Poznaj słowa, które podniosą Cię na duchu!

Ważne jest aby wypowiedzieć te słowa na głos, z przekonaniem i werwą, aby uwierzyć w ich sens.
Poznaj słowa, które podniosą Cię na duchu!
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Mówi się, że moc słowa w 50% tkwi w osobie, która je wypowiada, a reszta w tym, który go słucha. Jednak w tym artykule nie będziemy rozmawiać o porozumiewaniu się i poprawniej komunikacji międzyludzkiej.

Dziś poznamy słowa, które pomogą Ci odnaleźć wewnętrzną siłę i skonfrontować się z problemami dnia codziennego.

Mamy nadzieję, że zmotywują Cię one, pozwolą uwierzyć w siebie, a może nawet pomogą rozwiązać problemy, odnaleźć szczęście i oszczędzą zdrowie, które nieraz cierpi na skutek zbytniego zamartwiania się i zadręczania negatywnymi myślami.

Co Ty na to, aby je poznać i wprowadzić w życie? Są naprawdę łatwe do zapamiętania!

Proste słowa, a tak wielka moc

1. Tak naprawdę, wszystko jest w porządku!

Może wydawać się trochę absurdalne. Jak mam powtarzać sobie, że wszystko jest w porządku, skoro wcale tak nie jest? Jak udawać, że jestem szczęśliwy, skoro w rzeczywistości jedyne co odczuwam to frustracja, narastający stres i niezadowolenie?

Spokój emocjonalny

Otóż właśnie tak! Tylko oprócz słowa, że wszystko jest w porządku powiedz na głos, że na pewno sobie poradzisz z tą sytuacją. Z tą i z każdą inną, w której się znajdziesz!

  • pozytywne myślenie nie tylko jest konieczne, ale niezbędne do poprawnego funkcjonowania organizmu. Nie chodzi tutaj o negację rzeczywistości, brak akceptacji trudności, jakie spotykamy na swojej drodze czy lekceważenie problemów. Chodzi o konfrontacje z trudnościami i problemami z motywacją, energią i wewnętrzną siłą, a nie zniechęceniem
  • jeżeli odbieramy rzeczywistość w negatywny sposób, cały czas powtarzając sobie, że wszystko idzie źle, że nigdy nie będzie lepiej, tylko pogłębiamy stan naszego przygnębienia i coraz bardziej wierzymy w to, co te słowa wyrażają
  • spróbuj już teraz! Wstań i powiedz głośno, że wszystko jest w porządku, ale zrób to z przekonaniem i werwą. Uwierz w słowa, które wypowiadasz, a poczujesz przypływ energii i chęci do działania. Tak naprawdę każdy z nas wewnątrz ma niezmierne pokłady siły, nie zawsze jednak potrafimy je aktywować i wykorzystać.
  • Może rzeczywiście to, co Cię otacza, nie do końca jest w porządku i sprawy idą nie po Twojej myśli, ale Ty jesteś dostatecznie silny i gotowy na to, aby z tym walczyć i to zmienić. Spróbujemy?

2. Ja mogę wszystko!

Nie zapomnij o zaimku „Ja”! Ty bowiem jesteś głównym bohaterem swojego życia i Ty sam musisz zatroszczyć się o siebie i swoje problemy.

Jeżeli Ci nie zależy i nie potrafisz znaleźć motywacji, jak najszybciej postaraj się odnaleźć wewnętrzną siłę do działania, ponieważ nikt tego za Ciebie nie zrobi. Inni mają swoje życia do przeżycia. Staw czoło światu, nikt nie pomoże Ci lepiej niż Ty sam!

Stres i problemy

Nie szukaj wymówek i nie koncentruj się na ograniczeniach. Słowa nie dam rady tego zrobić, ponieważ jest zbyt późno na wprowadzanie zmian czy są inni lepsi ode mnie, po co ryzykować, chyba wszyscy dobrze je znamy.

