Jak zrobić egzotyczne parasole do dekoracji koktajli?

Dowiedz się, jak zrobić parasole koktajlowe za pomocą kilku łatwo dostępnych materiałów i prostych kroków, aby urozmaicić imprezowe wieczory.
Jak zrobić egzotyczne parasole do dekoracji koktajli?

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Imprezy to chwile, które wypełniają życie radością, ponieważ możesz dzielić czas z przyjaciółmi i rodziną. Napoje, muzyka i jedzenie są zwykle głównymi elementami tych wydarzeń. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam pomysły, jak wykonać parasole do dekoracji koktajli, które nadadzą Waszym uroczystościom tropikalny charakter.

Dekoracje są sposobem na rozjaśnienie spotkań i stworzenie bardziej świątecznej atmosfery. Niezależnie od tego, czy jest to impreza dla dzieci, czy dorosłych, parasole do dekoracji koktajli są zawsze dobrą alternatywą. W końcu można je również umieścić na lodach, deserach, deserach lodowych, a nawet na przekąskach!

Jaką historię mają parasole do dekoracji koktajli

Parasole na koktajlach i drinkach to klasyczny detal przywodzący na myśl wakacje i bary na plaży. Przenosi nas też do czasów dzieciństwa, kiedy to znalezienie tych kolorowych przedmiotów było najpiękniejszą rzeczą w pucharku lodów.

Jednak te ciekawe elementy dekoracyjne mają historię sięgającą 1932 roku, kiedy barman Harry Yee zaczął ich używać w hotelu Hilton Waikiki i spopularyzował je.

Są inspirowane chińskimi papierowymi parasolami i zostały po raz pierwszy użyte w odpowiedzi na potrzebę kreatywnej pracy z materiałami po poważnym kryzysie gospodarczym. Jeśli przyjrzysz się uważnie, te przedmioty są dość proste: drewniany patyk z kawałkiem kolorowego papieru.

Wynalazek był tak popularny, że znajduje się dziś w książkach o koktajlach.

Barman przygotowuje cócteles.
Za ten wynalazek odpowiada zawodowy barman. Dziś jest częścią dziedzictwa kulturowego tych napojów.

Na pewno spodoba ci się ten artykuł: 10 zdrowych produktów na lepsze trawienie.

Materiały do wykonania parasoli koktajlowych

Parasole do dekoracji koktajli są bardzo łatwe do wykonania w domu. Chociaż tradycyjne parasole imitują chińskie parasole z papieru ryżowego, możliwe jest wykonanie różnych rodzajów parasoli, z niewielkimi różnicami w zależności od tego, co masz w zasięgu ręki.

Oto najczęściej potrzebne materiały:

 • Nożyce
 • Markery
 • Klej, silikon lub taśma
 • Tektura, bibułka lub kolorowy bibułka
 • Drewniane wykałaczki lub patyczki do szaszłyków

Przewodnik krok po kroku, jak zrobić parasole do dekoracji koktajli

Po przygotowaniu materiałów tworzenie parasoli jest bardzo proste. Ostateczne wyniki będą również zależeć od Twojej kreatywności i wysiłku.

Poniżej podzielimy się z Tobą wskazówkami krok po kroku, jak wykonać trzy różne style parasoli. Możesz nawet zrobić wszystkie trzy rodzaje na tę samą uroczystość!

1. Parasole z bibuły do dekoracji koktajli

Bibułka to delikatny materiał o miękkiej fakturze, który można wykorzystać do wielu prac ręcznych i pakowania prezentów. Ten papier pozwala na wykończenie niemal identyczne jak najbardziej typowe chińskie parasole.

Należy jednak uważać, aby jej nie podrzeć, ponieważ jest delikatna. Oto kolejne kroki:

 1. Narysuj na papierze okrąg, który będzie baldachimem Twojego parasola i wytnij go.
 2. Następnie złóż papier na pół dwukrotnie, tworząc kilka fałd.
 3. W tym samym czasie przygotuj patyczki, które posłużą jako szkielet parasola oraz patyczek, który pomoże mieszać koktajle. W takim przypadku musisz przykleić cztery patyczki tego samego rozmiaru wokół promienia bibuły, aby mogły otworzyć osłonę parasola.
 4. Po złożeniu konstrukcji przyklej lub przymocuj bibułkę do figury utworzonej przez cztery patyki.

2. Parasole w kształcie stożka z tektury do dekoracji koktajli

Tektura jest twardszym rodzajem papieru niż bibuła. Dlatego jest bardziej odporna. Ponadto lepiej znosi atrament, dzięki czemu możesz pisać wiadomości lub rysować ozdoby na tych parasolach.

 1. Narysuj obwód odpowiadający rozmiarowi parasola. Wystarczy około 3 do 4 centymetrów średnicy.
 2. Zrób znak na środku koła i narysuj linię biegnącą od środka do krawędzi. Następnie przetnij nożyczkami narysowaną linię.
 3. Aby uformować stożek, musisz założyć na siebie krawędzie, które pozostały z boku otworu wykonanego w poprzednim kroku. Następnie przyklej je tak, aby były dobrze zamocowane.
 4. W tym momencie możesz wziąć stożek i napisać imiona swoich gości, aby oznaczyć koktajle, narysować obrazki, a nawet napisać inspirujące słowa.
 5. Nałóż trochę kleju lub silikonu na końcówkę stożka i włóż patyczek, który będzie służył jako uchwyt parasola.

3. Parasole do dekoracji koktajli wykonane z tektury, z fałdami

Możesz także odzyskać te parasole z jednej uroczystości i użyć ich podczas innej, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że wytrzymają efekty imprezy, gdy są wykonane z kartonu. W ten sposób ponownie użyjesz przedmiotu, który często jest wyrzucany.

 1. Narysuj i wytnij ośmiokąt. Możesz poszukać instrukcji w Internecie, która lepiej Cię poprowadzi.
 2. Weź jeden z boków ośmiokąta i narysuj jego krawędzie, aż dojdziesz do środka. Uzyskasz rodzaj trójkąta. Następnie musisz wyciąć jedną z jego krawędzi.
 3. Weź wycięty trójkąt i umieść go pod jednym końcem, tak aby krawędzie zachodziły na siebie i tworzyły stożek.
 4. Następnie posmaruj końcówkę stożka silikonem lub klejem i przymocuj laskę do kloszu parasola.
Sombrillas para cócteles en fiesta tropical.
Możesz dodać inne elementy do dekoracji tropikalnych, aby połączyć je z parasolami.

Uzupełnij wystrój imprezy innymi dekoracjami

Po przeczytaniu tego samouczka wiesz już, jak zrobić kolorowe parasole do dekoracji koktajli i jak nadać letni akcent uroczystości. Jednak nie ograniczaj się tylko do dekorowania napojów.

W rzeczywistości te parasole świetnie się prezentują na lodach dla dzieci. Ponadto można je również wykorzystać jako dodatek do przekąsek.

Jeśli Twoim pomysłem jest użycie ich tylko z koktajlami, będą bardzo dobrze komponować się z mojito, piña coladą, coco loco lub seksem na plaży. W przypadku tropikalnej imprezy do parasoli bardzo dobrze sprawdzą się również inne ozdoby. Możesz zrobić mini pływaki do założenia na kieliszki i kubki. Możliwe jest również dodanie ananasów i arbuzów, aby ożywić styl.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.