przybliży Ci ostateczny wynik przed poddaniem się operacji. Ma na celu pokazanie, jak dobrze będzie wyglądał biust przy wybranym rozmiarze, po uwzględnieniu wszystkich wymienionych przez nas czynników.

Jak oszacować różne rozmiary implantów?

Należy podkreślić, że rozmiary implantów piersi nie są takie same jak rozmiary biustonoszy. Nawet jeśli znasz rozmiary biustonoszy (wiesz, co oznaczają litery na miseczce), musisz wiedzieć, że rozmiar implantu piersi oznacza się zupełnie inaczej. Wynika to z faktu, że wymiary podane są w centymetrach sześciennych.

Rozmiary brane pod uwagę w tym przypadku mogą wynosić od 80 do 800 centymetrów sześciennych (5 do 48 cali sześciennych). Daje to pacjentkom tę korzyść, że mogą wybierać według własnych upodobań, biorąc pod uwagę to, co chcą osiągnąć. Aby uzyskać najlepszy efekt końcowy, muszą jednak uwzględnić również to, na co wskazuje ich ciało i pomiary.

Aby lepiej to wyjaśnić, posłużmy się przykładem. Jeśli wybierzesz objętość swojej protezy około 130 lub 150 cm3 (8 do 9 cali sześciennych), będziemy mówić o zwiększeniu o jeden rozmiar miseczki. Ale jeśli wybierzesz rozmiar około 350 cm3 (21 cali sześciennych), będzie to wzrost o dwa lub więcej rozmiarów.

Należy wyjaśnić, że po operacji numer stanika jest zwykle taki sam, ponieważ odnosi się do obwodu pod piersiami. Ale to, co będzie się różnić, to litera, ponieważ ten wskaźnik odnosi się do objętości piersi i wielkości miseczki.

Aby obliczyć rozmiar implantu piersi potrzebna jest opinia eksperta

Podsumowując, pamiętaj, że nigdy nie możesz poznać idealnego rozmiaru implantu, dopóki lekarz nie wykona odpowiednich testów. Jak widzieliśmy, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz uzyskać naturalny efekt, a także zmienić rozmiar piersi.

Z tego powodu, oddając się w ręce eksperta, możesz być pewna, że uzyskasz to wszystko i jeszcze więcej. Tak więc, aby rozwiać wątpliwości, daj się poprowadzić profesjonalistom, bo to jedyny sposób na realizację marzenia, o którym tak długo śniłaś.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.