Strzeż się nastrojów, które prowokują podobne myśli. Stań przed lusterkiem i przekonaj siebie samego, że właśnie Ty możesz  wszystko.„Mogę wszystko” to słowa, które na dobre powinny wpisać się w Twój słownik i w Twoje codzienne myśli.

3. Zasługuję na to!

A dlaczego nie? Dlaczego nie zasługujesz na kilka godzin dla siebie, aby cieszyć się swoim hobby, intymnością, rzeczami, które sprawiają Ci przyjemność, a nawet po to, żeby nie robić nic?

Na pewno Ty też niejednokrotnie starając się zadowolić i zaspokoić potrzeby innych, zapominasz o sobie. Nie rób tego, ponieważ takie zachowanie w końcu doprowadzi Cię na skraj wytrzymałości.

Rozmowa

Pamiętaj o równowadze w swoim życiu. Dbaj o innych bądź pomocny jednak również pozwól, aby inni o Ciebie zadbali i poświęcili Ci odrobinę swojego czasu. A dlaczego nie? Przecież na to zasługujesz!

4. To też minie!

Może nawet teraz doskwierają Ci zmartwienia lub problemy, które całkowicie Cię paraliżują, spędzają sen z powiek i nie pozwalają spokojnie żyć, a nawet mogą wpędzić w poważną chorobę. Myśli wirują w głowie, a im bardziej próbujesz zmienić tok myślenia, tym bardziej się zamartwiasz, a migrena ponownie stała się jednym z Twoich koszmarów.

Zatrzymaj się na chwilę, usiądź, weź głęboki oddech i pomyśl, że to też minie. Tak jak wszystko w tym, życiu. Stan nawet największej niedoli i przygnębienia przeminie i nie będzie trwać wiecznie, więc nie daj się mu wytrącić z równowagi. Podejdź do tego z rozwagą, spokojem i pamiętaj, nic nie jest na zawsze, sytuacja prędzej czy później musi się zmienić.

Przemijanie

Dlatego, jeżeli masz problem ze swoim partnerem, czym prędzej z nim porozmawiaj, jeżeli coś nie idzie w pracy, jak najszybciej staraj się to wyjaśnić, ale nie gromadź w sobie zmartwień, pozwól życiu płynąć swoim tokiem.

Szukaj rozwiązań problemów i rób to, co w Twojej mocy, a jeżeli coś zaczyna Cię przerastać lub znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia, czasem dobrze jest wziąć głęboki oddech, poczekać, a rozwiązania mogą przyjść w najmniej oczekiwanym momencie.

Życie płynie bardzo szybko, ważne jest, aby sobie to uświadomić. Nauczyć się żyć tu i teraz, cieszyć każdą szczęśliwą chwilą, dziękować za nią i pogodzić się z tym, że przeminie tak jak wszystkie te, które nas przygnębiają i powodują, że myślimy, że już zawsze tak będzie — nie, nie będzie, to też minie!

5. Kochaj

Miłość uzdrawia, dodaje skrzydeł, otacza opieką, a jednocześnie daje uczucie wolności. Używając słowa miłość jako uzdrowienia nie tylko mamy na myśli te uczucia, którymi darzysz swoich bliskich.

Pokochaj siebie, wzmocnij swoje poczucie własnej wartości, pokochaj wszystko, co Cię otacza. To spowoduje, że odnajdziesz pokłady siły, które pozwolą przeżywać dni z radością i wdzięcznością. Kochaj swoje ciało, charakter, osobowość.

Miłość to nie tylko słowa

Gdy tylko zaczniesz w to wątpić, pamiętaj, że jesteś wartościowym i wyjątkowym człowiekiem zdolnym do znalezienia wyjścia z każdej sytuacji. Zaufaj sobie!

Jeżeli nie kochasz siebie, trudno, abyś obdarzał pełnowartościowym uczuciem innych. Miłość, kochanie siebie i innych — spraw by te słowa stały się rzeczywistością i zawsze towarzyszyły Ci w tej skomplikowanej i pełnej wyzwań drodze, jaką jest życie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.